Połącz się z nami

Mam wielki nos i jeszcze większe kompleksy!

Wygląd

Mam wielki nos i jeszcze większe kompleksy!

Według różnych danych, coraz więcej kobiet decyduje się na poprawienie swojego nosa. Trudno podejrzewać, aby to nosy były coraz brzydsze – to raczej my, kobiety i dziewczyny, mamy coraz więcej kompleksów. Jak sobie poradzić, gdy jest to także twoja słabsza strona?

Problem, choć wydaje się banalny, jest w rzeczywistości zupełnie poważny. Kompleksy mogą zrujnować wiele sfer naszego życia, odebrać poczucie wartości i zniszczyć samoocenę.

Czy masz wielki nos?

Podstawowe pytanie brzmi – czy rzeczywiście masz wielki nos? Czasem bowiem okazuje się (np. na konsultacji u chirurga), że nos jest całkowicie przeciętny, ale kompleksy są w głowie. Mogą powstać z wielu przyczyn. Czasem wystarczy tylko kilka słów zasłyszanych od nielubianej koleżanki czy kolegi, by zapamiętać je na wiele lat i spowodować powstanie olbrzymich kompleksów.

Aby to sprawdzić, najlepiej jest po prostu zapytać kogoś o zdanie w tej sprawie. Niestety, jeśli chodzi o kompleksy, to najczęściej jest po prostu tak, że nie ufamy osobom bliskim. Trochę słusznie, ponieważ zwykle nie mają oni odwagi, by powiedzieć nam wprost – „faktycznie, nie jest dobrze”. A my doskonale o tym wiemy.

Rozwiązaniem może być jednak udanie się do chirurga plastycznego – nie jednak w celach umówienia terminu zabiegu, ale raczej po to, aby poprosić o obiektywną ocenę.

Drugim sposobem na poznanie prawdy jest sfotografowanie się z profilu i zamieszczenie zdjęcia na forum. Obcy ludzie nie będą mieli oporów, aby powiedzieć ci prawdę. Jeśli zatem większość komentarzy będzie typu „jest ok”, to na pewno tak jest.

Kosmetyczne sposoby na poprawę wyglądu nosa

Zakładając jednak, że jesteś pewna tego, iż twój nos jest zbyt wielki – nadal nie oznacza to, że natychmiast musisz pędzić na operację (zwłaszcza, że ona naprawdę sporo kosztuje). Zamiast tego, poznaj kilka makijażowych sztuczek, dzięki którym twój nos optycznie się zmniejszy. Oto one.

  • Nos za duży lub krzywy

Tak właśnie opisałabyś swój nos? Zatem koniecznie spróbuj następującego sposobu. Na bokach nosa narysuj ciemnym podkładem kreski. Kreska powinna być dość cienka, prowadź ją na zewnętrznej krawędzi (od czubka w górę, ale nadal po bokach). Skrzydełka nosa możesz lekko „potraktować” pudrem brązującym. Następnie palcami albo gąbeczką lekko rozmaż linię.

  • Nos za długi

Jeśli twoim problemem jest zbyt długi nos, to samą jego końcówkę posmaruj nieco ciemniejszym niż zwykle podkładem. Następnie znowu delikatnie rozmaż całość.

  • Nos zadarty

Innym problemem jest nos, który jest zadarty. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest przypudrowanie go na samym końcu, a na środkowej części nałożenie jasnego podkładu. Całość ładnie wyrównaj gąbką.

Warto też pamiętać o tym, że podkreślenie innych partii ciała odwraca uwagę. Jeśli zatem bardzo zależy ci na tym, aby odwrócić uwagę od swojego nosa, to podkreśl oczy albo usta. Ten sposób jest naprawdę bardzo skuteczny.

A może operacja?

Oczywiście rozwiązaniem na problem kompleksów związanych z wielkością nosa może być także operacja. Warto jednak podkreślić, że zawsze przed podjęciem tak ważnej decyzji należy wziąć pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw”. Czasem skutecznie może w tym pomóc właśnie chirurg, który pomoże podjąć decyzję. Musimy jednak liczyć się i z tym, że może on nam po prostu zasugerować rezygnację z tej poważniej operacji.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Wygląd

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.