Połącz się z nami

Zarost – zapuścić czy nie zapuścić, oto jest pytanie

Moda

Zarost – zapuścić czy nie zapuścić, oto jest pytanie

Jak donoszą media, mężczyzna metroseksualny, czyli przesadnie zadbany, ma być wyparty przez tzw. „miejskiego drwala”, czyli mężczyznę bardzo męskiego. Wybierającego zwykłe spodnie, a nie rurki, nieużywającego żelu i noszącego… brodę. Ten ostatni pomysł może wydawać ci się bardzo kuszący, zwłaszcza, jeśli jeszcze nigdy nie miałeś okazji sprawdzić, jak wyglądasz z owłosieniem na twarzy.

Zanim jednak zabierzesz się za amatorskie zapuszczanie zarostu, dowiedz się, co na ten temat myślą dziewczyny i jak właściwie powinno się zapuszczać brodę.

Męski zarost okiem dziewczyn
Najpierw przyjrzyjmy się temu, co właściwie o męskim zaroście uważają kobiety. Poprosiliśmy o wyrażenie swojego zdania 15-letnią Izę i 17-letnią Agnieszkę.

Iza – „to ohydne”

– Według mnie zarost to coś zdecydowanie ohydnego. Nie wyobrażam sobie na przykład, że miałabym całować się z chłopakiem, który ma mnóstwo włosów wokół swoich ust. To po prostu nie może być przyjemne. Jest jeszcze kwestia ewentualnych resztek jedzenia – fuj! Nie, nie i jeszcze raz nie – dla mnie noszenie brody definitywnie skreśla szanse chłopaka – podkreśla Iza.

Agnieszka – „może być, ale..”

– A według mnie zarost u faceta może wyglądać naprawdę super. Tak naprawdę trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy jest to broda zadbana, czy też zdecydowanie nie. Bo niestety często wcale nie jest, nie każdemu też pasuje taki zarost. I to wtedy dopiero pojawia się problem – mówi Agnieszka.

Tak czy nie – zapuścić zarost czy się golić?

Jak widać, zdania są podzielone, dlatego też tak naprawdę liczy się twoje zdanie. Masz ochotę zapuścić brodę – zrób to. Ale żeby nie było tak łatwo – pamiętaj, że niewłaściwy zarost może cię ośmieszyć. Dlatego właśnie musisz postępować według naszych wskazówek.

Zapomnij o pierwszym zaroście
Na twojej brodzie dopiero pojawiły się pierwsze włoski? Zapomnij o brodzie i czym prędzej weź w dłoń maszynkę. Pierwszy zarost naprawdę nie jest materiałem na brodę! Co więcej, jeśli go zapuścisz, to z cała pewnością narazisz się na śmieszność. Warto tego uniknąć, więc bierz maszynkę, zgól swoje kilka włosków i poczekaj minimum dwa lata.

Spróbuj na wakacjach
Jeśli nie masz pewności, czy twoja broda jest ok, to koniecznie poczekaj z próbami do wakacji. Może okazać się, że to jeszcze nie ten moment i wtedy – na szczęście, nie będziesz narażony na komentarze kumpli i koleżanek. Na spokojnie sprawdzisz sobie, jak prezentuje się twoja broda.

Czy to już?
O dobrze zapuszczonej brodzie możemy mówić, jeśli wygląda ona „przyzwoicie” po dwóch tygodniach od zapuszczenia. Innymi słowy, nie możesz mieć „pustych” albo przerzedzonych miejsc na twarzy, a wąsy powinny łączyć się z brodą. Możesz też spróbować inaczej i po prostu zapuścić samą brodę, ale to już nie wygląda aż tak ciekawie.

Jak ją strzyc?
Niemodne są cieniutkie paski brody ani olbrzymie kłęby włosów. Idealna broda lekko przylega do skóry, a włosy są względnie równej długości. Obejmuje też całą twarz, a nie tylko np. brzeg twarzy. Z mody wychodzą też ugładzone bródki o regularnych brzegach.

Na co uważać?
Broda to nie tylko modny wygląd, ale też coś, co wymaga od nas starannej pielęgnacji. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, aby zawsze po jedzeniu upewniać się, czy we włosach nie pozostały żadne resztki. Powiedzmy to sobie szczerze – trudno o coś bardziej obrzydliwego.

I jeszcze jedna sprawa – brodę należy myć. W bardzo prosty sposób, bierzesz szampon do ręki i działasz. Jeśli nie będziesz tego robił, włosy zaczną po prostu wyglądać brzydko i niemiło pachnieć. A to naprawdę nie o to chodzi.

Więcej w kategorii Moda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.