Połącz się z nami

Czujesz się beznadziejnie? Oto jak poprawić sobie humor!

Psychologia

Czujesz się beznadziejnie? Oto jak poprawić sobie humor!

Każdy z nas czasem czuje się beznadziejnym. To okropne uczucie, które prowadzi do wniosku, że gdybyśmy zniknęli, to nikt by tego nawet nie zauważył. Czy i ty czasem tak masz? Jeśli tak, to mamy dla ciebie małe pocieszenie. Oto 5 faktów, które poprawią ci humor!

Jesteś dla kogoś powodem do kompleksów.

Na 100% na świecie znajduje się ktoś, kto ci czegoś zazdrości. Być może figury. Może powodzenia albo ocen w szkole. Może szczęśliwego domu z rodziną w komplecie. Rodzeństwa. Albo choćby kształtu paznokci.

Oczywiście nie oznacza to, że dana osoba ci to powie. Ludzie nienawidzą mówić komuś, że mu czegoś zazdroszczą. Duszą to uczucie w środku – ty też na pewno nie każdemu mówisz, że czegoś mu zazdrościsz, prawda? A skoro ktoś ci czegoś zazdrości, to najwidoczniej twoje życie nie jest wcale takie złe. I ty nie jesteś aż tak beznadziejny/-a, jak sądzisz.

Ktoś ogląda twój profil na FB.

Nie wiesz o tym. Nie masz pojęcia. Ale tak – ktoś regularnie wchodzi na twój fejsbukowy profil. Ogląda twoje zdjęcia, przegląda znajomych, twoje posty. Ktoś się tobą interesuje, bo ludzie są ciekawi życia innych. I nawet to, że sądzisz, iż nie możesz być dla kogoś osobą godną uwagi, tego nie zmieni. Gdyby na Facebooku rzeczywiście istniała możliwość skontrolowania, kto wchodził na twoją tablicę albo do galerii – zdziwiłbyś lub zdziwiłabyś się bardzo. Co oznacza, że nie może być z tobą tak źle, jak sądzisz – prawda?

Gdzieś już urodził się twój mąż lub urodziła żona

Szacujemy to prawdopodobieństwo na… 95%. Tak – nawet, jeśli dzisiaj wydaje ci się, że nic nie znaczysz. Że jesteś beznadziejny/-a. Że nie jesteś dla nikogo ważny i nikt nie zauważyłby twojego zniknięcia z powierzchni ziemi – nie zmienia to faktu, że gdzieś już żyje ktoś, z kim spędzisz resztę życia. To fantastyczna myśl, prawda?

Powiemy ci coś jeszcze – dla tej osoby, która gdzieś tam sobie żyje, będziesz najważniejszą osobą na świecie. Warto więc czekać na ten wyjątkowy moment, w którym ją lub jego poznasz!

Dla twoich rodziców jesteś najważniejszy/-a na świecie.

Ok, wiemy – brzmi banalnie. Ale tak jest! Nawet, jeśli się nie dogadujecie. Nawet, jeśli cię ograniczają i czasem czujesz, że ich nienawidzisz – nawet wówczas jesteś dla nim numerem jeden na całym świecie. Gdyby coś ci się stało, ich życie straciłoby sens i minęłoby wiele lat, zanim potrafiliby w miarę normalnie funkcjonować.

Jeśli więc czujesz się niepotrzebny lub niepotrzebna (albo beznadziejny/-a), to wiedz, że są ludzie, dla których jesteś całym światem – to właśnie twoi rodzice. Nie wszyscy mają to szczęście ich posiadać.

Kiedyś przyjdzie moment, w którym zatęsknisz za świętym spokojem.

Być może teraz czujesz się niepotrzebny/-a lub beznadziejny/-a, ale wiedz, że to się zmieni. Już za parę lat zatęsknisz za momentem, w którym wszyscy dadzą ci trochę spokoju i zamiast zawracać ci głowę („bo tylko ty to potrafisz!”), dadzą trochę wytchnienia.

Poczucie beznadziejności – mija prędzej czy później!

Jeśli masz trudny czas i czujesz, że nie jesteś wartościową osobą, to wiedz, że każdy tak czasem ma. Nawet ludzie, którzy często się uśmiechają i nawet ci, którzy na Facebooku pokazują swoje wspaniałe życie. To etap, chwila słabości, moment. I jedynym rozwiązaniem na tę sytuację jest po prostu przetrwanie go, rozmowa z kimś bliskim, poprawianie sobie humoru. Z tym na pewno sobie poradzisz.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Psychologia

 • Przyjaźń

  Jak stać się lubianym?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Bycie akceptowanym, lubianym i szanowanym jest jedną z największych potrzeb człowieka. Niemal każdy z nas, zwłaszcza...

 • Zdrowie

  Gdy nie pamiętasz, co robiłeś/-łaś na imprezie…

  Autor: Redakcja TeenZone

  Idziesz na imprezę. Przygotowujesz się, ogarniasz, wszystko jest super… aż do czasu samej imprezy. Bo chociaż...

 • Psychologia

  Jak kupować na wyprzedażach?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Wyprzedaże… kto ich nie kocha? Nie tylko te sezonowe, ale i każde inne – uwielbiamy je,...

 • Intymność

  Seksualna presja? Nie daj się!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Przyjaciółka z wypiekami na twarzy mówi ci o pierwszym razie. Na imprezach ciągle robione są zakłady...

 • Psychotesty

  Test znajomości męskiej psychiki

  Autor: Redakcja TeenZone

  Kobiety i mężczyźni są jak ogień i woda – totalnie różni od siebie. To co dla...

Do góry