Połącz się z nami

Zemsta na nauczycielce – dobry pomysł?

Nauczyciele

Zemsta na nauczycielce – dobry pomysł?

„Jest u mnie w szkole jedna nauczycielka, która mnie nienawidzi – jestem tego pewna. Ostatnio specjalnie wybierała przy przepytywaniu mnie takie pytania, żebym nie dała rady odpowiedzieć i oczywiście dostałam pałę. Chce mnie usadzić! Mój chłopak zaproponował mi, żebyśmy się na niej zemścili. Wymyślił, że możemy porysować jej cały samochód kluczami. W sumie, niegłupie. Ale jeszcze mam jakieś ciche wątpliwości. Robić to?” Karina, 15l.

Kiedy coś idzie nie po naszej myśli i dzieje się to za sprawą jakiejś osoby, często naturalnym odruchem jest pragnienie zemsty. Jako, że nauczyciele są często tymi, którzy „tworzą” nasze kłopoty, to właśnie oni często są bohaterami wizji o przemiłej zemście. Czy jednak warto takie pomysły wprowadzać w życie? Jak już pewnie się domyślasz – nie. Dlaczego?

Konsekwencje

Przede wszystkim nie warto ze względu na konsekwencje, po prostu. Ok, załóżmy, że wpadasz na pomysł z podrapaniem samochodu znienawidzonego nauczyciela. Przede wszystkim – nigdy nie wiesz, kto cię zobaczy. Aby zupełnie zlikwidować ryzyko, że ujrzy cię ktoś z okna albo jakiegoś zakamarka, musiałbyś albo musiałabyś dokonywać swojego dzieła chyba na pustyni. Zawsze może cię ktoś zobaczyć, po prostu.

W danej sytuacji, jeśli ktokolwiek cię zobaczy, to nie licz na litość. Możesz być pewna albo pewny, że  nikt nie będzie cię bronił albo ukrywał tego, co się stało. Wręcz przeciwnie – nauczyciel natychmiast zostanie poinformowany, co i jak. A konsekwencje będą poważne, może być to nawet sąd.

Opinia innych

Jeśli planujesz zemstę na nauczycielu, to jednego możesz być pewny – nie tylko ty o tym myślisz. Wiele osób tak planuje, ale myśli te zostają tylko w wyobraźni. A co dzieje się, gdy jednak przekształcają się w czyny? Oto przypadek Marty:

– Razem z kumpelą nienawidziłyśmy nauczycielki od niemieckiego. Och, jak ja nie cierpiałam tej baby, zawsze robiła mi na złość. Wymyśliłyśmy więc, że trochę ją podtrujemy. Dostała od nas ciacho, niby, że od całej klasy – w środku był środek na przeczyszczenie. Okazało się, że kobieta jest uczulona na jego składnik. Sprawa stała się mega poważna. Nauczycielka zamiast w kibelku, znalazła się w szpitalu w poważnym stanie. Od razu była policja, przesłuchiwanie. Miałam gigantyczne kłopoty, bo nikt mnie nie bronił. Wręcz przeciwnie, chociaż minęły już dwa lata od tych wydarzeń, nadal jestem „tą” idiotką, która chciała zabić nauczycielkę. Straciłam wtedy wszystkich znajomych, nie wspominając o innych konsekwencjach. Bardzo źle to wspominam – mówi Marta.

Nie myśl, że jeśli zemścisz się na nauczycielu, to staniesz się bohaterem szkoły. Wręcz przeciwnie, większość ludzi uzna cię za kogoś wybitnie głupiego. I zamiast brylować w otoczeniu, zaczniesz być unikany albo unikana. Większość ludzi uzna też, że wystarczyło się uczyć, a nie miałbyś/miałabyś kłopotów. Będą współczuć twoim rodzicom, a ci będą się wstydzić. Serio.

Gdyby każdy się mścił…

Dorota (16l.) także planowała kiedyś zemścić się na nauczycielu.

– To był koleś od matmy. Mimo moich błagań, wezwał moich rodziców do szkoły i poinformował o zagrożeniu, przez co straciłam zarąbiste wakacje. Chciałam się zemścić, więc zdobyłam jego numer i chciałam mu napisać anonimowo, że jego żona go zdradza. Już miałam to zrobić, gdy od planu odwiodła mnie przyjaciółka. Powiedziała, że to głupie, koleś ma już jeden zawał za sobą, a poza tym, gdyby każdy się mścił za takie pierdoły, to nie można byłoby normalnie żyć na świecie. Teraz, po roku, cieszę się, że tego nie zrobiłam. To było naprawdę mega głupie. Dużo ludzi też musiałoby mi coś zrobić, bo przecież nie zawsze robię to, co się komuś podoba – dodaje Dorota.

To prawda. Pamiętaj też, że zawsze musisz spojrzeć na drugą stronę medalu. Może i nauczyciel cię przepytał, ale czy rzeczywiście wybierał fatalne pytania? A może po prostu nie wiedziałeś/-łaś niczego? Wezwał twoich rodziców, ale co miał innego robić, skoro w twojej rubryce sam płotek z jedynek? Czasem, kiedy spojrzy się z innej perspektywy, wiele się zmienia. Dlatego warto spróbować.

Więcej w kategorii Nauczyciele

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.