Połącz się z nami

Jak zdemaskować zdradę? Oto 5 sposobów!

Psychologia

Jak zdemaskować zdradę? Oto 5 sposobów!

Wszystkie znaki świata (włącznie z doniesieniami od znajomych) wskazują na to, że on lub ona cię zdradza – może nawet domyślasz się już, z kim. Jeśli „druga połówka” jeszcze nie wie, że ty wiesz, to masz pole do popisu. Co możesz zrobić, żeby dać nauczkę, ale jednocześnie zachować klasę?

Na pewno siedzą w tobie mieszane uczucia. Z jednej strony jest przecież żal i ból, z drugiej – pragnienie zemsty. Spokojnie, najważniejsze, żeby zachować klasę. Jeśli będziesz działać chaotycznie, za jakiś czas możesz pożałować.

Czego nie robić?

Zanim przejdziemy do konkretów – garść wiedzy, czego na pewno nie warto robić. Jakie twoje zachowania sprawią, że wyjdziesz z tej sprawy jako furiat albo furiatka?

Przede wszystkim, zapomnij o „ściganiu” tej drugiej albo tego drugiego. Kimkolwiek by ona/on nie był, to przecież pretensje powinnaś lub powinieneś mieć do swojej sympatii, prawda? Zapomnij o wszystkich tych „wydłubię jej oczy”, „oberwie” i mnie cenzuralnych zapowiedziach . To naprawdę żenada!

Unikaj też popadania w histerię. Jeśli chcesz rozegrać to z klasą, to nie możesz zachowywać się jak z melodramatu. Opanowanie to twoja siła.

To są dobre pomysły!

Te rozgrywki zdecydowanie polecamy!

1. Złapanie na gorącym uczynku.

To coś idealnego, gdy doskonale wiesz, że on czy ona pragnie właśnie spotkać się z tą drugą osobą. Gdy wiesz, że idą np. do jakiejś knajpki, dowiedz się, do jakiej (albo idź za nimi!), a gdy będą już na miejscu – jak gdyby nigdy nic, dosiądź się do stolika. Twoja „druga połówka” będzie przerażona. Możesz wtedy zwrócić się z uśmiechem do tej drugiej osoby i powiedzieć „Cześć, jestem Ewelina, jestem dziewczyną Tomka. Dowiedziałam się, że ma problem z wiernością, więc wpadłam tylko życzyć wam szczęścia – mnie nie interesują takie podłe typy.” I wyjdź! Uwierz, że będą zszokowani, a jeśli on okłamał i ją, to raczej jego randka już nie będzie zbyt miła.

2. Łączenie sił.

Często jest tak, że żadna z dziewczyn jednego chłopaka nie wie o innej. Jeśli podejrzewasz, że tak jest i u ciebie – połącz siły z tą drugą (albo z tym drugim, gdy to twoja dziewczyna ma kłopot z wiernością). Najtrudniejsza sprawa to porozmawianie z daną osobą – postaraj się jakoś złapać z nią kontakt i przekonać ją do twojego planu. Potem wystarczy prosty trik. Umawiasz się ze swoim chłopakiem, siedzicie sobie w knajpce, aż tu nagle podchodzi „ta druga”, z którą serdecznie się witasz i mówisz: „Kochanie, poznaj moją kuzynkę, Anię!” Tak właśnie zrobiła Paulina:

– Kiedy dowiedziałam się, że mój chłopak mnie zdradza (odkryłam smsy), z początku zaplanowałam sobie, że zbesztam tę dziewczynę, zrobię jej awanturę. Spisałam jej numer i zadzwoniłam. Okazało się, że nie miała o niczym pojęcia i też była wściekła! Zorganizowałyśmy zemstę. Podeszła do stolika, przy którym siedziałam z Tomkiem i przywitała się ze mną serdecznie. Tomek był blady jak ściana! Potem niby normalnie rozmawiałyśmy i ta dziewczyna jak gdyby nigdy nic powiedziała: „Chyba masz brata bliźniaka, bo spotykam się z kimś, kto wygląda tak samo, jak ty”. W końcu wybuchnęłyśmy śmiechem, widząc jego minę. Powiedziałyśmy mu, że jest małym, żałosnym typkiem i ma sobie już iść do domu, bo chcemy się fajnie bawić. Poszedł i nie wiem, czy do dziś doszedł do siebie. To było mistrzostwo! – śmieje się Paulina.

3. Przez radio szkolne

Ha, dobry pomysł, prawda? Jeśli w waszej szkole macie szkolne radio, to zamów specjalne pozdrowienia dla swojego chłopaka. Może być to coś w stylu: „Chciałabym przekazać słówko mojemu chłopakowi, Karolowi. Kochanie, wiem o tym, że mnie zdradzasz. Cóż, ja wypisuję się z tego układu, ale chciałabym ci na pożegnanie powiedzieć, że naprawdę powinieneś zainwestować w Tik-Taki. Nie męcz tej biedaczki!” Proste, złośliwe i cudownie przyjemne.

