Połącz się z nami

10 sposobów na stylizację włosów bez użycia suszarki i lokówki!

Uroda

10 sposobów na stylizację włosów bez użycia suszarki i lokówki!

Zdrowe i silne, a w dodatku piękne i ułożone naprawdę szybko – tak, wiemy, że ty też lubisz takie właśnie włosy. Wiemy też, że typowa nastolatka naprawdę nie ma zbyt wiele czasu na stanie z suszarką albo lokówką. Dlatego proponujemy ci dzisiaj 10 super fryzur – łatwych, szybkich i bez użycia tych narzędzi. Gotowa?

  1. Fale a’la plaża.

Jesteśmy święcie przekonani, że spodobają ci się delikatne fale, które noszą dziewczyny na różnych plażach świata. Łagodne skręty, które wyglądają tak, jakby ułożyły się same – bomba, prawda?

Aby zrobić taką fryzurę, musisz tylko nałożyć trochę pianki na włosy i podzielić je na dwie połowy. Każdą połowę zwijasz w ciasny rulon – ot, po prostu chwytasz pukiel włosów i kręcisz go dookoła własnej osi. Potem upinasz rulon na głowie i to samo robisz z drugą połową włosów. Po godzinie – dwóch (a najlepiej po nocy) rozwiązujesz włosy i gotowe!

  1. Super węzeł na czubku głowy.

Wyglądający na zawiązany przypadkiem, chociaż przypominający trochę spiralę – o tak, lubimy takie fryzury! Zwłaszcza, gdy ich wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut!

Najpierw nałóż piankę na włosy. Potem na samym czubku głowy zrób „kitek”, czyli zwiąż wszystkie włosy gumką. Następnie podziel włosy na dwie połowy i z każdej zrób naprawdę luźny warkocz. Teraz pozostaje ci już tylko owinąć dwa warkocze (dość luźno) wokół siebie na czubku głowy i pospinać całość wsuwkami. Tak, to wszystko!

  1. Zmysłowe loki.

Jeśli szukasz fryzury na wielką okazję (albo po prostu na co dzień J), to koniecznie wypróbuj właśnie tej – dzięki niej zyskasz piękne loki.

Przede wszystkim musisz wetrzeć we włosy kosmetyk poprawiający skręt loków albo po prostu kręcący proste kosmyki. Potem każdy kosmyk owijasz na dwa złączone palce i przypinasz na górze spinką. Robisz tak kilkanaście razy, a potem wieńczysz dzieło lakierem. To wszystko, dzieło gotowe – po dwóch godzinach możesz cieszyć się pięknymi lokami!

  1. Mocny skręt.

Oto kolejny sposób na piękne loki, tym razem jednak zdecydowanie mocniej skręcone. Co ważne, to metoda idealna na piękne włosy rano – ty śpisz, a włosy kręcą się same!

Jedyne, czego potrzebujesz, to pianka to włosów i opaska z tkaniny. Wklepujesz piankę, zakładasz opaskę na głowę (tradycyjnie) i każde pasmo włosów owijasz wokół opaski. Taką „fryzurę” zostawiasz na kilka godzin, czyli najlepiej na noc. Rano tylko odwijasz całość i cieszysz się pięknymi, bujnymi i mocno skręconymi włosami.

  1. Piękny kłos.

Kłos to coś w stylu warkocza, ale jego pasma są zdecydowanie bardziej cienkie i jest ich więcej. Najlepiej nauczyć się wykonywania kłosa poprzez oglądanie internetowego tutorialu i ćwiczenia – np. na koleżance. Nie martw się, że nie dasz rady, ćwiczenie naprawdę tworzy mistrza. A kłos to cudowna fryzura, którą wykonasz szybko i zawsze będzie wyglądała pięknie.

  1. Na męską koszulkę.

To kolejny sposób na piękne loki – jednak tym razem te grube i duże. To jednocześnie kolejna fryzura, którą możesz zrobić wieczorem, by rano cieszyć się niesamowitym efektem.

Potrzebujesz męskiej koszulki, którą zwijasz w gruby rulon, a potem wiążesz. Wystające końce możesz obciąć. Taką „obręcz” kładziesz na czubku głowy, we włosy wklepujesz piankę, a potem spore kosmyki owijasz wokół rulonu. Kładziesz się spać, a rano… no cóż, to, co zwykle – rozplątujesz włosy i patrzysz na cudny efekt!

  1. Po prostu fale.

Fale po małych warkoczach na chwile wyszły z mody, żeby znowu wrócić do łask. Dzisiaj jednak nie splączesz wilgotnych włosów, jak to robiło się kiedyś, ale po prostu przed zawiązaniem warkoczy użyjesz kosmetyku do kręcenia.

Najpierw wklep we włosy preparat, a potem zrób równy przedziałek i potem zrób dwa zwykłe warkocze. To wszystko – teraz wystarczy położyć się spać, a rano rozpuścić kosmyki.

  1. Kok z dobieranym.

To naprawdę hit, prawdziwy strzał w dziesiątkę! Co musisz zrobić?

Otóż przed samym wyjściem z domu pochyl głowę i zrób dobierany warkocz – rób go odwrotnie, tak, aby „kitek” powstał na czubku głowy. Kolejny krok to zwinięcie go w prosty kok. Czy wiesz, jak wygląda całość? Bombowo!

  1. Prostowanie włosów na szybko.

To pomysł, który poskutkuje tylko u dziewczyn, które mają ogólnie proste włosy, które czasem po spaniu wyglądają na „siano”. Musisz tylko potraktować włosy kosmetykiem do prostowania, a potem podzielić je na pasma i każde z nich spiąć gumką. Potem kolejne gumki obwiązujesz luzem wokół pasma, w odległości ok. 5 – 10 cm od siebie. To samo z drugim pasmem. Rano włosy powinny być dość proste.

  1. Sznur we włosach.

Albo raczej… sznur z włosów. Najpierw upinasz włosy w zwykły „kitek”, a potem dzielisz go na dwa pasma. Każde z nich mocno skręcasz wokół własnej osi, a potem owijasz je wokół siebie. NA koniec tylko obwiń całość gumowym, małym kółeczkiem. To wszystko!

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.