Połącz się z nami

Walki za pieniądze… dobry pomysł na zarobienie kasy?

Zdrowie

Walki za pieniądze… dobry pomysł na zarobienie kasy?

„Mój kumpel zaczął mieć ostatnio coraz więcej drogich „fantów”. Zacząłem go wypytywać, skąd ma kasę i w końcu przyznał się, że bierze udział w walkach za kasę. Zainteresował mnie ten temat – chyba jest niegroźnie, wszystko w rękawicach, jest amatorski sędzia. Zaczynam się zastanawiać, czy też się za to nie zabrać. Czy to może być dobry pomysł?” Przemek, 16l.

Ludzie kochają pieniądze i adrenalinę. Połączeniem tych dwóch rzeczy jest na przykład pomysł walczenia za pieniądze. Nie w sposób profesjonalny, jak bokserzy, ale zupełnie amatorsko i na prostych zasadach. Jeśli nie masz zbyt wiele kasy, to pomysł ten może cię zainteresować. Ale… czy warto próbować?

Jak to wygląda?

Amatorskie walki za kasę wyglądają bardzo różnie. Niektórzy organizują je nawet w szkole, na boisku (w jakimś niewidocznym miejscu) – takie walki są zwykle bardzo krótkie. Ustala się proste zasady, np. kto przyłoży więcej ciosów w ciągu 5 minut, ten wygrywa 100zł przeciwnika (każdy z graczy daje wcześniej swoją stówę). Innym razem – częściej, są to „prawdziwe” walki, organizowane np. w jakimś magazynie, z prowizorycznym ringiem albo klatką, z rękawicami i amatorskim sędzią.

Wszystko wydaje się być całkiem dobrze zorganizowane, a kasa łatwa do zarobienia. Więc czy warto? Niestety – nie.

Dlaczego NIE warto się za to zabierać?

Głównie powody są trzy. I każdy z nich jest ważny

 • Po pierwsze – zawsze jest to niebezpieczne. Serio, zawsze. Jeśli ktoś ci mówi, że tak nie jest, to kłamie i tyle. Te walki nie są profesjonalne, a wy nie jesteście profesjonalnymi bokserami. Nie wiesz, co się stanie, jeśli uderzysz w jakieś konkretne miejsce. Co więcej – nie jesteście regularnie badani. Nie masz pojęcia, czy nie jesteś na coś chory albo czy pewne „zabawy” nie są dla ciebie wyjątkowo niebezpieczne.
 • Po drugie – ryzykujesz, że coś się stanie osobie, z którą się bijesz. Weźmy najprostszy scenariusz, który zdarza się nawet na profesjonalnych ringach. Zwykły cios, przeciwnik powinien szybko się z niego podnieść, ale tak się nie dzieje. Czy wiesz, że jeśli przytrafi się to tobie (a raczej twojemu „partnerowi”), to ty stajesz się współwinnym jego śmierci? Przynajmniej do czasu długiego rozpatrzenia sprawy przez sąd.
 • Po trzecie – ktoś może donieść o tym, co robicie. Koleżanka, kolega – ktoś może poinformować waszych rodziców albo nauczycieli. Kłopoty, które z tego wynikają, są zdecydowanie niewarte tych pieniędzy.

„Męskie”? Nie, głupie!

Jeśli imponuje ci taki sposób zarabiania pieniędzy, to zapewne w pewnym stopniu uważasz go za imponujący. „Biję się za kasę, wow!”. Sądzisz, że dziewczyny będą patrzeć na ciebie inaczej, że koledzy będą cię bardziej szanować? Cóż, może i twoje zajęcie będzie budziło zainteresowanie. Ale z całą pewnością nie oznacza to, że ktokolwiek chciałby się z tobą zamienić. Bo bicie się dla kasy nie jest czymś, czym tak naprawdę można komuś zaimponować. To zwyczajnie głupie. Możesz mocniej oberwać (i jak to niby wytłumaczyć rodzicom?), możesz komuś „przywalić” mocniej, niż planowałeś. I wiesz, co wtedy? Wtedy nie ma kumpli. Każdy chroni siebie, więc będziesz na straconej pozycji.

