Połącz się z nami

Nauczyciel wyzywa uczniów

Nauczyciele

Nauczyciel wyzywa uczniów

Marcin, 15 lat: Od pierwszej klasy gimnazjum uczy nas matematyki nauczyciel, który strasznie nas gnębi. Gdy bierze słabszych uczniów do odpowiedzi, potrafi upokorzyć ich przed całą klasą oraz zwyzywać od „idiotów”, „głupków” i innych. Często używa przy tym niecenzuralnego słownictwa… Doszło do tego, że lekcje matematyki stały się dla mojej klasy nie lada stresem i nawet dobrzy uczniowie się ich boją. Jak rozwiązać ten problem?

Choć zawód nauczyciela dla wielu osób jest powołaniem, także i tu zdarzają się „czarne owce”. Obelżywe uwagi w stosunku do uczniów oraz upokarzanie ich na forum klasy to bez wątpienia sytuacja naganna, wymagająca pilnej interwencji.

Wielu uczniów, czujących, że nauczyciel uwziął się na nich, nic z tym faktem nie robi obawiając się dalszych nieprzyjemności. To wielki błąd! W takich sytuacjach należy działać szybko i stanowczo!

Po pierwsze o zaistniałej sytuacji powinniście powiadomić wychowawcę. To na nim spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie wam możliwie bezstresowej nauki w szkole. Ważne, abyście na spokojnie opowiedzieli o zachowaniu nauczyciela wobec uczniów. To wychowawca powinien powziąć decyzję o dalszym losie sprawy i albo bezpośrednio porozmawia z nauczycielem matematyki albo powiadomi dyrektora o jego zachowaniu.

Pamiętajcie o tym, że w takich sytuacjach milczenie i brak działania jest niemym przyzwoleniem na tego typu zachowania.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Nauczyciele

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.