Połącz się z nami

Najlepsze prezenty na dzień matki

Rodzina

Najlepsze prezenty na dzień matki

Narzekamy na nie, bywają męczące i zbyt opiekuńcze, czasem robią przydługie kazania, ale… powiedzmy sobie szczerze, kochamy nasze matki! Są przede wszystkim wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i dały nam życie – czas więc się odwdzięczyć i warto zrobić to właśnie z okazji Dnia Matki. Oto kilka super pomysłów, które naprawdę chwytają za serce!

A żeby było jeszcze lepiej – są to pomysły, na które nie wydasz zbyt wiele kasy. Liczy się tylko twój czas. Nie marudź, że go nie masz, bo coś się znajdzie, prawda? A zatem – do dzieła!

  1. Tort

Poważnie – masz zrobić tort. Własnoręcznie. Tymi rękoma, na które właśnie patrzysz. I nieważne, że nigdy nie robiłeś albo nie robiłaś tortu. Wyjdzie nie tylko idealny i nieziemsko pyszny. Będzie wyjątkowy, bo poświęcisz swój czas i energię.

Nie będziemy dawać ci rad w stylu: znajdź przepis – bez przesady. Zamiast tego, od razu wykorzystaj nasz pomysł (sprawdzony!).

Kup litr śmietany 30% (do ubijania), trzy biszkoptowe krążki do tortów (pakowane są po trzy albo dwa) i dwa opakowania borówek amerykańskich. W domu znajdziesz zapewne mikser, czarną herbatę i cukier puder.

Śmietana musi być schłodzona, więc włóż ją do lodówki. Przygotuj herbatę (normalnie), po czym wyjmij z opakowania biszkopty. Kiedy herbata ostygnie, łyżeczką polewaj biszkopty – powinny nasiąknąć trochę, ale bez przesady – nie masz zrobić papki biszkoptowej. Następnie ubij śmietanę mikserem (uważaj, żeby nie zrobić masła!). Dodaj do śmietany cukier puder – próbuj po trochę, ma być trochę słodka.

Kolejny krok – na pierwszy biszkopt nałóż 1/3 śmietany. Na to 1/3 jagód. Znowu – biszkopt, śmietana, jagody i znowu – biszkopt, śmietana, jagody. I co? Nic, to wszystko. Włóż tort na minimum dwie godziny do lodówki. Jest gotowy. Nie omieszkaj powiedzieć: „Mamo, zrobiony własnoręcznie przeze mnie. Wszystkiego najlepszego!”. Mama będzie zachwycona!

  1. Prezentacja w Power Paint.

To opcja dla tych, którzy wolą posiedzieć przed komputerem. Zeskanuj kilka zdjęć z waszego dzieciństwa – zdjęcia, na których jesteś z mamą. Następnie przygotuj pokaz slajdów w Power Paint. Wklej zdjęcia do prezentacji i przy każdym napisz, dlaczego twoja mama jest wyjątkowa i dlaczego ją kochasz. Np. zdjęcie z twoich drugich urodzin i podpis: „Kocham cię mamo, bo zawsze dbałaś, żebym miał cudowne urodziny”. Na koniec dodaj jakąś muzykę.

Nasza mała rada – przygotuj się na łzy ze strony mamy. Będzie tak zachwycona, że się rozpłacze!

  1. Ręcznie zrobiony album.

Jeśli podoba ci się pomysł powyżej, ale nie masz umiejętności wystarczających do zrobienia prezentacji – spokojnie, da się to obejść. Po prostu zrób wersję „3d” J. Przygotuj sobie sztywne kartki, poprzyklejaj do nich zdjęcia, o których mówimy w punkcie wyżej i samodzielnie dopisz teksty. Na koniec zepnij wszystko ozdobną wstążką. Efekt będzie taki sam J.

  1. Dzień dobroci.

Bardzo dobrym pomysłem na świętowanie Dnia Matki jest też „dzień dobroci”. Innymi słowy – robisz to, co zwykle robi twoja matka. Sprzątasz za nią, a w tym czasie każesz jej leżeć na kanapie i odpoczywać. Przynosisz jej kawę i książkę albo włączasz film, a sam ogarniasz pranie albo zabierasz młodsze rodzeństwo na spacer. Może nawet przeznacz jakąś kasę na pizzę, żeby nie musiała gotować obiadu albo zrób coś samodzielnie? W końcu to jej święto, nie?

  1. Wspólny dzień.

Czy wiesz, czego najbardziej brakuje matkom nastolatków? Czasu spędzonego ze swoimi dziećmi. Nawet, jeśli nie przepadasz za spacerami z mamą, to przełam się! Idźcie do parku, na lody, na kawę. Rozmawiajcie o rzeczach ważnych i nieważnych. Albo idźcie do kina. Podsumowując – daj mamie siebie. Doceni to bardziej, niż wepchnięcie jej jakiejś taniej apaszki i ucieczkę do znajomych. Serio.

Wspólnie z rodzeństwem!

Jeśli masz rodzeństwo, warto zaangażować je w całe te przygotowania. Pracy będzie mniej, a mama będzie jeszcze bardziej szczęśliwa. Pamiętaj – warto trochę się poświęcić. Nawet, jeśli na co dzień nie dogadujecie się tak dobrze, jakbyś tego chciał/-a. W końcu jest to osoba, która prawdopodobnie kocha cię najmocniej na świecie i skoczyłaby za tobą w ogień.

Więcej w kategorii Rodzina

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.