Połącz się z nami

Moja przyjaciółka to plotkara!

Przyjaźń

Moja przyjaciółka to plotkara!

Magda, 17 lat: Z moją przyjaciółką jestem nierozłączna praktycznie od dzieciństwa, jednak przez ostatnie miesiące bardzo się zmieniła. W towarzystwie często obgaduje innych, dodatkowo potrafi wyjawić innym osobom to o czym rozmawia ze mną i co powinno zostać tylko między nami. Bardzo mnie to złości ale boje się, że jak zwrócę jej uwagę to obrazi się na mnie. Czy powinnam z nią o tym pogadać?

Podstawą każdej przyjaźni jest zaufanie. To na nim opieramy nasze relacje z innymi ludźmi. Nie dziwi zatem fakt, że jesteś poirytowana zachowaniem Twojej przyjaciółki.

Tak zwane plotkarstwo czy też obgadywanie, często wynika z niskiej samooceny i chęci dowartościowania własnej osoby a także zwrócenia na siebie uwagi otoczenia lub płci przeciwnej. Choć osoby te często nie mają złych intencji, plotka potrafi bardzo zranić lub zniszczyć komuś reputację.

Bezwzględnie powinnaś porozmawiać z przyjaciółką o jej zachowaniu, powiedz jej jak bardzo Cię ono rani i nadszarpuje Twoje zaufanie. Gdyby to nie poskutkowało, spróbuj na jakiś czas ograniczyć z nią kontakty i wyjść do innych ludzi. Być może wtedy sama zrozumie, że jej zachowanie było niewłaściwe.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.