Połącz się z nami

Gra na automatach – ryzykowna zabawa

Nałogi

Gra na automatach – ryzykowna zabawa

„Moi rodzice dają mi kieszonkowe, ale jednak ciągle mi na coś brakuje. Kumpel podpowiedział mi, żebym wybrał się z nim na automaty – mówi, że miesięcznie wyciąga nawet tysiaka. Kusi mnie, żeby spróbować, ale słyszałem też, że to trochę ryzykowne. Co myślicie? Czy to dobry sposób na zarobienie kasy?” Adrian, 15l.

Chyba każdemu z nas przydałoby się trochę więcej kasy w portfelu . A gdy brakuje, zaczynamy myśleć o sposobach na szybkie jej zarobienie. Jednym z nich może się wydawać gra na automatach. Tylko czy to aby na pewno dobry pomysł?

Gra na automatach – niewinne początki

Niestety – jeśli myślisz o tym, aby „dorobić” sobie właśnie w taki sposób, to mamy dla ciebie złą wiadomość. Gra na automatach, choć wydawałaby się zupełnie nieszkodliwą rozrywką, dzięki której można czasem coś zarobić, to jeden z najłatwiejszych sposobów na uzależnienie się od hazardu. Ten typ uzależnienia wpływa na całe życie, potrafi je nawet zniszczyć. Ale po kolei. Dlaczego gra na automatach nie jest polecanym sposobem na zarobienie kasy?

Mocno „wciąga”
Tym, co uzależnia w grach, jest nie sama gra, co uczucia z nią związane. Emocje, oczekiwanie, wyobrażenia, napięcie – działa to niemalże na każdego (chociaż nie wszyscy mają równe predyspozycje do uzależnienia). Gry na automatach są szybkie i wydaje się, że wygrana jest na wyciągnięcie ręki. Daje to złudne wrażenie bycia blisko wygranej i sporych pieniędzy, co oczywiście nie jest prawdą. Gdyby tak było, to przecież prowadzenie takich maszyn byłoby nieopłacalne, prawda?

Daje wrażenie kontroli
Osoby, które uzależniły się od gier na automatach, często wspominają, że początki ich uzależnienia były naprawdę niewinne. „Zagram raz, nic się takiego nie stanie” – to jest na początku. Potem jest drugi raz, potem trzeci. Jeżeli akurat pojawi się „szczęście poczatkującego” i rzeczywiście wygrasz, to zagrożenie uzależnienia rośnie w olbrzymim tempie. Już zawsze będzie ci się bowiem wydawało, że to przecież tak banalnie proste, trzeba tylko… grać!

Niszczy życie
Uzależnienie od gier na automatach to potężna siła. Sprawia, że osoby będące w nałogu pożyczają ogromne sumy pieniędzy – chociaż z początku obiecują sobie, że będą grać tylko pieniędzmi, które mają na przyjemności. Nie liczą się przyjaciele, rodzina, obowiązki. Tylko gra.

Jeśli chcesz poczytać wspomnienia tych, którzy ulegli uzależnieniu od gier na automatach, wejdź po prostu do Internetu i wpisz coś w stylu: „Uzależnienie od gier na automatach – forum”. Znajdziesz miliony historii ludzi, którzy zaczynali na etapie, na którym jesteś teraz – „spróbuję tylko”. A potem zawalali szkołę, przyjaciół, rodzinę. Budzili się po kilku latach i zaczynali życie od nowa, często po długiej terapii i z wielkim długiem na koncie.

Możesz też zapoznać się z historią Marceliny:

– Ja sama nie byłam nigdy na automatach, ale temat znam, że tak powiem „od podszewki”. Mój brat ma 25 lat i niestety jest uzależniony już od kilku lat. Dowiedzieliśmy się dopiero dwa lata temu, gdy do domu przyszedł komornik. Okazało się, że brat ma wielkie długi, ponad dwadzieścia tysięcy. Grał od długiego czasu, ale skutecznie się maskował. Pożyczał od wszystkich kasę, nikomu nie oddawał. Mama zaciągnęła go na terapię, okazało się, że jest okropnie uzależniony. No i teraz długa droga przed nim – niestety już dwa razy nas oszukał i poszedł grać. To naprawdę ciężka sprawa, która niszczy naszą rodzinę – mówi Marcelina.

