Połącz się z nami

Dziewczyna przeszukuje mój telefon!

Związki

Dziewczyna przeszukuje mój telefon!

Patryk, 18 lat: Moja dziewczyna dość często "przeszukuje" mój telefon. Zdarza się jej pod moją nieobecność w pokoju, jak i czasem robi to przy mnie. Czyta moje sms-y, sprawdza z kim rozmawiałem. Kocham ją i nie ma przed nią tajemnic ale bardzo denerwuje mnie to, że praktycznie nie mam prywatności. Co mam z tym zrobić?

Co chwilę słyszymy o tym jakie wartości są najważniejsze w związku i jak dwie zakochane osoby powinny go pielęgnować. Nie raz daje się słyszeć, że zrozumienie, szacunek i zaufanie między partnerami to podstawa udanego związku. Niestety, wiele problemów wynika z braku chociaż jednej z tych wartości.

Gdy partner przeszukuje zawartość naszego telefonu czy komputera, można posądzić go o brak zaufania. Oczywiście, jeśli zdarza się to sporadycznie możemy przypuszczać, że to czysta ciekawość rządzi partnerem, jeśli jednak takie „węszenie” powtarza się dosyć często (również za plecami właściciela), myśl o braku zaufania każdemu automatycznie nasuwa się sama.

Oczywiście, takie przeszukiwanie może również oznaczać, że nasza druga połówka ma kompleksy (typu: jestem zbyt brzydka i głupia dla Niego), które nie pozwalają jej wierzyć w to, że miłość do tej osoby jest szczera i prawdziwa. Dlatego też częste okazywanie uczuć może bezkonfliktowo załagodzić sytuację.

Takie myszkowanie, jeśli bierze się z ciekawości, można kontrolować poprzez wspólne przeglądanie swoich SMS-ów i połączeń. Te rozwiązanie będzie udane tylko wtedy, gdy obie ze stron zgodzą się na taką formę. Niech reguły dotyczą obu ze stron.

W przypadku gdy problem nie zniknie, warto poruszyć ten temat z ukochaną osobą. Można delikatnie zasugerować, że zostaliśmy tak wychowani, by każdy mógł zachowywać choć troszkę prywatności dla siebie. Chociaż nie mamy nic do ukrycia, chcemy poczuć się niezależni, a przeglądanie zawartości telefonu sprawia, że czujemy się sprawdzani i przestajemy wierzyć w zaufanie, które jest tak ważne w związku. By partner nie doszukiwał się ewentualnej zdrady, za dowód naszej lojalności możemy podać wszystkie te razy, gdy telefon był przeszukiwany i nie został znaleziony żaden podejrzany SMS.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Związki

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.