Połącz się z nami

Zaskakujące rzeczy związane z ciałem dziewczyny

Zdrowie

Zaskakujące rzeczy związane z ciałem dziewczyny

Kobiece ciało bywa czasami… zaskakujące. Obserwujesz je i zauważasz rzeczy, które cię szokują albo śmieszą – i sądzisz, że jesteś jedyna w swoim rodzaju (albo że masz problem). Bardzo często jednak okazuje się, że to nieprawda, a to, co widzisz, jest po prostu… normą. Oto jedenaście takich przykładów.

Wypływanie przezroczystego płynu z sutków.

Ok, to może wydawać się dziwne i niepokojące (na pewno pomyślałaś już o raku), ale tak naprawdę nie ma problemów do niepokoju. Jeśli wypływająca substancja jest w bardzo małej ilości i jest przezroczysta, to norma. Gdybyś jednak zauważyła dodatkowo jakieś inne nieprawidłowości – leć do lekarza.

Warstwa tłuszczu pod pępkiem.

Taka dodatkowa, mała, niepozorna… ale jest. I często wbijają się w nią spodnie. Cóż, to wcale nie oznacza, że jesteś gruba albo że masz jakąś wybitnie nietypową budowę ciała. U większości kobiet właśnie w tym miejscu znajduje się nieco więcej tkanki tłuszczowej. Widać to nawet u super wysportowanych dziewczyn. Nie martw się zatem – wszystko jest w porządku.

Różny rozmiar warg sromowych.

Patrzysz „tam” i z zaskoczeniem odkrywasz, że twoje wargi sromowe są różnej wielkości? Nie jesteś sama. Zauważa to wiele kobiet i wiele uważa, że są wyjątkami. W praktyce jednak to zupełnie normalnie. Nie musisz się niepokoić ani tego poprawiać. Różnice na pewno nie będą widoczne dla chłopaka, z którym podejmiesz współżycie.

Twardnienie sutków… w różnych sytuacjach!

Teoretycznie powinny robić to tylko wtedy, kiedy dziewczynie jest zimno albo kiedy jest podniecona. W praktyce bywa różnie – u niektórych to zjawisko następuje np… podczas kichania. Nie ma w tym powodów do niepokoju. Jeśli jednak mocno cię to krępuje, zakładaj po prostu stanik z grubszymi wkładkami.

Puszczanie bąków… waginą.

To zabawne, ale wszystkie dziewczyny doskonale wiedzą, o co chodzi. Czasem jest tak, że gazy zamiast normalnie przejść przez pośladki, „prześlizgują się” i wychodzą… „przodem”. To śmieszne, dziwne uczucie – nie martw się, wszystko z tobą w porządku!

Zmiana piersi przed miesiączką.

Są albo bardziej swędzące, albo napięte albo jakieś takie ładniejsze… wszystko zależy od konkretnego przypadku. To całkiem naturalne – piersi zmieniają się, ponieważ zmienia się poziom hormonów w twoim organizmie. Prawdziwy szok w wyglądzie i „zachowaniu” piersi zobaczysz dopiero kiedyś, na początku ciąży!

Małe guzki naokoło brodawki sutkowej.

Zauważyłaś u siebie malutkie krostki na brodawce, wyglądające jak niezaognione pryszczyki? Jeśli próbowałaś je wycisnąć (a na pewno tak) to na pewno zauważyłaś, że w środku jest biała substancja. Po pewnym czasie znowu można je wycisnąć, prawda? To naturalne. Te krostki nazywają się gruczołami Montgomery i służą natłuszczaniu brodawek sutkowych. Wszystko jest ok.

Piersi różnej wielkości.

Trzymając się tematu piersi – tak, mogą one być różnej wielkości i jest to zupełnie naturalne. Co więcej, bardzo rzadko zdarza się, aby piersi były dokładnie takie same! Na szczęście różnice te rzadko są znaczące – najczęściej widzi je tylko… posiadaczka biustu.

Opryszczka przed miesiączką.

Zmiany przy skórze ust, pęknięcia w ich kącikach albo bardziej wrażliwy język to norma przed miesiączką. Winnemu znowu winne są hormony, a rozwiązanie jest jedno – w „tych” dniach dbaj o siebie szczególnie.

Nagły, intensywny ból w piersi.