Potrzebujesz kasy? Zarób!

Pamiętaj – jeśli coś wydaje się zbyt piękne, to zapewne jest nieprawdziwe. Zwłaszcza, gdy chodzi o pieniądze! Nikt nie da ci sporej gotówki „za nic”. Jeśli chcesz mieć pewność, że zdobędziesz je i to bez kłopotu – musisz je zarobić. Przemyśl, w czym jesteś dobry/-a. Może w tworzeniu rękodzieł? Mógłbyś wystawiać je na aukcjach internetowych. Może w matematyce? Mógłbyś/-abyś udzielać korepetycji. A może po prostu warto poszukać ogłoszenia o poszukiwanej pomocy dla jakiejś samotnej babci? Rozwiązania są różne, ale jedno jest pewne – do tych dobrych na pewno nie należy gra na automatach.

Więcej w kategorii Nałogi

 • Palenie wśród młodzieży Palenie wśród młodzieży

  Nałogi

  Palenie wśród młodzieży

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zdecydowana większość osób palących to te, które weszły w nałóg w okresie dorastania. Czas ten sprzyja...

 • Mój chłopak pali papierosy! Mój chłopak pali papierosy!

  Nałogi

  Mój chłopak pali papierosy!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Stare przysłowie mówi, że nie kocha się za coś, ale pomimo czegoś. To prawda, bo nie...

 • Uzależnienie od gier komputerowych Uzależnienie od gier komputerowych

  Nałogi

  Uzależnienie od gier komputerowych

  Autor: Redakcja TeenZone

  O uzależnieniu od gier komputerowych mówi się od dłuższego czasu – jednak specjaliści podkreślają, że skala...

 • Ciągłe przebywanie na Facebook’u Ciągłe przebywanie na Facebook’u

  Nałogi

  Ciągłe przebywanie na Facebook’u

  Autor: Redakcja TeenZone

  Większość nastolatków kocha Facebooka. Dodajemy tam właściwie wszystko – zdjęcia z wycieczek, z domu, ze spotkań,...

 • Przyjaciółka ma problem z narkotykami… Przyjaciółka ma problem z narkotykami…

  Nałogi

  Przyjaciółka ma problem z narkotykami…

  Autor: Redakcja TeenZone

  Tytułowa przyjaciółka może być też przyjacielem – płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia. Problem narkotyków dotyka...

 • Jeszcze lek czy już trucizna? Jeszcze lek czy już trucizna?

  Nałogi

  Jeszcze lek czy już trucizna?

  Autor: Redakcja TeenZone

  O jakich uzależnieniach mówi się najczęściej w kontekście nastolatków? Oczywiście o narkotykach, ewentualnie o papierosach. Tymczasem...

 • Uzależnienie od Facebook’a Uzależnienie od Facebook’a

  Nałogi

  Uzależnienie od Facebook’a

  Autor: Redakcja TeenZone

  Kinga, 15 lat: Ostatnio zauważyłam, że jestem uzależniona od Facebook'a. Cały czas mam ochotę sprawdzać co...

 • Marihuana – czy jest szkodliwa? Marihuana – czy jest szkodliwa?

  Nałogi

  Marihuana – czy jest szkodliwa?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Rafał, 18: Na imprezach na których bywam, wielu moich kumpli pali marihuanę. Muszę przyznać, że nie...

 • Marihuana – fakty i mity o paleniu „trawki” Marihuana – fakty i mity o paleniu „trawki”

  Nałogi

  Marihuana – fakty i mity o paleniu „trawki”

  Autor: Redakcja TeenZone

  Marihuana ma zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jedni twierdzą, że jest zupełnie nieszkodliwa, a wręcz...

 • Jeden skręt zmienił wszystko Jeden skręt zmienił wszystko

  Nałogi

  Jeden skręt zmienił wszystko

  Autor: Redakcja TeenZone

  Marihuana to obecnie najpowszechniejszy narkotyk wśród polskich nastolatków. Z popularnym „ziołem” pierwszy kontakt najczęściej następuje już...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.