Połącz się z nami

Dobre stosunki rodzinne

Rodzina

Dobre stosunki rodzinne

Wielu wyznaje zasadę „Z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach”, w myśl której rodzina przysparza człowiekowi więcej problemów i zmartwień, niż szczęścia i spokoju. Naturalnie, nie ma rodziny idealnej, lecz to dzięki niej czujemy przynależność – to z własną rodziną spędzamy wszelkie święta i przeżywamy własne wzloty i upadki.

Rodzice, rodzeństwo, babcia, dziadek…to najważniejsze osoby w naszym życiu. Nawet jeśli otwarcie mówimy o tym jak ich zachowanie męczy i irytuje, w chwili zagrożenia (choroba, wypadek) przejmujemy się ich losem i zwyczajnie chcemy ich dobra. Ważne jest utrzymywanie z rodziną dobrych kontaktów, a szczególnie z rodzicami, którzy to zadbali o nasz rozwój i wychowanie – pokazali Ci świat i nauczyli radzenia sobie z przeciwnościami losu. Przy kłótniach, tak naprawdę o drobnostki, łatwo zapomnieć, że rodzice tak naprawdę oddali by za nas życie.

Rodzinne nieporozumienia wynikają zazwyczaj z różnicy pokoleń – rodzice są na pewno bardziej doświadczeni, jednak mogą nie zrozumieć wielu intencji dzieci. Spowodowane jest to innym punktem widzenia na różne sprawy, a także troską o swoje dziecko, które rodzic stara się uchronić przed wszelkim złem. Powinno się pamiętać o tym, że rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka.

Warto korzystać z rad rodziców, którzy mogą spojrzeć na pewne sytuacje z innej perspektywy. Oczywiście, nie o wszystkim zechcemy im powiedzieć, lecz szczera rozmowa z rodzicami pomoże rozwiązać niektóre problemy i zacieśnić więzy rodzinne. Jeśli dana rada nie przypadnie do gustu, lepiej subtelnie dać do zrozumienia, że zamierzamy jednak zrobić coś po swojej myśli. Wyśmiewanie (szczególnie w złości) rodzicielskich rad to niezbyt dobry pomysł, gdyż jest to swoisty cios dla rodzica – każdą krytykę dziecka bierze sobie do serca.

Spędzanie wspólnie wolnego czasu to wspaniały sposób na dogadanie się z mamą i tatą, a także rodzeństwem. Może to być aktywnie spędzony weekend, polegający na wybraniu się na pizzę czy basen, wspólnym spacerowaniu, wycieczkach za miasto czy na grze w piłkę z całą rodziną. Dla tych, którzy wolą pozostać w domu pozostaje zawsze wspólne oglądanie filmu, gra w scrabble lub karty. Miłym akcentem będzie także świętowanie Dnia Matki/Ojca – to doskonała okazja na pokazanie rodzicom, że nam także zależy na ich szczęściu.

Więcej w kategorii Rodzina

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.