Połącz się z nami

Jestem bardzo niska i mam z tego powodu kompleksy!

Moda

Jestem bardzo niska i mam z tego powodu kompleksy!

„Pomóżcie! Mam tylko 155cm wzrostu i kompleksy z tego powodu. Co mam zrobić, żeby wydawać się wyższą? Co ubierać, czego nie?” – takich listów, jak ten od 15-letniej Igi, dostajemy całe mnóstwo. Niski wzrost rzeczywiście może rodzić kompleksy, ale nie martw się – znamy kilka dobrych tricków na optyczne wydłużenie sylwetki!

Sprytne sposoby, czyli dodaj sobie kilka centymetrów

Zacznijmy od tego, jak właściwie powinny ubierać się niskie osoby, które pragną wydawać się wyższe. Co powinnaś zrobić?

Koturny i obcasy

Można powiedzieć, że jesteś szczęściarą – jest wiele kobiet, które z chęcią by się z tobą zamieniło. Nie tylko możesz nosić tak wysokie obcasy, jakie tylko chcesz, ale też zapewne jesteś posiadaczką małej, zgrabnej stópki!

W takiej sytuacji po prostu musisz to wykorzystać. Zakładaj super modne koturny – nawet w butach, które „udają” sportowe. Nie martw się, że będą bardzo niewygodne, bo najczęściej wcale tak nie jest.

Ubrania dla bardzo niskiej dziewczyny

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale właściwymi ubraniami może naprawdę solidnie „wydłużyć” sylwetkę! Oto, na co szczególnie powinnaś postawić:

Wysoki stan

Wszystkie spodnie i spódnice z wysokim stanem będą świetnie na tobie wyglądały. I masz to szczęście, że akurat są szalenie modne!

Podobny kolor

Staraj się, aby cała tonacja kolorystyczna twojej stylizacji była podoba. Przeciwstawne kolory będą za bardzo „przecinały” twoją sylwetkę. Oczywiście nie masz ubierać się w dokładnie te same kolory od stóp do głów, dbaj tylko, by barwy były z podobnej palety.

Długie spódnice

Długość maksi jest dla ciebie idealna! Jeśli kiedykolwiek usłyszałaś inaczej, to po prostu w to nie wierz. Noś długie spódnice jak najczęściej – zwłaszcza te zwiewne, latem.

Kombinezon

Szalenie modne teraz kombinezony dodają sylwetce jednostajności, co powoduje optyczny efekt wydłużenia. Koniecznie spraw sobie chociaż dwa i zakładaj je na imprezy!

Pionowe paski

Zdecydowanie powinnaś je nosić – zarówno te delikatne, jak i całkiem wyraźne. Tak, jak poziome paski poszerzają, tak te – dodadzą ci kilku centymetrów.

Czego zdecydowanie nie powinna nosić niska dziewczyna?

Dobre stylizacje to także wiedza o tym, czego nie nosić. Ty, jako osoba niska, musisz przede wszystkim unikać:

Zaznaczonej talii

Będzie wyraźnie dzieliła twoją sylwetkę, więc nie noś tego typu ubrań.

Cięcia ¾

Oczywiście cięcia spodni, nie włosów J. To długość, która szalenie skraca! Staraj się także nie zakładać legginsów, które kończą się tuż nad kostką.

Butów wiązanych nad kostką

Poza tym, że są brzydkie, to optycznie odejmą ci z jakieś trzydzieści centymetrów J.

Duże dodatki

Powinnaś unikać wszystkiego, co cię przytłoczy – a tak właśnie będzie się działo, gdy założysz duże kolczyki albo ogromny wisiorek. Wielkie torby także odpadają.

Duże wzory

Oczywiście z tego samo powodu, z którego nie powinnaś nosić dużych dodatków J.

Ciemne kolory

Ciemny wyszczupla, wiesz o tym? To jednak nie wszystko – czarny generalnie zmniejsza wszystko, co jest w tym kolorze. Czyli i ciebie J. Stawiaj na jasne kolory, a będziesz wydawała się wyższa.

Golfy

Mamy dla ciebie przykrą wiadomość – jeśli chcesz dodać sobie wzrostu, to golfów unikaj jak ognia! Nie istnieje druga rzecz, która jeszcze mocniej by cię „skróciła”.

A przede wszystkim… akceptacja!

Ubiór jest ważny i dzięki naszym wskazówkom na pewno poczujesz się lepiej – bo będziesz wydawała się wyższa. Ale pamiętaj, że najważniejsza i tak jest akceptacja samej siebie.

Pewnie zadajesz sobie pytanie, czy niska dziewczyna w ogóle może być atrakcyjna – niech odpowie ci Janek, siedemnastolatek z Warszawy:

– Czy niskie dziewczyny mogą być atrakcyjne? Odpowiem tak – tylko niskie dziewczyny są atrakcyjne! Są drobne, urocze i słodkie. Moja poprzednia dziewczyna miała 1,50m wzrostu. Uwielbiałem, kiedy się do mnie przytulała i zwijała jak kotek. Czułem się wtedy wielki i silny, a ona była… no, najsłodsza na świecie. Żadne wysokie laski się do tego nie umywają! – podkreśla Janek.

Jak widzisz, to możliwe. Co więcej – może się kiedyś okazać, że gdy spotkasz swojego wymarzonego chłopaka, najbardziej spodobasz mu się na bosaka, w spodniach ¾, dużych kolczykach i golfie.

Więcej w kategorii Moda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.