Połącz się z nami

Szok: odchudzanie tasiemcem!

Zdrowie

Szok: odchudzanie tasiemcem!

Niewiele jest osób, którym nie zależy na smukłej sylwetce. Ci, którzy pozostają w większości, nie zawsze korzystają z bezpiecznych sposobów utrzymania szczupłego ciała. Dla nielicznych, wygląd staje się ważniejszy od zdrowia i zamiast stosować dietę bogata w witaminy i minerały, regularnie ćwiczyć i nie opychać się słodyczami i fast-foodami, wolą stosować głodówki i zażywać różnego rodzaju medykamenty.

Ostatnio do tych niebezpiecznych sposobów odchudzania dołączył pewien pasożyt – tasiemiec. Zdesperowane osoby kupują, zazwyczaj drogą internetową, tabletki zawierające główkę tasiemca. Taki tasiemiec „zadomawia się” w ciele stosunkowo szybko, a że producenci zalecają połykanie codziennie jednej tabletki, ciało człowieka staje się chodząca hodowlą tych pasożytów. Co gorsza, kapsułki te są niewiadomego pochodzenia co oznacza, że nie jest znany rodzaj tasiemca, ani w jakim stadium rozwoju się znajduje – nie jest wiadome czy będziemy nosicielami czy żywicielami pasożyta.

Ciało, w którym żyje tasiemiec, narażone jest na wiele przykrych objawów, do których należą: mdłości, biegunka, wymioty, ogólne osłabienie, zaparcia. Obecność pasożyta w organizmie może prowadzić do bóli mięśniowych, a  wągry (jedna z form larwalnych tasiemca) potrafią przemieścić się z jelit i zagnieździć się w wątrobie, płucach, mięśniu sercowym, mózgu czy siatkówce oka, co może powodować uszkodzenie tychże narządów i doprowadzić do śmierci. Nieleczona tasiemczyca zazwyczaj prowadzi do niedożywienia, anemii, niedokrwistości i zaburzeń w rozwoju fizycznym.

Zamiast katować swój organizm wyniszczającym lokatorem, lepiej zadbać o zbilansowaną dietę, dzięki której nasze ciało będzie zdrowe i zadbane. Celowe połykanie kapsułek z tasiemcem być może sprawia, że szybko tracimy wagę, ale czy warto umyślnie siać spustoszenie w swoim ciele oraz narażać się na ryzyko groźnych chorób i powikłań?

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Zdrowie

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.