Połącz się z nami

Mój chłopak często prosi mnie o pieniądze!

Związki

Mój chłopak często prosi mnie o pieniądze!

„Mam mały problem i chyba potrzebuję pomocy. Mianowicie, chodzi o to, że mój chłopak, Krzysiu, ciągle pożycza ode mnie pieniądze. Kiedyś mi to nie przeszkadzało – nawet to, ze właściwie rzadko je oddaje. Ale koleżanka mi zasugerowała, że może on jest ze mną ze względu właśnie na te pożyczki. Dało mi to do myślenia… co mam robić?” Sylwia, 16l.

Jeśli oboje jesteście w zupełnie innej sytuacji materialnej i ty „stoisz” lepiej, to możesz mieć podobny problem. Co więcej, możesz zastanawiać się nad tym samym, co zasugerowano Sylwii – to niby niemożliwe, ale… czy on może być z tobą ze względu na pieniądze?

Jego sytuacja
Niestety, jeśli pożyczasz swojemu chłopakowi bardzo dużo pieniędzy i robisz to często, istnieje pewne ryzyko, że faktycznie on to wykorzystuje. Ale pamiętaj – nie musi tak być! Równie dobrze to, że mu pomagasz, może po prostu oznaczać rodzaj wsparcia się ukochanych osób.

Aby sprawdzić, w jakiej sytuacji się znajdujesz, zastanów się nad kilkoma ważnymi aspektami.

Kwestia zwrotu
Po pierwsze, musisz dokładnie zastanowić się nad tym, czy on w ogóle planuje kiedykolwiek oddać ci pieniądze. Jeśli stara się to robić najszybciej, jak to możliwe, to widocznie jest mu przykro, że jest zmuszony od ciebie pożyczać i chce oddać pożyczoną kwotę jak najwcześniej. To bardzo dobry znak!

Jeśli jednak on, mówiąc delikatnie, nie spieszy się z oddawaniem pożyczonej gotówki, a co gorsza – często prosi o kolejne pożyczki bez uprzedniego oddania poprzednich – to już zdecydowanie gorzej to wróży.

Jego zachowanie
Kamila, która miała kiedyś podobny problem, wspomina go w ten sposób:

– Mój chłopak bardzo często pożyczał ode mnie pieniądze. Nie drażnił mnie sam fakt, ale to, jaki przy tym był. Mówił na przykład: „Ej, mała, pożycz pięć dyszek. Dla ciebie to przecież nic!”. A to nie było dla mnie nic! Niemniej dawałam, z miłości przecież. W końcu jednak zwróciłam mu uwagę na to, że nie jestem bankomatem. Obraził się… i zerwał ze mną tego samego dnia. Powiedział, że go upokorzyłam, to był jakiś absurd – podkreśla wzburzona Kamila.

Zauważ, że osoby, które źle czują się z tym, że pożyczają od kogoś pieniądze, często mają wyrzuty sumienia z tego powodu. Wstydzą się swojej sytuacji i wielokrotnie się tłumaczą, przepraszają, widocznie krępują się samego faktu pożyczenia gotówki. To dobry znak. Gorzej, jeśli on zachowuje się tak, jakby sam fakt pożyczki był czymś… zupełnie oczywistym.

Powód pożyczki
Niby nie powinno się pytać kogoś, dlaczego chce pożyczyć od nas pieniądze. Ale skoro jesteście tak blisko i jeśli pożyczki się powtarzają, to masz prawo wiedzieć.

O zupełnie innej sytuacji mówimy, gdy twój chłopak pożycza, bo musi. Widzisz, że nie ma dobrych spodni, że brakuje mu na coś ważnego. A czym innym jest sytuacja, gdy on po prostu idzie sobie trzeci raz w tym tygodniu do baru i pożycza twoje oszczędności, żeby sobie wypić albo kupić grę.

Mały test
Nie wiesz, czy twój chłopak ma dobre intencje? A może masz wątpliwości? Sprawdź to w bardzo prosty sposób – powiedz, że macie w domu problemy finansowe i już nie będziesz mogła pożyczać mu pieniędzy. I nie łam się w tym postanowieniu przez kilka tygodni.

To dość odważny test, bo może się okazać, że już po dwóch dniach… on z tobą zerwie, wymyślając prozaiczny powód. Na szczęście istnieje też duże prawdopodobieństwo, że wcale tak się nie stanie.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Związki

 • Podrywanie

  Czego nie robić na randce?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wybierasz się na pierwszą randkę i nie możesz się doczekać? Jednocześnie denerwujesz się, czy dobrze wypadniesz?...

 • Związki

  Zazdrość o byłego partnera

  Autor: Redakcja TeenZone

  Michał, 17 lat: Jestem ze swoją dziewczyną od czterech miesięcy. Wszystko na początku było pięknie, dobrze...

 • Psychologia

  10 rzeczy, które mogą zepsuć twój związek!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Utrzymanie satysfakcjonującego związku przez długi okres jest naprawdę trudne. Tak naprawdę prędzej czy później pojawiają się...

 • Podrywanie

  Jak poznać i rozkochać chłopaka?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ania, 17 lat: Jakie są najskuteczniejsze sposoby aby zwrócić na siebie uwagę i poderwać chłopaka, który...

 • Podrywanie

  Oznaki, że chłopak nie będzie traktować cię dobrze

  Autor: Redakcja TeenZone

  Spotkałaś chłopaka i jesteś pewna, że to ten jeden, jedyny? To wspaniała wiadomość! Zanim jednak rozkochasz...

Do góry