Połącz się z nami

Moja przyjaciółka to plotkara!

Przyjaźń

Moja przyjaciółka to plotkara!

Magda, 17 lat: Z moją przyjaciółką jestem nierozłączna praktycznie od dzieciństwa, jednak przez ostatnie miesiące bardzo się zmieniła. W towarzystwie często obgaduje innych, dodatkowo potrafi wyjawić innym osobom to o czym rozmawia ze mną i co powinno zostać tylko między nami. Bardzo mnie to złości ale boje się, że jak zwrócę jej uwagę to obrazi się na mnie. Czy powinnam z nią o tym pogadać?

Podstawą każdej przyjaźni jest zaufanie. To na nim opieramy nasze relacje z innymi ludźmi. Nie dziwi zatem fakt, że jesteś poirytowana zachowaniem Twojej przyjaciółki.

Tak zwane plotkarstwo czy też obgadywanie, często wynika z niskiej samooceny i chęci dowartościowania własnej osoby a także zwrócenia na siebie uwagi otoczenia lub płci przeciwnej. Choć osoby te często nie mają złych intencji, plotka potrafi bardzo zranić lub zniszczyć komuś reputację.

Bezwzględnie powinnaś porozmawiać z przyjaciółką o jej zachowaniu, powiedz jej jak bardzo Cię ono rani i nadszarpuje Twoje zaufanie. Gdyby to nie poskutkowało, spróbuj na jakiś czas ograniczyć z nią kontakty i wyjść do innych ludzi. Być może wtedy sama zrozumie, że jej zachowanie było niewłaściwe.

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry