Połącz się z nami

Jak zerwać z chłopakiem?

Związki

Jak zerwać z chłopakiem?

Laura, 17 lat: Jestem ze swoim obecnym chłopakiem od ponad 2 lat. Początkowo wszystko dobrze się układało, mieliśmy wspólne plany i marzenia, jednak z biegiem czasu wszystko się zatarło, uczucie z mojej strony praktycznie wygasło. Czuję, że jestem w związku z kimś obcym, męczę się i duszę. Próbowałam wielokrotnie naprawić ten związek ale bez większych sukcesów. Chcę zerwać ze swoim chłopakiem ale boję się. Po pierwsze boję się zerwać gdyż… obawiam się samotności i tego, że nigdy więcej nikogo nie znajdę. Po drugie, nie wiem jak to zrobić delikatnie, tak aby nie zranić mojego obecnego chłopaka. Boję się, że może nie przyjąć tego zbyt dobrze. Zatem jak zerwać z chłopakiem?

Na początku były motylki w brzuchu i dreszczyk emocji – wszystko było takie ekscytujące i nowe! Niestety, w pewnym momencie motylki odleciały, a zauroczenie nie przemieniło się w miłość. Tak jak do „tanga trzeba dwojga”, tak też w miłości trudno grać solo – żadna ze stron nie może być w związku z kimś, kogo nie kocha. Uczucie wygasło, koniec kropka. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej jak najszybciej zakończyć bezcelowy związek – zerwać z obecnym chłopakiem lub obecną dziewczyną.

Sytuacja w której jedna lub dwie osoby na siłę próbują podtrzymać związek lub nie mają odwagi go zakończyć jest szkodliwa dla dwóch stron. Tylko w jaki sposób zerwać aby odbyło się to możliwie szybko i w miarę bezboleśnie?

Jak zerwać z chłopakiem we właściwy sposób?

Zrywać można na wiele sposobów, niewiele z tych sposobów jednak jest właściwych. Wiadomo, że kończenie związku to żadna przyjemność dla obu partnerów. Jeśli związek się wypala, trwa to zazwyczaj pewien czas – obie strony na pewno to odczuwają poprzez kłótnie w związku, „ciche dni”, wzajemne pretensje, kolejne nieudane próby naprawiania związku… Wtedy zerwanie jest naturalną koleją rzeczy. Niemądrym sposobem jest zaskoczenie swojego partnera nagłą wiadomością „To koniec”, gdy nic nie zapowiada takiego obrotu sprawy. W takiej sytuacji trzeba postawić się na miejscu swojego partnera – czy chcielibyśmy zostać zaskoczeni taką wiadomością?

Bez względu na to jak bardzo zrywający będzie starał się być miły, to i tak zrani drugą osobę. Warto, więc spotkać się w cztery oczy i zwyczajnie wyjaśnić dlaczego dochodzi do rozstania. Obwinianie drugiej osoby o nieudany związek to nie najlepszy sposób – zazwyczaj wina leży pośrodku i oboje partnerów ponosi odpowiedzialność za to co się stało.

Jeżeli chcesz zerwać z chłopakiem, zrób to kulturalnie i z wyczuciem

Niezależnie czy chcemy zerwać z chłopakiem czy zerwać z dziewczyną, musimy zachować się z klasą i kulturą. Wiadomości SMSowe, mailowe, rozmowa telefoniczna lub przez komunikator – to absolutnie zakazane sposoby na zrywanie. Każdemu należy się odrobina szacunku, szczególnie komuś z kim spędziło się wiele chwil (także tych przyjemnych i niezapomnianych). Szczera rozmowa w cztery oczy to jedyne słuszne posunięcie.

Po przekazaniu informacji, druga osoba może zachować się różnie – płacz, groźby, złość, szantaż czy błaganie… Główna zasada w takim przypadku brzmi: nie ulegaj. Pierwotny plan nie może zostać zmieniony, ponieważ może okazać się, że zamiast zakończyć związek wpędzimy się w jeszcze większe kłopoty. Dawanie złudnej nadziei, a potem odbieranie jej, jest znacznie gorsze niż zerwanie samo w sobie.

„Zostańmy przyjaciółmi” to wyświechtany frazes. Niekiedy jednak szczerze chcemy pozostać w przyjacielskich stosunkach z byłym partnerem/partnerką. Wypowiadajmy te słowa tylko wtedy, gdy naprawdę tak uważamy i nie rzucajmy ich na wiatr. Zamiast udawać, że oboje się nie znacie, lepiej się przywitać i zagadać co słychać. Ignorowanie byłej/byłego jest tak samo żenujące, jak zrywanie przez SMSa…

Więcej w kategorii Związki

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.