Połącz się z nami

Jak wybrać szkołę?

Nauka

Jak wybrać szkołę?

Marta, 15 lat: W tym roku kończę gimnazjum i jestem w kropce bo tak naprawdę nie wiem jaką szkołę wybrać, nie do końca też wiem co chcę robić w życiu. Większość osób z mojej klasy jest już zdecydowana co do przyszłej szkoły, studiów i zawodu. Martwię się tym, bo czas ucieka i już niedługo będę musiała zdecydować się na jakiś krok.

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to nie lada problem. Wiele osób ma już sprecyzowane zainteresowania, jednak znaczna część młodzieży waha się nad tym wyborem gdyż jest to decyzja, która niewątpliwie będzie rzutować na ich przyszłość i dalsze życie.

W przypadku osób, które planują studia wyższe a nie mają jeszcze do końca sprecyzowanych zainteresowań, odpowiednim wyborem będzie liceum ogólnokształcące z klasą o profilu ogólnym. Dzięki temu  będzie istniała możliwość zdobycia szerokiego zakresu wiedzy. To właśnie podczas nauki w liceum kształtują się zainteresowania mające wpływ na późniejsze kształcenie i wybór zawodu. Najprawdopodobniej właśnie wtedy odnajdziesz „przepis” na swoje życie.

Dodatkową pomoc przy wyborze przyszłej szkoły uzyskać można w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Dostępne są tam testy, które pomogą sprecyzować predyspozycje co do dalszej nauki i przyszłego zawodu.

Więcej w kategorii Nauka

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.