Połącz się z nami

Sylwester ze znajomymi – same pary… i ty!

Przyjaźń

Sylwester ze znajomymi – same pary… i ty!

„Zostałem zaproszony na sylwestrową domówkę. W sumie fajnie, sami moi znajomi, ale… to same pary, a ja nikogo nie mam. I zastanawiam się, czy właściwie to ma w ogóle sens. Oni będą tańczyć, a ja… mam patrzeć? Czy tańczyć z innymi dziewczynami, których faceci będą akurat siedzieć? Znajomi mnie namawiają, ale jakoś nie jestem przekonany…” Igor, 17l.

Niemal każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje w podobnej sytuacji – przed tobą impreza, na której będą same pary… i jeden singiel, czyli ty. Opinie na temat tego, czy pójść, są różne. Możemy jednak pomóc ci w podjęciu decyzji.

Domówka domówce nierówna

Tak naprawdę wiele zależy od tego, na jakiego typu imprezę planujesz się wybrać. Jeśli wiesz już na pewno, że par będzie dużo i w dodatku zapowiada się sporo tańczenia – zastanów się dwa albo nawet trzy razy. Takie imprezy najczęściej kończą się samotnym siedzeniem w rogu pokoju albo robieniem za fotografa. Nic przyjemnego.

Z drugiej strony, jeśli grupa twoich znajomych jest mała, wszyscy znacie się świetnie i raczej planujecie pośmiać się i pogadać, niż potańczyć – to mimo tego, że będziesz jedynym singlem, może warto pójść.

A może jednak z parą?

Alternatywą dla samotnego wypadu na „parowego” Sylwestra jest po prostu zorganizowanie sobie pary. Tak właśnie postąpiła 17-letnia Ania:

– W zeszłym roku moi znajomi organizowali Sylwestra – cztery pary i ja. Było wiadomo, że oni będą tańczyć, a ja nie chciałam siedzieć sama jak idiotka na kanapie i patrzeć, jak oni się całują i świetnie bawią. Litość w postaci „niech ktoś zatańczy z Anią” byłaby jeszcze gorsza! Z drugiej strony, nie chciałam siedzieć w domu z rodzicami. Postanowiłam więc, że zrobię inaczej. Na domówkę zaprosiłam mojego sąsiada, który jest rok starszy. Nic nas nie łączy, ale chodziło o to, żeby się dobrze bawić. Przetańczyliśmy razem całą noc! I staliśmy się naprawdę dobrymi znajomymi, a ten Sylwester jest jednym z najfajniejszych, jakie przeżyłam – podkreśla Ania.

Zastanów się nad takim rozwiązaniem. Może znasz kogoś fajnego, kto z chęcią by ci potowarzyszył? Nie musi być to wcale ktoś, z planujesz związek, ale po prostu osoba towarzysząca. Możecie bawić się naprawdę świetnie!

Jeśli nie z nimi, to co?

Załóżmy jednak, że sytuacja wygląda następująco – twoi znajomi to same pary, które planują dużo tańczyć, zapewne będą się przytulać i całować o północy. Wizja dołączenia do nich jako „ta samotna/ten samotny” jest raczej kiepska, a nie masz nikogo „do towarzystwa”, więc wolisz zrezygnować. Czy oznacza to dla ciebie spędzenie czasu w domu?

Niekoniecznie! Istnieje kilka innych sposobów na ciekawe spędzenie tej wyjątkowej nocy.

Możesz na przykład dać ogłoszenie na FB – „Sylwester – ktoś, coś? Szukam planów!” Możesz się zdziwić, ale na pewno odezwie się do ciebie ktoś, o kim dawno zapomniałeś lub zapomniałaś. W końcu masz trochę znajomych, prawda? I może okazać się, że będziesz świetnie bawić się z paczką inną, niż twoja stała.

Druga opcja to odezwanie się do rodziny. Może masz kuzynów lub kuzynki, z którymi spotykasz się w zasadzie tylko od okazji do okazji, a których bardzo lubisz? Warto ich zapytać, co planują.

Trzecia możliwość to zorganizowanie imprezy… samodzielnie. I tutaj pomoże ci Facebook. Zamieść ogłoszenie w stylu: „Sylwester dla singli, u mnie – ktoś reflektuje?” Jeśli zgłoszą się tylko osoby, których nie lubisz, zawsze możesz odwołać swoje plany .

A jeśli się obrażą?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia – mianowicie, co zrobić z paczką znajomych „w parach”, którzy słyszą, że nie chcesz im towarzyszyć? Mogą się poczuć obrażeni, że powodem twojej odmowy jest tylko fakt, że nie masz pary.

W takiej sytuacji jedynym rozsądnym wyjściem jest szczera rozmowa. Powiedz po prostu – „Słuchajcie, dzięki, ale postawcie się w mojej sytuacji. Bycie jedynym singlem jest do bani!” Możesz też po prostu poprosić ich, aby każdy zaprosił jakąś fajną osobę bez pary – i wtedy problem staje się rozwiązany, a ty znowu masz plany na udanego Sylwestra!

Więcej w kategorii Przyjaźń

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.