Połącz się z nami

Podobają mi się starsi mężczyźni!

Psychologia

Podobają mi się starsi mężczyźni!

Większość nastolatków zakochuje się w swoich równolatkach, poznanych w szkole, na imprezie czy w innych okolicznościach. Jednak większość – to nie wszyscy. Jeśli jesteś wyjątkiem, to rówieśnicy mogą wydawać ci się zupełnie nieatrakcyjni, w przeciwieństwie do starszych mężczyzn. Jak to wyjaśnić i czy jest w tym coś… złego?

Na początek uspokajamy – to nic zaskakującego ani zadziwiającego, że podobają ci mężczyźni starsi od twoich kolegów. Dojrzałość, która przychodzi z wiekiem, to coś, co bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek ewentualnego partnera. Nie interesuje się on już grami, nie stosuje „końskich zalotów”, doskonale wie, w jaki sposób zdobywa się kobietę oraz – co ważne – stać go już na wiele atrakcji (jak choćby na wyjście do restauracji).

Ten ostatni powód może budzić protest – ale spokojnie, nikt nie sugeruje, że tak naprawdę pociągają cię pieniądze. Po prostu fakt, że mężczyznę stać na to, by kupić ci kwiaty i zaprosić cię w eleganckie miejsce sprawia, że jest on atrakcyjniejszy.

Starszy mężczyzna, czyli…?

Na początek warto skonkretyzować pojęcie „starszy mężczyzna”. Jeśli jest on po prostu „starszy od rówieśników” i ma na przykład 24 lata, to nie właściwie nie ma problemu, byście nie mieli się spotykać. Problem pojawia się, gdy sytuacja wygląda tak, jak w przypadku 18-letniej dzisiaj Martyny.

Od zawsze podobali mi się starsi mężczyźni. Nie tacy po dwudziestce, ale raczej około 40-tki. Ujmował mnie fakt, że zwykle cechowali się dojrzałością, mieli zupełnie inne myślenie, niż chłopcy w moim wieku, zachowywali się męsko i poważnie. Kiedy miałam siedemnaście lat, poznałam Jarka. Miał 38 lat i był spełnieniem moich marzeń. Zaczęliśmy się spotykać. Wszystko było dobrze, dopóki o sprawie nie dowiedzieli się moi rodzice – zrobili mi piekielną awanturę. Spotykaliśmy się więc potajemnie, aż pewnego dnia… przyszła do mnie jego żona. Zszokowało mnie to, że po pierwsze – ma on jest żonaty, po drugie – że oni spodziewają się dziecka. Okazało się, że prawie rozbiłam małżeństwo, bo to ona (a nie on) chciała odejść. Byłam zdruzgotana i zrozumiałam, że chodzi mu tylko o seks – wspomina dziewczyna.

Jeśli interesują cię mężczyźni dwa razy starsi od ciebie, musisz niestety wziąć pod uwagę fakt, że w ogromnej większości nie będą oni traktować cię poważnie. Prawdopodobnie będziesz odskocznią od codzienności. Odskocznią, która posiada młode, piękne ciało. Co więcej, większość mężczyzn w tym wieku ma już poukładane życie rodzinne – jest więc ogromne ryzyko, że twój partner ma żonę i dzieci. Co nie oznacza, że ma zamiar ci o nich powiedzieć.

Jak sobie radzić?

Warto podkreślić, że zdarzają się wyjątki od tej reguły – są ludzie, którzy mimo bardzo dużych różnic wiekowych czują się ze sobą świetnie i tworzą udane związki. Jednak najczęściej są to pary, w których oboje partnerzy są bardziej dojrzali (np. ona ma lat 30, on 45). Postaraj się zatem przynajmniej poczekać do momentu, w którym będziesz naprawdę pewna tego, czego chcesz. A do tego czasu możesz spróbować umawiać się niekoniecznie z równym tobie wiekiem chłopakiem, ale chociaż takim, który jest nieznacznie starszy.

Nie wiesz, gdzie czeka miłość

Warto pamiętać, że w naszych upodobaniach pewną rolę gra nastawienie. Jeżeli z góry zakładasz, że wszyscy chłopcy w twoim wieku są beznadziejni – i wyraźnie dajesz im to odczuć, to z dużym prawdopodobieństwem zaczną cię traktować tak, jak ty ich. To natomiast prowadzi do nasilenia wrażenia, że wszyscy młodzi mężczyźni są nieatrakcyjni – co jest nieprawdą. Nie nastawiaj się zatem tylko na fakt, że mężczyzna twojego życia musi być sporo starszy – może bowiem okazać się, że twoja prawdziwa, choć młodsza miłość tylko czeka, aż ją zauważysz.

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.