Połącz się z nami

Jak się modnie ubierać?

Moda

Jak się modnie ubierać?

„Chciałabym się modnie ubierać, ale nie bardzo wiem, jak to robić. Nie mam wyczucia, nie wiem, co jest fajne, a co nie, co modne, a co już nie na topie. Ubieram się więc ciągle w swoje „bezpieczne” zestawy ciuchów. Nudne i bez charakteru. Jak to zmienić?” Maja, 15l.

Wiele nastolatek i nastolatków chciałoby ubierać się modnie i z „pazurem” – tak, by inni pytali ich o kupione ciuchy i zazdrościli im gustu. Problem w tym, że modny strój to nie lada sztuka – więc często wybieramy styl „nudny, ale bezpieczny”. Ty też, podobnie jak Maja, chcesz to zmienić? Nic trudnego – zapoznaj się z naszymi poradami.

Modowe magazyny – od dzisiaj niech są twoimi przyjaciółkami

Nie poznasz mody i nie dowiesz się, jak się ubierać, jeśli nie wejdziesz do świata mody – po prostu. Oczywiście nie namawiamy cię, abyś ruszył albo ruszyła na wybieg . Wystarczy, że zaczniesz kupować modowe magazyny. Niektóre z nich to jednocześnie informacje o tym, co jest modne, jak i ciekawe oraz inspirujące porady. Co ważne, często w takich magazynach zawarte są kupony rabatowe do popularnych sieciówek – aż żal nie skorzystać!

Na magazyny nie wydasz zbyt wiele – przeglądnij kilka i wybierz te, które wydają ci się najbardziej interesujące i bogate – a potem kupuj je regularnie.

Modowe blogerki – twoja inspiracja

Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – żyjesz w takich czasach, że masz cudowną możliwość bardzo łatwego zorientowania się, co jest modne, a co już nie. W ostatnich latach nastąpił prawdziwy rozkwit modowych blogów. Nasze babcie i mamy nie miały takiego ułatwienia!

Koniecznie skorzystaj z możliwości podglądania innych. Wybierz sobie kilka modowych blogów, które najbardziej cię inspirują. Pamiętaj jednak, aby zwracać szczególną uwagę na blogerki, które:

  • Tworzą codzienne stylizacje. To będzie faktyczna pomoc. Te, które wymyślają jakieś może i odważne, ale kompletnie nienadające się do noszenia na co dzień stylizacje, będą po prostu nieprzydatne. Oglądaj je raczej jako ciekawostkę.
  • Są w twoim wieku. Będzie już jasne, co wypada, a co nie.
  • Mają życzliwe, a nie wywyższające się podejście do swoich czytelniczek. Dzięki temu istnieje realna szansa, że gdy zwrócisz się o pomoc (np. w ocenie twojej stylizacji), dana blogerka ci odpisze.
  • Kupuje w sieciówkach i lumpeksach. Chodzi oczywiście o kasę i możliwość skopiowania danej stylizacji. Oczywiście miło jest popatrzeć na zestaw ubrań za 1500 złotych, ale przecież ich sobie nie kupisz.

Lumpeksy – pokochaj je!

To bardzo ważny punkt twojej przemiany – lumpeksy. Nie ma „nie lubię”. Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z modą, to musisz i z lumpkami. Dlaczego? Otóż powód jest bardzo prosty i wyjaśnia go Ewelina:

– Kiedyś bardzo bałam się eksperymentować z modą. Powodem była kasa. Jeśli dostałam 100 zł na sweterek, to wolałabym kupić coś „pewnego”, bezpiecznego i uniwersalnego. No wiadomo. Od kiedy zaczęłam chodzić po lumpach, jestem odważniejsza. Mogę kupić coś, czego nie jestem pewna na 100%, bo nawet, jeśli nie trafię, to straciłam 8 złotych, a nie 80. Ale najczęściej trafiam i potem moje kumpele nie mogą wyjść z podziwu, że mam na sobie taki zarąbisty ciuch za tak małe pieniądze. No i tych ciuchów mam  o wiele, wiele więcej – mówi Ewelina.

Otóż to. Niskie ceny oznaczają brak żalu, gdy nie trafisz. Ale jeśli na ciuch przeznaczysz grosze, to nie będzie ci tak żal. Jest jeszcze jeden plus – nikt nie powtórzy twoich super zestawów ciuchów!

Z dobrą radą będzie ci łatwiej!

Jeśli kompletnie brakuje ci odwagi i wiesz, że nie wyjdziesz z domu w żadnej odważniejszej stylizacji bez czyjejś oceny i słów wsparcia, koniecznie poproś o pomoc jakąś zaufaną koleżankę. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli będzie to też osoba znająca się na modzie . Przed wyjściem z domu wyślij jej zdjęcie tego, jak się ubrałaś i zapytaj o zdanie. Powiedz jednak wprost, że zależy ci na szczerej ocenie i nie obrazisz się za krytykę! Ze wsparciem będziesz czuła się dużo lepiej, a z czasem pojawi się i odwaga do samodzielnych decyzji.

Pamiętaj także, że moda to przede wszystkim zabawa. Nie traktuj jej śmiertelnie poważnie i bądź przygotowana na to, że nie wszystkim wszystko będzie się zawsze podobało. Z takim podejściem będzie ci dużo, dużo łatwiej zawojować modowy świat. Powodzenia!

Więcej w kategorii Moda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.