Połącz się z nami

Podobają mi się starsi mężczyźni!

Psychologia

Podobają mi się starsi mężczyźni!

Większość nastolatków zakochuje się w swoich równolatkach, poznanych w szkole, na imprezie czy w innych okolicznościach. Jednak większość – to nie wszyscy. Jeśli jesteś wyjątkiem, to rówieśnicy mogą wydawać ci się zupełnie nieatrakcyjni, w przeciwieństwie do starszych mężczyzn. Jak to wyjaśnić i czy jest w tym coś… złego?

Na początek uspokajamy – to nic zaskakującego ani zadziwiającego, że podobają ci mężczyźni starsi od twoich kolegów. Dojrzałość, która przychodzi z wiekiem, to coś, co bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek ewentualnego partnera. Nie interesuje się on już grami, nie stosuje „końskich zalotów”, doskonale wie, w jaki sposób zdobywa się kobietę oraz – co ważne – stać go już na wiele atrakcji (jak choćby na wyjście do restauracji).

Ten ostatni powód może budzić protest – ale spokojnie, nikt nie sugeruje, że tak naprawdę pociągają cię pieniądze. Po prostu fakt, że mężczyznę stać na to, by kupić ci kwiaty i zaprosić cię w eleganckie miejsce sprawia, że jest on atrakcyjniejszy.

Starszy mężczyzna, czyli…?

Na początek warto skonkretyzować pojęcie „starszy mężczyzna”. Jeśli jest on po prostu „starszy od rówieśników” i ma na przykład 24 lata, to nie właściwie nie ma problemu, byście nie mieli się spotykać. Problem pojawia się, gdy sytuacja wygląda tak, jak w przypadku 18-letniej dzisiaj Martyny.

Od zawsze podobali mi się starsi mężczyźni. Nie tacy po dwudziestce, ale raczej około 40-tki. Ujmował mnie fakt, że zwykle cechowali się dojrzałością, mieli zupełnie inne myślenie, niż chłopcy w moim wieku, zachowywali się męsko i poważnie. Kiedy miałam siedemnaście lat, poznałam Jarka. Miał 38 lat i był spełnieniem moich marzeń. Zaczęliśmy się spotykać. Wszystko było dobrze, dopóki o sprawie nie dowiedzieli się moi rodzice – zrobili mi piekielną awanturę. Spotykaliśmy się więc potajemnie, aż pewnego dnia… przyszła do mnie jego żona. Zszokowało mnie to, że po pierwsze – ma on jest żonaty, po drugie – że oni spodziewają się dziecka. Okazało się, że prawie rozbiłam małżeństwo, bo to ona (a nie on) chciała odejść. Byłam zdruzgotana i zrozumiałam, że chodzi mu tylko o seks – wspomina dziewczyna.

Jeśli interesują cię mężczyźni dwa razy starsi od ciebie, musisz niestety wziąć pod uwagę fakt, że w ogromnej większości nie będą oni traktować cię poważnie. Prawdopodobnie będziesz odskocznią od codzienności. Odskocznią, która posiada młode, piękne ciało. Co więcej, większość mężczyzn w tym wieku ma już poukładane życie rodzinne – jest więc ogromne ryzyko, że twój partner ma żonę i dzieci. Co nie oznacza, że ma zamiar ci o nich powiedzieć.

Jak sobie radzić?

Warto podkreślić, że zdarzają się wyjątki od tej reguły – są ludzie, którzy mimo bardzo dużych różnic wiekowych czują się ze sobą świetnie i tworzą udane związki. Jednak najczęściej są to pary, w których oboje partnerzy są bardziej dojrzali (np. ona ma lat 30, on 45). Postaraj się zatem przynajmniej poczekać do momentu, w którym będziesz naprawdę pewna tego, czego chcesz. A do tego czasu możesz spróbować umawiać się niekoniecznie z równym tobie wiekiem chłopakiem, ale chociaż takim, który jest nieznacznie starszy.

Nie wiesz, gdzie czeka miłość

Warto pamiętać, że w naszych upodobaniach pewną rolę gra nastawienie. Jeżeli z góry zakładasz, że wszyscy chłopcy w twoim wieku są beznadziejni – i wyraźnie dajesz im to odczuć, to z dużym prawdopodobieństwem zaczną cię traktować tak, jak ty ich. To natomiast prowadzi do nasilenia wrażenia, że wszyscy młodzi mężczyźni są nieatrakcyjni – co jest nieprawdą. Nie nastawiaj się zatem tylko na fakt, że mężczyzna twojego życia musi być sporo starszy – może bowiem okazać się, że twoja prawdziwa, choć młodsza miłość tylko czeka, aż ją zauważysz.

Więcej w kategorii Psychologia

 • Psychologia

  Nadmierna nerwowość i złość

  Autor: Redakcja TeenZone

  Paulina, 16 lat: Nawet najmniejsza drobnostka potrafi doprowadzić mnie do szału, strasznie szybko się denerwuję i...

 • Odżywianie

  Ważę znacznie więcej niż mój chłopak!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam nietypowy problem. Chodzi o to, że… ważę więcej, niż mój chłopak. Nie kilogram więcej, ale...

 • Pasje i hobby

  Chcę mieć motor!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Posiadanie motoru jest często spotykanym marzeniem – nie tylko wśród nastolatków. Jednak ci ostatni mają z...

 • Rodzina

  Pomysły na prezent z okazji Dnia Matki

  Autor: Redakcja TeenZone

  26 maja tuż, tuż – oznacza to, że masz niewiele czasu, aby sprawić prezent swojej mamie....

 • Psychologia

  Złość – jak nad nią panować?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Panowanie nad emocjami to wielka sztuka. Osoby, o których mówi się: „nigdy nie widziałem, aby on...

Do góry