Połącz się z nami

Pomysły na rocznicę związku – wykorzystaj je!

Związki

Pomysły na rocznicę związku – wykorzystaj je!

Nie wiadomo, kiedy ten czas upłynął, ale tak – jesteście razem już cały rok! I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że… kompletnie nie masz pomysłu, co tu wymyślić dla swojego ukochanego albo ukochanej. Brzmi znajomo? Wykorzystaj nasze pomysły!

Świętować jest fajnie, ale najpierw musisz się nieco pomęczyć i wymyślić coś naprawdę wyjątkowego. Z naszymi pomysłami będzie to nieco łatwiejsze.

Kto powinien organizować rocznicę związku – on czy ona?

Zanim jednak przejdziemy do pomysłów, warto omówić kwestię tego, kto właściwie powinien przygotować „coś na rocznicę”. Wiele dziewczyn ma dość roszczeniowe podejście – mianowicie, że jest to zadanie chłopaka i tyle.

To trochę zbyt proste i może zaboleć drugą osobę – przecież on też powinien wiedzieć, że tobie na nim zależy! Z drugiej strony, jeśli oboje zaplanujecie cały „niespodziankowy” dzień, to właściwie nie wiadomo, co wykorzystać, prawda?

Na wszelki wypadek omów delikatnie temat (przy okazji dyskretnie sobie wzajemnie przypomnicie, że zbliża się ważny dzień). Możesz na przykład zapytać, jak się umawiacie – i uznać, że ktoś kupuje prezent, a ktoś organizuje jakieś wyjście lub coś ekstra. To naprawdę dobry układ.

A oto nasze pomysły na wyjątkową rozrywkę:

 • Odtworzenie dnia, w którym się poznaliście

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe – jeśli poznaliście się na weselu kuzynki, to raczej marna szansa na powtórkę . Ale jeżeli były to jakieś bardziej typowe okoliczności, to na pewno warto spróbować je odtworzyć. Ubierz się tak, jak tamtego dnia, idź na tę samą imprezę, udawajcie, że się nie znacie. To może być naprawdę bardzo przyjemne!

 • Sesja fotograficzna

Na myśl o takim pomyśle pewnie kurczowo chwytasz się za portfel, ale spokojnie – to wcale nie musi dużo kosztować, a może nawet po prostu nic. Każdy z nas zna kogoś, kto interesuje się fotografią albo zna kogoś, kto się interesuje. Trochę pasji plus dzisiejsze aparaty fotograficzne mogą zdziałać prawdziwe cuda! Poproście więc o przysługę albo zaproponujcie rewanż w postaci np. drobnej przysługi. To będzie naprawdę wspaniała pamiątka.

 • Pyszna kolacja

Tak, to banał, ale naprawdę ciągle na topie i zawsze urzekający. Do wyboru masz dwie opcje. Pierwsza to zaproszenie swojej dziewczyny do restauracji albo przyjemnej kawiarenki. Druga to zorganizowanie małego pikniku na łonie natury i w końcu trzecia – przygotowanie wszystkiego w domu. Wszystko zależy od twojej wyobraźni, możliwości oraz oczywiście kasy. Pamiętaj jednak, że zawsze warto zwrócić się z tym ostatnim do rodziców – na pewno poratują cię chociaż trochę.

 • Coś oryginalnego

W rocznicę wyznanie miłości musi być wyraźnie zaakcentowane – postaw na oryginalność. Możesz na przykład zaprosić dziewczynę na spacer po lesie, gdzie odkryje wasze inicjały wypisane na drzewie. Możesz też zrobić pokaz slajdów z waszymi zdjęciami i wyznaniami: „kocham cię, bo…”. Na pewno takie oryginalne wyznania na długo zapadną jej w pamięć.

 • Masaż

Chyba nie istnieją ludzie, którzy nie lubią być masowani. Wykorzystaj to właśnie w waszą rocznicę. To kolejny pomysł, który nie wymaga od ciebie właściwie żadnego nakładu finansowego, a dla twojej dziewczyny lub chłopaka będzie wyrazem twojej wielkiej miłości. Pamiętaj jednak, aby zadbać o właściwą oprawę – relaksująca muzyka, świece i olejki to jest właśnie to!

Upominki dla niego – niech będzie to coś wyjątkowego

Jeśli on postanowi zorganizować wam ciekawy wieczór, to ty koniecznie musisz obdarować go czymś wyjątkowym. Nie może być to zestaw kosmetyków z hipermarketu!

Staraj się myśleć nieszablonowo. Nie jakiś tam zegarek, perfumy czy długopis. Pomyśl o nim – co on naprawdę lubi robić? Kierując się taką analizą, na pewno wybierzesz dobrze – tak, jak 16-letnia Dorota:

– Długo nie wiedziałam, co kupić Krzyśkowi. Koleżanki doradzały jakieś portfele, filmy, scyzoryki… a ja wiedziałam, że to nie dla niego. Krzysiek nie jest typem majsterkowicza, nie interesuje się modą ani akcesoriami. Kocha jednak pływanie, to jego wielka pasja. W końcu wpadłam na pomysł, aby kupić mu wodoodporny odtwarzacz mp3, oczywiście poprosiłam tatę o małe wsparcie finansowe. To był strzał w dziesiątkę! Krzysiek zabiera go ze sobą zawsze i mówi, że muzyka dodaje mu motywacji i siły. Na pewno jest to lepsze, niż sztampowy scyzoryk! – podkreśla Dorota.

Ty też pomyśl o swoim chłopaku, zastanów się, czego on naprawdę potrzebuje i co lubi. Połączenie super prezentu i super atrakcji zagwarantuje wam niezapomniany dzień i piękne wspomnienia.

Więcej w kategorii Związki

 • Psychologia

  Co zorganizować na Walentynki?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Do Walentynek już niewiele czasu, a wiele osób przygotowania zostawia na dosłownie ostatnią chwilę. Innymi słowy,...

 • Psychologia

  Kiedy nie warto ratować związku?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Decyzja o rozstaniu rzadko bywa łatwa – w końcu oznacza to koniec relacji z człowiekiem, który...

 • Psychologia

  Związek na odległość

  Autor: Redakcja TeenZone

  Monika, 17 lat: Jestem obecnie w związku na odległość, dzieli nas od siebie ponad 300 kilometrów....

 • Związki

  Jak wyznać miłość?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jesteście już razem od pewnego czasu i powoli w twojej głowie pojawia się myśl, by wyznać...

 • Związki

  Czy on chce do mnie wrócić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Byliście parą, ale… no właśnie, byliście. Coś poszło nie tak i już nie jesteście razem. Ty...

Do góry