Połącz się z nami

6 rzeczy, które są zakazane między siostrami!

Psychologia

6 rzeczy, które są zakazane między siostrami!

Kochasz ją, wiesz, że nie mogłabyś bez niej żyć, ale… ciągle się kłócicie. Może nawet bardziej, niż chcesz się do tego przyznać, prawda? Powodem może być nieprzestrzeganie pewnego niepisanego kodeksu – zbioru zasad rzeczy, których nie robi się własnej siostrze.

Jeśli go łamiesz albo robi to twoja siostra, to jedno jest pewne – nie będziecie żyć w zgodzie i nie będziecie najlepszymi przyjaciółkami. Ba, te drobiazgi mogą sprawić, że będziecie się wprost nie cierpieć!

1. Branie jej ubrań bez pytania

Nic, ale to nic nie jest w stanie tak wkurzyć większości nastolatek jak odkrycie, że ich ulubiona bluzka leży w koszu z brudnymi rzeczami, chociaż powinna być wyprasowana… w szafie. Albo odkrycie, że właściwie to w ogóle jej nie ma!

Właściwie to nie chodzi tylko o ciuchy. Kosmetyki, biżuteria, a czasem nawet pożyczony bez pytania długopis to coś, co może koszmarnie zdenerwować twoją siostrę. Nie rób tego. Jeśli chcesz coś wziąć, okaż jej szacunek i po prostu zapytaj.

A co, jeśli to twoja siostra zabiera ci rzeczy? Cóż, masz dwie opcje – najlepiej, gdy wypróbujesz je po kolei. Pierwsza to szczera rozmowa i wytłumaczenie, że musicie się szanować, a to zachowanie jest naprawdę mega irytujące! A gdy to nie działa, naucz ją szacunku. Nie zrobisz tego szybciej, niż odwdzięczanie się pięknym za nadobne. Zabrała ci bluzkę? Weź jej telefon, ulubione spodnie albo inną rzecz. I zapowiedz, że oddasz dopiero, gdy ci się to spodoba i będziesz tak robić za każdym razem. Uwierz, szybko się nauczy .

2. Spotykanie się z jej byłym

Nieważne, że ona mówi: „Spoko, nie rusza mnie to, śmiało” Nie wierz w to! To już zawsze będzie jej były i już zawsze będzie między waszą trójką pewna nić zakłopotania. Jeśli to jest były twojej siostry, to przyjmij, że już go sprawdziła i po prostu nie wchodź w ten związek. Poza tym, zawsze może się okazać, że ona jednak coś do niego czuje (albo on do niej), a to zawsze wróży kłopoty. Przekonała się o tym Ewelina (16l.):

– Moja siostra spotykała się kiedyś z Arkiem. Po kilku miesiącach od jego rozstania przypadkiem go spotkałam i coś zaiskrzyło. Chciałam być ok wobec Marty i powiedziałam jej o całej sprawie – ku mojemu zdziwieniu stwierdziła, że spoko, nie ma problemu. Kiedy jednak zaczęliśmy ze sobą chodzić, oczywiście problemy jednak się zaczęły. Okazało się, że jej uczucia odżyły i miała do mnie olbrzymi żal. Zerwałam z nim po wielkiej awanturze z siostrą. Od tamtego momentu minęły trzy miesiące, a my wciąż nie rozmawiamy normalnie – mówi Ewelina.

Pamiętaj – to sprawy miłosne. To nie ma przebacz, więc na wszelki wypadek daruj sobie byłego swojej siostry.

3. Obwinianie jej o wszystko!

O to, że ma ładniejsze oczy, że jest miła, że ma więcej znajomych i tak dalej i tak dalej. Między siostrami nie może tak być! To twoja przyjaciółka, jedyna taka na całym świecie. Jeśli zatem masz jakiś problem, a ona radzi sobie z daną rzeczą lepiej, zapytaj, jak to robi, zamiast ją o wszystko obwiniać.

4. Kłamanie

Czym innym jest ściemnianie znajomym, a czym innym… siostrze. Jej powinnaś mówić wszystko – nawet w sytuacjach, gdy wiesz, że ją to zaboli.

Innymi słowy – gdy koleżanka pyta cię o to, jak wygląda w sukience (a wygląda źle), zapewne będziesz chciała uniknąć sprawienia jej przykrości i powiesz, że jest ok. Jeśli jednak w takiej samej sytuacji znajdzie się twoja siostra – nie waż się skłamać! Jeśli ty jej nie powiesz prawdy, to kto to zrobi? I przecież po to pyta, żebyś powiedziała jej prawdę. Nie czaj się zatem i powiedz po prostu: „Wiesz co? Nie, to nie twój kolor/krój. Szukamy czegoś innego”.

5. Olewanie próśb o pomoc

„Sama sobie wyprasuj tę bluzkę, do nocy czytałaś, to teraz masz problem” – takie słowa nie powinny padać między siostrami (albo raczej tylko w wyjątkowych okolicznościach). A już na pewno nie powinnaś olewać twojej siostry wtedy, kiedy potrzebuje cię ona szczególnie – na przykład nie może poradzić sobie z problemami w miłości albo widzisz, że jest przygnębiona. Zadaniem fajnej siostry jest wspieranie!

6. Bycie dla niej podłą!

Ok, może i w komediach walki między siostrami są śmieszne. W życiu już niestety… w ogóle. Jeśli będziesz wredna dla swojej siostry, wasze relacje bardzo szybko staną się po prostu złe. I to nie na chwilę – na całe życie! Spójrz czasem na jakąś sytuację jej oczyma – pewnie przekonasz się, że pewne rzeczy wyglądają inaczej. I nie bądź zwyczajnie wredna!

Siostra – materiał na najlepszą przyjaciółkę

Być może po przeczytaniu tego tekstu masz ochotę powiedzieć: dobra, dobra, nie znacie mojej siostry! Tak naprawdę jednak prawie zawsze można żyć ze swoją siostrą dobrze – wystarczy tylko się postarać. Pokaz jej zatem ten tekst i ustalcie zasady waszej siostrzanej przyjaźni na nowo.

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.