4. Wet za wet

Kolejna propozycja to zaproszenie chłopaka lub dziewczyny na wspólną randkę… z twoją nową połówką. Tak zrobił Grzesiek:

– Kiedy dowiedziałem się, że moja dziewczyna umawia się z kimś innym, z początku był to dla mnie dramat. Potem zacząłem planować zemstę. Umówiłem się normalnie z Kasią, po czym, gdy już siedzieliśmy przy stoliku, podeszła moja kuzynka. Ucałowała mnie i przytuliła, złapała mnie też za tyłek . Kasia była w szoku, więc powiedziałem: „Słyszałem, że spotykamy się z innymi, więc postanowiłem zapoznać cię z moją nową dziewczyną. Oto Zuza. A ty gdzie masz swojego Roberta?” Wyszła i trzasnęła drzwiami. To było cudowne uczucie! – wspomina Grzesiek.

5. Informacja na FB

Bardzo rzadko polecamy rozwiązywanie problemów na forum publicznym, ale cóż – czasem są wyjątki. Co możesz zrobić? Na przykład napisać „ogłoszenie”. Tak zrobiła Sandra:

– Dowiedziałam się, że mój chłopak Łukasz całował się z inną i się z nią umawia. Niewiele myśląc, usiadłam do komputera i napisałam na Facebooku coś w stylu ogłoszenia: „Droga nowa dziewczyno mojego aktualnego chłopaka! Cieszę się niezmiernie, że postanowiłaś mnie wyręczyć – właśnie miałam zamiar zerwać z tym, którego tak ochoczo bierzesz w ramiona. Czuję się jednak w obowiązku cię ostrzec – jest niewierny, kłamliwy, spóźnialski, bez fantazji, w dodatku puszcza głośne bąki i czasem zapomina o myciu zębów. Niemniej, życzę wam powodzenia i wielu dzieci!” Dostałam chyba 200 lajków i z 20 wiadomości. Mój chłopak postanowił się już nie odezwać – śmieje się Sandra.

Bez wdawania się w pyskówki

Pamiętaj, że nie chcesz uczestniczyć w pyskówkach, awanturach czy bójkach – bądź ponadto. Rozegraj to z klasą, a poczujesz się naprawdę świetnie i bardziej gotowa na nowy związek.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Psychologia

 • Wakacyjna miłość Wakacyjna miłość

  Związki

  Wakacyjna miłość

  Autor: Redakcja TeenZone

  Okres wakacji i ogólnie rzecz ujmując letnie miesiące, to czas w którym najczęściej się zakochujemy. Na...

 • Psychotest: Czy umiesz podrywać? Psychotest: Czy umiesz podrywać?

  Psychotesty

  Psychotest: Czy umiesz podrywać?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Chyba każdy choć raz w życiu był zakochany. Przysłowiowe motylki w brzuchu, bezsenność, uczucie euforii, a...

 • Talent literacki – jak go pielęgnować i rozwijać? Talent literacki – jak go pielęgnować i rozwijać?

  Kariera i praca

  Talent literacki – jak go pielęgnować i rozwijać?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wszyscy ci mówią, że świetnie piszesz? Zasady ortografii masz w małym paluszku, a kiedy się rozpiszesz,...

 • Mój chłopak mnie bije! Mój chłopak mnie bije!

  Psychologia

  Mój chłopak mnie bije!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Marta, 16 lat: Bardzo kocham swojego chłopaka, jesteśmy ze sobą już ponad dwa lata. Niestety, już...

 • Powiedział, że będzie ze mną, jeśli… schudnę! Powiedział, że będzie ze mną, jeśli… schudnę!

  Związki

  Powiedział, że będzie ze mną, jeśli… schudnę!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam taki jeden problem. Chodzi o to, że jakiś czas temu poznałam fajnego chłopaka, Mateusza. Odważyłam...

 • Jak być szczęśliwym singlem? Jak być szczęśliwym singlem?

  Psychologia

  Jak być szczęśliwym singlem?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam już tego szczerze dosyć. Wszyscy, ale to wszyscy moi znajomi są w związkach – a...

 • Dobre stosunki rodzinne Dobre stosunki rodzinne

  Rodzina

  Dobre stosunki rodzinne

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wielu wyznaje zasadę „Z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach”, w myśl której rodzina przysparza...

 • Wigilia a rozwiedzeni rodzice Wigilia a rozwiedzeni rodzice

  Psychologia

  Wigilia a rozwiedzeni rodzice

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie mi, bo nie wiem, co mam robić. Moi rodzice rozwiedli się w marcu, od tego...

 • Jak zagadać do fajnego kolegi brata? Oto sposoby! Jak zagadać do fajnego kolegi brata? Oto sposoby!

  Podrywanie

  Jak zagadać do fajnego kolegi brata? Oto sposoby!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Możesz nie dogadywać się ze swoim bratem. Możesz być zupełnie inna niż on i on może...

 • Czego nie robić na randce? Czego nie robić na randce?

  Podrywanie

  Czego nie robić na randce?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wybierasz się na pierwszą randkę i nie możesz się doczekać? Jednocześnie denerwujesz się, czy dobrze wypadniesz?...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.