Połącz się z nami

Wstydzę się nosić aparat na zęby!

Uroda

Wstydzę się nosić aparat na zęby!

„Mam nietypowy problem. Chodzi o to, że od przyszłego miesiąca będę miała założony aparat na zęby. Z jednej strony cieszę się i jestem wdzięczna rodzicom, bo będę miała w końcu piękne zęby, choć to kosztuje kupę kasy. Z drugiej, sprawa zaczyna mnie dręczyć, no bo… co, jeśli wszyscy będą się ze mnie śmiać? Nie chcę być szkolnym pośmiewiskiem! Co mam robić?” Kasia, 13l.

Każdy z nas marzy o pięknym, równym i białym uśmiechu. Niestety, nie każdemu jest on taki dany. Często zatem zdarza się, że nasze zęby odbiegają od idealnych i wtedy dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po stały aparat ortodontyczny. Tylko… co zrobić, żeby nie wstydzić się takiego urządzenia?

Kto miałby się z ciebie śmiać?

To pytanie, które powinnaś zadać sobie w pierwszej kolejności – kto właściwie miałby się z ciebie śmiać? Zapewne od razu myślisz o swoich znajomych, ale… czy jesteś pewna lub pewny, że znajomi, którzy cię akceptują i lubią będą wyśmiewać się z tego, że nosisz aparat? Z pewnością nie – raczej będą cię pocieszać, gdy zapytasz, czy przypadkiem nie wyglądasz śmiesznie. Tak robią prawdziwi przyjaciele – jeśli twoi postępują inaczej, to może wasza relacja nie jest do końca pozytywna.

Pozostają zatem ci, którzy za tobą nie przepadają. Jednak w tym przypadku należy zadać sobie pytanie – czy naprawdę warto się nimi przejmować? O tym, że nie, przekonuje 14-letnia Natalia:

– Kiedy zaczęłam nosić aparat, dwie dziewczyny z mojej klasy, wredne małpy, zaczęły bardzo się ze mnie nabijać. Oczywiście, że zrobiło mi się przykro, ale co miałam zrobić? Odpowiedziałam im, że musza mi bardzo zazdrościć tego, jakie będę miała zęby za rok. I że im też przydałoby się kilka „zębowych” poprawek. To zamknęło im usta – mówi Natalia.

Bądź obojętny/-a na kiepskie teksty osób, które źle ci życzą. I uwierz – one doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że ich zachowanie jest dziecinne. Ale pewnie trochę ci zazdroszczą, bo przecież nie każdego stać na tak spory wydatek, jakim jest założenie i utrzymanie aparatu.

A sympatia?

Problem może pojawić się też z „innej strony”, mianowicie – gdy myślimy na przykład o tym, czy aparat nie będzie przeszkadzał naszemu chłopakowi czy dziewczynie. Chodzi między innymi o całowanie, które przecież nabiera wówczas nieco innego charakteru… Aby poznać zdanie osoby doświadczonej na tym polu, zapytaliśmy o te kwestie Kamila. Jego dziewczyna Ania nosi już aparat od trzech miesięcy:

– Na początku było dziwnie, ale chyba tylko dlatego, że mocno obawiałem się, „jak to będzie”. No bo wiadomo, całowanie się z dziewczyną z aparatem może nie być aż tak przyjemne, prawda? Szybko jednak okazało się, że nie mam się czym martwić. Jest inaczej, ale aparat w ogóle nam nie przeszkadza. Uświadomiłem sobie, że przecież nie całujemy się zębami! – mówi Kamil.

Jak widać, wcale nie musi być to problem. Dodajmy też, że wielu chłopaków uważa, że noszenie aparatu ortodontycznego bardzo dobrze świadczy o dziewczynie – między innymi, że dba ona nie tylko o np. makijaż, ale o istotniejsze kwestie związane z wyglądem i zdrowiem.

Znane gwiazdy z aparatem

Nadal nie masz przekonania, czy noszenie aparatu nie będzie powodem do wstydu? Cóż, może zatem przekonamy cię inaczej. Na pewno wielkie, światowe gwiazdy nie robiłyby tego samego, gdyby obawiały się ośmieszenia, prawda? A jest ich całe mnóstwo! Aparat ortodontyczny nosili bowiem: Angelina Jolie, Madonna, Emma Watson, Tom Cruise, Dakota Fanning, Drew Barrymore, Gwyneth Paltrow czy Katherine Heigl. Nie obchodziło ich zdanie innych, bo doskonale wiedzieli, że efekt będzie wart chwilowego dyskomfortu. I słusznie – te gwiazdy olśniewają dziś uśmiechami!

A może wybrany odcień?

Na koniec – warto pamiętać, że można wybierać kolory „klamerek”. Jeśli czujesz duży wstyd i niechęć do metalowego aparatu, to poproś rodziców, by dołożyli trochę pieniędzy na taki w kolorze zębów. Zdecydowanie mniej rzuca się w oczy, a to już dobry krok, by go naprawdę polubić!

Więcej w kategorii Uroda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.