Połącz się z nami

Jak powiedzieć o starszym chłopaku?

Rodzina

Jak powiedzieć o starszym chłopaku?

Aniołek, 15 lat: Jestem z dużo starszym chłopakiem, nie chcielibyśmy się ukrywać. Chciałabym powiedzieć o nas rodzicom ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak to zrobić? Dodam, że rodzice już go znają ale nie wiedzą o nas.

W życiu każdej nastolatki przychodzi taki moment, że staje przed decyzją o tym jak powiedzieć rodzicom o chłopaku. Niezależnie czy to jest równolatek czy nieco starszy chłopak – rodzice mają prawo wiedzieć z kim się spotykasz. Wbrew pozorom, ich opinia powinna być dla Ciebie ważna, bo potrafią spojrzeć na obiekt Twoich westchnień nieco krytycznym okiem. Często także potrafią uchronić przed błędami, które sami popełniali w młodości.

Jeżeli Twoi rodzice znają już tego chłopaka, przedstawienie im go jako „Twoją drugą połówkę” nie powinno być trudne. Możesz to zrobić przy okazji rozmowy z mamą lub po prostu – przy okazji jego wizyty u Ciebie w domu. Im więcej im o nim opowiesz, im więcej będą o nim wiedzieć, tym bezpieczniej będą się czuli – powierzają w końcu w jego ręce swój najcenniejszy skarb – Ciebie.

W przypadku w którym chłopak jest znacznie starszy od Ciebie, nie dziw się, że mogą mieć wątpliwości. Postaraj się wczuć w „ich skórę” i pomyśl co byś pomyślała w takiej sytuacji? Aby ich uspokoić powinni właśnie jak najwięcej o nim wiedzieć. To ich i uspokoi i sprawi, że z większym zaufaniem będą na niego spoglądać.

Czy powinnaś powiedzieć o starszym chłopaku rodzicom? Bezwzględnie tak! Świat jest mały i prędzej czy później się o nim dowiedzą choćbyś nie wiem jak ukrywała ten fakt. Lepiej aby dowiedzieli się o tym od Ciebie niż choćby od osób trzecich.

Więcej w kategorii Rodzina

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.