Połącz się z nami

Mój chłopak kazał mi wybierać: on albo moja przyjaciółka!

Przyjaźń

Mój chłopak kazał mi wybierać: on albo moja przyjaciółka!

Twoja najcudowniejsza przyjaciółka i najukochańszy chłopak – jak cudownie byłoby, gdyby się polubili albo chociaż akceptowali, prawda? Niestety, może się zdarzyć, że między tymi dwoma bliskimi osobami będzie mocno iskrzyło – i nie będzie to miało niczego wspólnego z wzajemnym zainteresowaniem. Co zrobić, gdy twój chłopak i przyjaciółka szczerze się nie cierpią i w dodatku on… każe ci wybierać?

Niestety, takie sytuacje zdarzają się i to wcale nie rzadko. Oczywiście stawianie komuś wyboru: ja albo ona powinno być niedopuszczalne, ale teoria sobie, a życie sobie. Dowiedz się zatem, co robić, jeśli to właśnie ty stanęłaś między młotem a kowadłem.

Zanim padnie „wybieraj”

Warto wiedzieć, że często zanim padną słowa „wybieraj”, pojawiają się różne oznaki tego, że dana para się nie lubi. Być może na przykład on ciągle narzeka na twoją przyjaciółkę albo ona mówi, że czuje wielką niechęć z jego strony. Lub widocznie spotkanie „siada”, kiedy tylko widzicie się we trójkę. W końcu pojawia się jakiś konflikt i padają wiadome słowa. Możesz jednak temu zapobiec i zacząć działać, zanim dojdzie do dużej awantury.

Przede wszystkim powinnaś dojść do tego, dlaczego oni się aż tak nie lubią albo dlaczego on nie cierpi jej. W tym drugim przypadku bardzo prawdopodobne jest, że jest zwyczajnie… zazdrosny, bo przez nią spędzasz z nim mniej czasu. Albo zapraszasz ją wszędzie tam, gdzie on planował być tylko z tobą. Opcjonalnie może czuć się niekomfortowo z tym, że rozmawiacie o nim albo wyjawiasz jej jego sekrety.

Ważna jest rozmowa. Porozmawiaj ze swoim chłopakiem zanim dojdzie do przykrej awantury z „wybieraj” w tle i zapytaj wprost, dlaczego właściwie on jej aż tak nie lubi. I zaproponuj mu pewne zmiany.

Zamiast nakłaniać ich do ocieplenia relacji, lepiej wprowadź zmiany. Na początek możesz na przykład zapewnić chłopaka, że z nim będziesz spędzać więcej czasu, niż z nią – na przykład w stosunku cztery do trzech dni w tygodniu. Albo całe weekendy będą dla niego. Dojdziecie do satysfakcjonującej was wersji.

Ponadto, obiecaj mu, że nie będziesz dzielić się z nią wszystkimi sekretami dotyczącymi was jako pary oraz – że nie będziesz go obgadywać. I dotrzymaj słowa!

Z zazdrością nie zrobisz wiele – może jedynie to, że możesz zapewnić go, że jest dla ciebie najważniejszy.

„Ja albo ona”

Załóżmy jednak, że się nie udało i w końcu padają wiadome słowa – on każe ci wybierać między nim a twoją ukochaną przyjaciółką. Co możesz zrobić?

Po pierwsze – jeśli takie słowa padły podczas sporej kłótni (kiedy na przykład odwołałaś spotkanie z chłopakiem, bo przyjaciółka miała doła), to poczekaj, aż wszyscy się uspokoicie i wtedy wróć do tematu. Zapytaj, czy mówił poważnie, zaproponuj inne rozwiązania, wysłuchaj go – może ma nieco racji w swoich pretensjach? Kiedy on zauważy, ze zaczynasz go naprawdę słuchać, na pewno złagodnieje i przystanie na inne, mniej drastyczne rozwiązania. I pamiętaj – kompromis jest tutaj bardzo ważny – nie tylko suche przedstawienie swoich racji!

On jest nieubłagany

Spróbowałaś już wszystkiego – poczekałaś, aż uspokoją się emocje, próbowałaś rozmawiać na spokojnie, proponowałaś inne rozwiązania, ale wszystko na nic. On jest nieubłagany i zdecydowanie każe ci wybierać między sobą a twoją najlepszą przyjaciółką. Co powinnaś zrobić?

Oczywiście nie damy ci gotowej odpowiedzi, ponieważ tak naprawdę jej nie ma – wszystko zależy od tego, jak długo jesteście razem, jak poważny jest wasz związek i jak układają się twoje relacje z przyjaciółką. Podpowiemy jednak delikatnie, że ktoś, kto bardzo cię kocha, nigdy nie stawiałby cię w takiej sytuacji. Wiedziałby bowiem, że swoją zachcianką sprawi ci ogromną przykrość.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.