Połącz się z nami

Jak wkręcić się w towarzystwo?

Przyjaźń

Jak wkręcić się w towarzystwo?

„Jest jedna sprawa, która nie daje mi spokoju. Chodzi o to, że jestem w nowej szkole i są w niej już podobierane grupki znajomych. Widzę, jak się śmieją, dobrze się ze sobą czują. Często słyszę, jak planują jakiś wyjazd czy imprezę. Bardzo chciałabym do nich dołączyć i stać się częścią grupy, ale szczerze mówiąc, nie wiem, jak się za to zabrać. Co zrobić, żeby wkręcić się w towarzystwo? Ania, 14l.

Problemy z „wkręceniem się” do paczki znajomych zna wiele nastolatków – nie tylko tych, którzy zmienili szkołę. Sprawa wydaje się banalna, ale jak to w życiu – nie wszystko jest tak proste, jakby się wydawało. Jak zatem podejść do tych właśnie kwestii?

Sposób pierwszy – podejdź i zagadaj

Najprostsze i… najtrudniejsze zarazem. Już zapewne niejeden raz przerabiałeś/łaś taką sytuację w wyobraźni i nigdy wizja tego, co widziałeś/łaś specjalnie ci się nie spodobała. To naturalne – boimy się podchodzić do utworzonych już grup ludzi, ponieważ jesteśmy „w gorszej pozycji”. Ich jest sporo, może wyśmieją, może zrobisz z siebie głupka? Spokojnie – najprawdopodobniej nic takiego się nie stanie. Nikt nie każe ci przecież podchodzić do obcej osoby albo do grupy ludzi i mówić: „Cześć, jestem Zuza. Nie mam przyjaciół i bardzo chciałabym do was dołączyć”. Jeśli potraktujesz sprawę w taki sposób, to rzeczywiście możesz wyjść na dziwną. Ale ty tak nie zrobisz .

Możesz za to podejść i zapytać o coś zupełnie „niewinnego”, na przykład „Hej, słyszałam, że wybieracie się na koncert – gdzie i za ile kupiliście bilety?” A potem pociągnąć rozmowę poprzez: „A myślicie, że warto pójść? W zeszłym roku jego koncert okazał się podobno klapą i tak się zastanawiam”. Jest duża szansa, że rozmowa skończy się tym, czego najbardziej byś chciała/chciał, czyli propozycją wspólnego wypadu. A potem pójdzie już naturalnie.

Sposób drugi – zaproszenie ludzi na imprezę

Jeśli nie potrafisz wkręcić się do grupy, zaproś ludzi do siebie. Może masz na przykład urodziny w niedługim czasie i rodzice zgodzili się, abyś zorganizował/a je w ciekawym miejscu? Warto wówczas podejść i powiedzieć” „Hej, nie znamy się dobrze, ale może warto to zmienić. Pomyślałam, że skoro jesteśmy w jednej klasie, to mogę zaprosić was na urodzinową imprezkę”. Zrobiła tak 15-letnia Ilona:

– Nie miałam pojęcia, jak zagadać do ludzi w klasie. Mama widziała, że jestem samotna i zaproponowała mi, żebym zorganizowała małą imprezkę urodzinową. Zaprosiłam więc ludzi, mówiąc, że dzięki temu poznamy się bliżej i efekt był świetny – od razu mieliśmy o czym rozmawiać! – wspomina Ilona.

Sposób trzeci – zrezygnowanie z danej grupy i wkręcenie się do innej

Nie musisz przecież przyjaźnić się z tymi konkretnymi ludźmi! Jeśli czujesz, że nie jesteś mile widziana w ich gronie, a twoje próby wkręcenia się nie zdają się na nic – daj sobie spokój, nic na siłę. Zamiast tego, zwyczajnie zrób coś innego. Zapisz się na basen, siłownię, aerobik albo taniec i tam kogoś zapoznaj. Okazji do poznania innych, ciekawych ludzi jest naprawdę cała masa. I uwierz, że ci, na których wcześniej ci zależało, nie będą już dla ciebie tak ważni.

Aby być w paczce znajomych, trzeba wyjść… z domu

Może zdarzyć się też tak, że chociaż niby bardzo chcesz wkręcić się do towarzystwa, nieświadomie robisz wszystko, żeby jednak być osobą samotną. O co dokładnie chodzi?

Mianowicie, co z tego, że udzielasz się na FB, skoro poza nim właściwie nie masz życia – nie wychodzisz z domu. Albo oglądasz ciągle telewizję albo po prostu nudzisz się. Kiedy ktoś proponuje ci spacer – odmawiasz, bo ci się nie chce. Impreza? Nie, bo rodzice na pewno się nie zgodzą. A przecież tego nie wiesz! Korzystaj z życia i koniecznie zacznij wychodzić z domu. Wbrew pozorom, to bardzo szybko i prostu sposób na poznawanie ludzi. Możesz nawet się nie zorientować, kiedy to inni… zaczną ci zazdrościć, że znasz tylu ludzi. Powodzenia!

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.