Połącz się z nami

Nasze sposoby na udane wakacje!

Przyjaźń

Nasze sposoby na udane wakacje!

Nie masz pomysłu na wakacje? To nic – coś się znajdzie (tylko odejdź od tego komputera ;-) ). Z pewnością bardzo pomocna w planowaniu będzie nasza lista wakacyjnych hitów. Oto pozornie drobne rzeczy, które po prostu musisz zrobić, zanim znowu rozpocznie się rok szkolny. Przyjmujesz wyzwanie?

Nie martw się – nie będziemy cię namawiać na skok ze spadochronem albo wyjazd stopem na całe wakacje . Przed tobą ciekawa lista, która po prostu pozwoli ci cieszyć się wakacjami. Musisz jednak znaleźć w sobie chociaż odrobinę odwagi.

 1. Wykąpać się nago w jeziorze!

Opcjonalnie w basenie, ale to odradzamy z uwagi na przejrzystość wody . Wraz z grupą dobrych znajomych (a najlepiej tylko z chłopakiem albo dziewczyną) znajdźcie kawałek plaży, na której zwykle nikogo nie ma. Potem już tylko ciuchy na piasek i… do wody! Jeśli bardzo się wstydzisz, rozbierz się w wodzie i później się w niej ubierz. Nieważne – istotne jest tylko to, żeby poczuć, jak woda dotyka każdego skrawka twojego ciała. To naprawdę cudowne uczucie!

 1. Spędzić noc pod namiotem!

Nieważne, że w ogrodzie rodziców, jeśli rodzice nie zgadzają się na wyjazd. Nieważne, że będziesz tam pić tylko sok przyniesiony z domu. Ważne, że możesz mieć przy sobie latarkę i opowiadać swoim znajomym straszne historie, po których żadne z was nie będzie spało spokojnie . Tak, to jest dopiero przygoda – wystraszyć się, a potem w tym namiocie… zostać!

 1. Spróbować nowych owoców.

Lato to czas, kiedy wszystkie owoce są w sklepach, są sezonowe i są tanie! A ty na pewno nadal nie wiesz, jak smakuje wiele z nich, prawda? Jeśli do tej pory starannie omijałaś/-łeś owoce, których nie znasz, to koniec z tym. Tego lata musisz posmakować wszystkich, nieważne, jak bardzo obco będą brzmiały ich nazwy.

 1. Urządzić piknik z przyjaciółmi.

No bo właściwie… dlaczego nie? To świetny pomysł i wcale nie potrzebujesz dużo kasy! Jedyne, czego ci trzeba, to trochę jedzenia, koc, coś do picia… i już! Wraz z przyjaciółmi koniecznie znajdźcie jakąś polanę albo łąkę, na której będziecie sami. Objedzcie się, a potem połóżcie i słuchajcie dźwięków lata. To się nazywa relaksacja na 100%!

 1. Przeczytać trzy książki.

Oczywiście dla niektórych będzie to krzywdzące ograniczenie , ale jednak wiele osób nie czyta w ogóle. Jeśli do nich należysz – koniecznie to zmień w te wakacje. Przesiądź się z komputera na ławkę w parku albo choćby i domową kanapę i pozwól sobie odpłynąć wraz z bohaterami kryminału albo romansu.

 1. Codziennie próbować nowych smaków lodów.

Wystarczy jedna gałka, ale za to o codziennie innym smaku. Nie ma „nie lubię” – codziennie inny smak, bez zbędnych dyskusji! Jeśli trzeba, to w tym celu poszukaj nowej lodziarni, niż twoja ulubiona. Może okaże się, że polubisz coś zupełnie nowego?

 1. Pojechać „gdzieś”.

Tam, gdzie poniosą cię oczy J. Najlepiej zrobić to rowerem w piękną pogodę, może być z przyjacielem albo rodzeństwem. Po prostu jedźcie tam, gdzie macie ochotę i tak długo, aż zabraknie wam sił (no, może zachowajcie trochę na drogę powrotna).

 1. Popatrzeć na chmury w pozycji leżącej.

Kiedy to ostatnio robiłeś/-łaś? Jako dziecko? Czas to powtórzyć! Połóż się w ogrodzie albo w parku i po prostu obserwuj chmury. Zastanawiaj się nad tym, co ci przypominają, przymykaj oczy, czuj, jak twoje ciało odpoczywa.

 1. Zobaczyć wschód słońca.

Nie dociekamy, jak ma dojść do tego, że nie będziesz spać do 4 rano . Możesz też po prostu nastawić sobie budzik. Wstań, oglądaj i podziwiaj – już nigdy nie będziesz mieć tyle wolnego czasu, by rozkoszować się tym widokiem. A zdecydowanie warto.

 1. Puszczać latawce.

Zbyt szybko zapominamy, jak bardzo proste rzeczy potrafią nas cieszyć – i tak jest np. w puszczaniem latawców. Kup sobie jeden (albo zrób – to proste) i razem ze znajomymi pobawcie się na plaży albo gdziekolwiek indziej.

 1. Spędzić wieczór przy ognisku.

To takie proste – ogień, znajomi, śmiech i kiełbaski. A ile radości! Koniecznie umów się ze znajomymi na taką właśnie zabawę. Z pewnością nie będziesz żałować.

Super wakacje – to zależy tylko od ciebie!

Pamiętaj – z dobrym nastawieniem możesz mieć naprawdę świetne wakacje przy minimalnym wkładzie pieniędzy. Wystarczą tylko chęci i sporo energii. Zatem od dziś mniej komputera, a więcej wakacyjnych planów. Miej co wspominać!

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.