Połącz się z nami

Mój chłopak dba o siebie bardziej niż ja!

Psychologia

Mój chłopak dba o siebie bardziej niż ja!

„Mam dość nietypowy problem. Chodzi o mojego chłopaka, Marka. On dba o siebie bardziej, niż ja! Ciągle poprawia włosy, nosi przy sobie lusterko (!) i niby ciągle nie ma np. na kino, ale za to zawsze znajdzie kasę na nowy ciuch. Trochę mnie to męczy i w dodatku wszyscy się z niego śmieją. Co mam zrobić?” Alina, 15l.

Jeszcze kilkanaście lat temu pokutowała zasada, że zadbany chłopak zna dwa kosmetyki – mydło i antyperspirant, ewentualnie jeszcze zwykły krem do twarzy. Dzisiaj jest już inaczej – chłopcy i panowie dbają o siebie w zdecydowanie większym stopniu. I czasem okazuje się, że wykazują w tym większą próżność, niż dziewczyny! Co zatem zrobić, kiedy on lubi dbać o siebie tak bardzo, że aż cię to zawstydza?

Mój chłopak bardzo dba o siebie – czy to obciach?

Na początku wyjaśnijmy – to, że twój facet lubi o siebie dbać, to nic złego. Dzisiejsi mężczyźni po prostu tak mają! Nie myśl więc na zasadzie: „A może coś z nim jest nie tak” i nie podejrzewaj go od razu o np. odmienną orientację seksualną. Jedno raczej nie ma wiele wspólnego z drugim.

Jeśli problem przeszkadza ci tak, jak Alinie (bo np. on wydaje kasę na siebie, a brakuje mu na wasze wspólne przyjemności), to koniecznie musicie po prostu porozmawiać. Jak to zrobić?

Plan ratunkowy gdy twój chłopak za bardzo dba o wygląd

Zastanów się, co tak naprawdę najmocniej ci przeszkadza

Czy jest to to, że chodzi wszędzie z lusterkiem i wszyscy się z niego nabijają? A może to, że tak ślepo podąża za modą, że często wygląda głupio i śmiesznie? Lub właśnie wydawanie kasy na ciuchy, zamiast np. na kino? Wybierz dwie lub trzy ważne dla ciebie rzeczy.

Szczera rozmowa

Przygotuj się do rozmowy z chłopakiem. Musisz jednak pamiętać, że rozmowa na tak delikatny temat nie może przebiegać w atmosferze pretensji. Jeśli powiesz: „Rany, weź się ogarnij, wszyscy się z ciebie śmieją i mówią, że jesteś homo!”, to niczego nie osiągniesz. No, może poza tym, że będzie uważał, że obgadujesz go razem z innymi.

Podejdź do sprawy na spokojnie. Idźcie na sprawę, zapewnij go najpierw o swojej miłości. Następnie powiedz, że jest coś, co ci przeszkadza – i powiedz, co to jest. W ten sposób zrobiła Justyna (16l.):

– Mój chłopak bardzo śledzi modowe nowości. I w końcu zaczął nosić bardzo obcisłe rurki, w dodatku takie luźne na pupie. Niestety, jest on trochę „przy kości”, więc efekt był opłakany – wyglądał, jakby właśnie załatwił się w zbyt małe spodnie młodszego brata. Wszyscy śmiali się za jego plecami! Spokojnie z nim porozmawiałam. Wyjaśniłam mu, że nie wszystko jest dla wszystkich. I że ja też nie noszę np. spodni z wysokim stanem, bo choć są fajne, to mam zbyt płaską pupę. Widziałam, że jest mu przykro. Ale dodałam, że przecież ktoś musi mu to powiedzieć, a nie zrobi tego ten, kto się z niego nabija za plecami. Poszedł do domu w kiepskim humorze, ale od tamtej pory zawsze pytał mnie o radę w doborze ubrań. I teraz jest ok – śmieje się Justyna.

O tym MUSISZ porozmawiać z nim szybko!

Nieco inny problem miała Alicja – odkryła, że jej chłopak używa… podkładu do twarzy. Wbrew pozorom, nie jest to dzisiaj taka rzadkość. Młodzi mężczyźni także czują zawstydzenie z powodu pryszczy i wągrów, więc szukają… i znajdują rozwiązanie. Wydaje im się, że podkładu nie widać, ale w wielu przypadkach jest jednak inaczej. Oczywiście plotka o tym, że twój facet się „maluje”, może w pięć minut zniszczyć mu reputację. Co więc robić?

Reaguj szybko. Powiedz mu wprost, że to widać. Pod żadnym pozorem nie wyśmiewaj, nie kpij i nie złość się. Zamiast tego złap go za rękę i powiedz coś w stylu: „Kochanie, ja wiem, że chciałbyś poprawić swoją cerę. I zauważyłam, że czymś się smarujesz. Nie chcę cię martwić, ale to wygląda jak podkład do twarzy. Nie używaj więc tego, bo niedługo wszyscy zaczną się z ciebie nabijać.” Dzięki temu pozwalasz chłopakowi „zachować twarz”. Może przecież odpowiedzieć: „No tak, kupiłem krem i właśnie wydaje mi się, że jakoś tak dziwnie barwi”. Na pewno będzie to dla niego cenna lekcja.

Zerwanie? Dobrze to przemyśl!

Jeśli twój chłopak bardzo o siebie dba, może cię to chwilami denerwować tak bardzo, że aż będziesz miała ochotę z nim zerwać. Przemyśl to jednak dokładnie – w poważnym związku problemy rozwiązuje się inaczej. Rozmowa, dyskusja, mówienie o swoich uczuciach – dopiero, gdy to nie zda egzaminu, warto zastanowić się nad faktycznym zakończeniem związku.

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.