Gdy twój chłopak się tym zajmuje…

Czasem chłopak biorący udział w zorganizowanych walkach nie widzi w tym niczego złego, ale przeszkadza to… jego dziewczynie. Co robić, jeśli to właśnie twój chłopak upodobał sobie taką formę zarabiania pieniędzy?

Przede wszystkim, spróbuj go przekonać. Wytłumacz mu olbrzymie minusy i zagrożenia płynące z walk, zaproponuj wspólną (inną), wakacyjną pracę. Daj jakąś alternatywę.

Jeśli to nie pomaga, a on upiera się przy swoim, zastanów się, czy to związek dla ciebie. Ciągłe zamartwianie się o to, czy jemu nie stanie się krzywda, to niekończące się męczenie. Nie o to chodzi w związku. Jeśli więc jemu zależy bardziej na tej formie zabawy, niż na tobie, to może… nie warto tego ciągnąć?

Więcej w kategorii Zdrowie

 • Nieświeży oddech – krępujący problem Nieświeży oddech – krępujący problem

  Zdrowie

  Nieświeży oddech – krępujący problem

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nieświeży oddech to ogromny problem - w wielu przypadkach potrafi dosłownie zrujnować życie towarzyskie. Jak zatem...

 • Jak schudnąć? Jak schudnąć?

  Aktywność fizyczna

  Jak schudnąć?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Marcin, 17 lat: Odkąd pamiętam, zawsze miałem problemy z nadwagą. Myślałem, że z wiekiem uda mi...

 • Mój chłopak dużo pije! Mój chłopak dużo pije!

  Nałogi

  Mój chłopak dużo pije!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie, bo już naprawdę nie wiem, co mam zrobić. Chodzi o to, ze mam chłopaka, Irka....

 • Blizny i rozstępy – czy możesz się ich pozbyć? Blizny i rozstępy – czy możesz się ich pozbyć?

  Skóra

  Blizny i rozstępy – czy możesz się ich pozbyć?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Mówi się, że blizny i rozstępy występują głównie u dorosłych kobiet, a konkretniej – u tych...

 • Zapłodnienie i pierwsze objawy ciąży Zapłodnienie i pierwsze objawy ciąży

  Ciąża

  Zapłodnienie i pierwsze objawy ciąży

  Autor: Redakcja TeenZone

  Powstanie nowego życia to ogromny przełom i niezwykle ważne wydarzenie. Co jednak musi się wydarzyć, aby...

 • Ratunku, mam łupież! Ratunku, mam łupież!

  Skóra

  Ratunku, mam łupież!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nastolatkowie bardzo często mają problem z brakiem pewności siebie. To jest zrozumiałe, a już na pewno...

 • Jeszcze lek czy już trucizna? Jeszcze lek czy już trucizna?

  Nałogi

  Jeszcze lek czy już trucizna?

  Autor: Redakcja TeenZone

  O jakich uzależnieniach mówi się najczęściej w kontekście nastolatków? Oczywiście o narkotykach, ewentualnie o papierosach. Tymczasem...

 • Pierwsza miesiączka – warto wiedzieć! Pierwsza miesiączka – warto wiedzieć!

  Zdrowie

  Pierwsza miesiączka – warto wiedzieć!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Temat pierwszej miesiączki wydaje się być tak oczywisty, że aż nie ma w nim miejsca na...

 • Dzieci alkoholików – co jest dla nich typowe? Dzieci alkoholików – co jest dla nich typowe?

  Nałogi

  Dzieci alkoholików – co jest dla nich typowe?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ktoś z twoich rodziców pije bardzo dużo alkoholu? A może problem dotyczy twojego przyjaciela? Alkoholizm wpływa...

 • Nadmierne owłosienie u nastolatek Nadmierne owłosienie u nastolatek

  Uroda

  Nadmierne owłosienie u nastolatek

  Autor: Redakcja TeenZone

  Magda, 15 lat: Mam duże owłosienie łonowe. Mam także dużo czarnych włosków na nogach, rękach a...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.