Połącz się z nami

Czy on mnie też zdradzi?

Związki

Czy on mnie też zdradzi?

„Mam pewien problem. Otóż spotkałam super chłopaka, Marcina. Bardzo chciałabym, żeby on został moim chłopakiem i widzę, że on też jest mną zainteresowany, ale jest jeden problem. Dowiedziałam się od koleżanki, że on zdradzał wszystkie swoje dziewczyny. I teraz mam dylemat – pakować się w ten związek czy raczej od razu sobie odpuścić?” Michalina, 16l.

Informacja o tym, że ktoś, kto nam się podoba, wcale nie jest taki fajny, potrafi skutecznie zniechęcić do kontaktu czy wejścia w związek. Z drugiej strony – czasem aż kusi, żeby puścić mimo uszu takie „rewelacje” na temat danej osoby i po prostu zaryzykować. Czy jednak warto?

Po pierwsze – ustal źródło opinii

Przede wszystkim należy podkreślić, że nie wszystko, co słyszymy na temat innej osoby, musi być prawdą. Wręcz przeciwnie – wiele różnych plotek to zwyczajne kłamstwa. Może się na przykład okazać, że owszem, chłopak, który ci się podoba, zdradził kiedyś swoją dziewczynę, ale zdarzyło się to raz i tego żałował. A plotka do plotki i wyszło na to, że jest patologicznym zdrajcą.

Jeśli dowiadujesz się „tego i owego” od znajomych, to zawsze spytaj o konkretne źródło danej informacji. Bardzo często zdarza się, że wówczas dana osoba zaczyna się mieszać i odpowiada na przykład „No… tak słyszałam” albo „Wszyscy tak mówią”. To znak, że najprawdopodobniej wszyscy mówią, ale nikt nie wie, jak jest naprawdę – jak to z plotkami bywa.

Drugi, gorszy scenariusz, to na przykład odpowiedź w stylu „No wiesz, znam wszystkie trzy dziewczyny, z którymi chodził. Z każdą niby był szczęśliwy, ale na imprezach całował się z innymi. Widziałam to na własne oczy.” To już zupełnie co innego – warto zatem dokładniej przebadać sprawę i „włączyć” sobie nieco ostrożności.

Po drugie – pozwól mu się wypowiedzieć

Nie rezygnuj z ewentualnego związku z fajnym chłopakiem bez dopuszczenia go do głosu w tej ważnej sprawie! Możecie na przykład umówić się na spacer, gdzie spytasz wprost, o co chodzi. Zrobiła tak 17-letnia Kamila:

– O Piotrku słyszałam różne opinie, co jedna, to gorsza. Byłam już bardzo zniechęcona, ale jednak kusiło mnie, by choć raz się z nim spotkać, zobaczyć, jaki jest naprawdę. Poszliśmy do kina, a po kinie zapytałam, czy to prawda, że zmienia dziewczyny jak rękawiczki i źle je traktuje. Podałam mu kilka przykładów tego, co słyszałam. Powiedział, że nie jest zdziwiony, bo ciągle słyszy właśnie takie plotki. I że wszystkiemu winna jest dziewczyna, z którą zerwał i która nie mogąc się z tym pogodzić, zaczęła go obgadywać i kłamać. Potem poszliśmy do niego na film i jego tata wszystko potwierdził. Okazało się, że nawet jego rodzice interweniowali u rodziców tej dziewczyny, bo Piotrek przez plotki zaczął mieć kłopoty w szkole! Mało brakowało, a straciłabym naprawdę fajnego chłopaka – mówi Kamila.

Nigdy nie wierz nikomu trzeciemu na słowo – zapytaj wprost osobę, której plotka dotyczy. Nawet, gdy chodzi o sprawę tak delikatną, jak tendencje do zdradzania swoich dziewczyn.

Po trzecie – podejmij decyzję

Gdy spraw okazuje się być przesadzona, rozwiązanie jest oczywiste. Co jednak w sytuacji, gdy plotki okazują się być… prawdziwe, a on mówi „No wiesz, zdarzyło się kilka razy”?

Musisz podjąć decyzję, która na pewno nie będzie dla ciebie łatwa. Pierwsza opcja jest taka, że rezygnujesz w ogóle ze związku, dajesz sobie spokój z takim typem – wiesz, że dołączysz tylko do jego kolekcji. Niestety, takie rozwiązanie jest najbardziej słuszne, ponieważ osoby nagminnie zdradzające najczęściej się nie zmieniają. Nie szanują czyiś uczuć, nie przywiązują się na długo i myślą raczej tylko o sobie. Droga do cierpienia jest zatem dość oczywista.

Druga opcja jest taka, że postanawiasz jednak spróbować. Oczywiście możesz tak zrobić, uważaj jednak i nie przeceniaj swoich możliwości. Wiele dziewczyn w takiej sytuacji myśli „Ja go zmienię!” – a przecież na starcie związku nie chodzi o to, by kogokolwiek zmieniać (i nie jest to wcale takie proste). Jeśli chcesz spróbować, to szczerze porozmawiaj z chłopakiem i wytłumacz, że wierność i uczciwość są dla ciebie ważne w tak bliskim związku. I tak na wszelki wypadek – trzymaj rękę na pulsie, czyli wypytaj czasem znajomych, co twój chłopak robi na imprezach . Powodzenia!

Więcej w kategorii Związki

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.