Pojawia się nagle, dosłownie przeszywa pierś i od razu znika? Znamy to! Jeśli i ty przeżyłaś takie doświadczenie, to zapewne od razu pomyślałaś o poważnych chorobach. Uspokajamy jednak – chociaż przyczyny tego nie są do końca poznane, jest to norma u większości kobiet. Nie ma czym się martwić.

Pot wybielający stanik.

Każda z nas się poci – także w okolicach biustu. Po pewnym czasie zauważysz, że od tego potu powstają plamy w kolorowych stanikach. Możesz zastanawiać się, dlaczego i czy wszystko z tobą ok. Otóż tak – wszystko w normie. Przyczyna tego zjawiska jest nieznana… i irytująca.

Zaskoczona?

Jak widać wiele spośród drażniących nas rzeczy to po prostu norma. Nie martw się zatem asymetrią swojego ciała albo dziwnymi guzkami na ciele – wszystko wskazuje na to, że jesteś zdrowa, a więc idealna.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Zdrowie

 • Dr Google czyli samodzielne leczenie Dr Google czyli samodzielne leczenie

  Zdrowie

  Dr Google czyli samodzielne leczenie

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Chyba potrzebuję pomocy. Robiłem sobie ostatnio kontrolne badania krwi i okazało się, że mam podwyższoną ilość...

 • Jeszcze lek czy już trucizna? Jeszcze lek czy już trucizna?

  Nałogi

  Jeszcze lek czy już trucizna?

  Autor: Redakcja TeenZone

  O jakich uzależnieniach mówi się najczęściej w kontekście nastolatków? Oczywiście o narkotykach, ewentualnie o papierosach. Tymczasem...

 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego – PMS Zespół napięcia przedmiesiączkowego – PMS

  Zdrowie

  Zespół napięcia przedmiesiączkowego – PMS

  Autor: Redakcja TeenZone

  Duża ilość nieprzyjemnych objawów fizycznych, fatalne samopoczucie i fizyczny dyskomfort – to właśnie PMS, czyli zespół...

 • Narkotyki na imprezach Narkotyki na imprezach

  Nałogi

  Narkotyki na imprezach

  Autor: Redakcja TeenZone

  Karolina, 15 lat: Czasem na imprezach moi znajomi biorą narkotyki, najczęściej ecstazy lub amfetaminę. Często namawiają...

 • Brzydkie zęby – co robić? Brzydkie zęby – co robić?

  Uroda

  Brzydkie zęby – co robić?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Piękne, białe zęby to marzenie wielu ludzi. Jednak w wieku kilkunastu lat ten aspekt ma wyjątkowe...

 • Fast food – niepopularna prawda Fast food – niepopularna prawda

  Odżywianie

  Fast food – niepopularna prawda

  Autor: Redakcja TeenZone

  Lubimy jeść – to jest pewne. I chociaż każdy z nas ma własne preferencje co do...

 • Lato i skóra – tekst na opak, czyli jak dorobić się raka i zbrzydnąć Lato i skóra – tekst na opak, czyli jak dorobić się raka i zbrzydnąć

  Skóra

  Lato i skóra – tekst na opak, czyli jak dorobić się raka i zbrzydnąć

  Autor: Redakcja TeenZone

  Tyle razy przestrzegaliśmy, że możecie już mieć dość. Dlatego tym razem niech jest inaczej – zapraszamy...

 • Mam małe piersi Mam małe piersi

  Psychologia

  Mam małe piersi

  Autor: Redakcja TeenZone

  Marta, 16 lat: Mój problem powoduje u mnie straszne kompleksy – mam małe piersi, szczerze mówiąc...

 • Jak być dobrą partnerką w tańcu? Jak być dobrą partnerką w tańcu?

  Aktywność fizyczna

  Jak być dobrą partnerką w tańcu?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Pomóżcie proszę, bo chyba mam problem. Chodzi o taniec. Dwa tygodnie temu byłam na weselu. Nigdy...

 • Pierwsza miesiączka – warto wiedzieć! Pierwsza miesiączka – warto wiedzieć!

  Zdrowie

  Pierwsza miesiączka – warto wiedzieć!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Temat pierwszej miesiączki wydaje się być tak oczywisty, że aż nie ma w nim miejsca na...

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.