Połącz się z nami

Ładny zapach – jak wybrać perfumy?

Wygląd

Ładny zapach – jak wybrać perfumy?

Chciałabyś ładnie pachnieć i być kojarzona z pięknym aromatem? Ale jednocześnie raczej nie chcesz, aby twój zapach kogoś przytłaczał? Dowiedz się zatem, jak wybierać perfumy. Mamy dla ciebie kilka cennych rad.

Wbrew pozorom, wybranie ładnych perfum to nie lada sztuka. Muszą pasować do twojego charakteru, ładnie komponować się z ciałem, ale być też dopasowane do pory roku i okazji. Oto nasz mały przewodnik.

Jaki rodzaj?

Perfumy można podzielić na różne rodzaje. Pierwszy z nich to zapach kwiatowy – romantyczny, kobiecy, nienachalny. Kolejne to orientalne – z nutami piżma i przywodzące na myśl kobiety z dalekich krajów. Są bardziej egzotyczne, często mają w składzie cynamon i goździki. Są też cięższe, niż kwiatowe. Następny rodzaj to perfumy szyprowe – to te, które kojarzą się z zapachem natury, ziemi i lasu. Morskie to wszystkie te, które będą bardzo świeże i będzie w nich wyczuwalna delikatna, męska nuta. Na końcu mamy też owocowe – bardzo lubiane przez nastolatki, nieco słodkie, ale nadal świeże.

Perfumy i okazje

Zacznijmy od tego, w jaki sposób dobierać perfumy. Przede wszystkim musisz je dopasować do okazji i pory roku. I tak:

• Na wieczór – polecane są raczej cięższe zapachy (ale lekki też nie będzie zły). Błędem będzie używanie ich np. do szkoły, do kościoła, na co dzień. Jeśli wybierasz się na imprezę, możesz użyć zapachu orientalnego albo cięższego kwiatowego.

• W ciągu dnia warto skusić się na zapach kwiatowy albo owocowy o lżejszej nucie. To bardzo ważne, aby nie „zakładać” (perfumy się „nosi”) na siebie ciężkich zapachów. Szybko staną się męczące dla otoczenia, a ciebie może rozboleć głowa od ich intensywnego aromatu.

• Na niezobowiązujące wyjście może „psiknąć” się czymś o delikatnej nucie morskiej albo szyprowej. Na pierwszą randkę raczej nie wybieraj bardzo zmysłowych, ciężkich i słodkich woni. Będą zbyt oczywiste i narzucające się.

A pory roku? Tu istnieje jedna, bardzo ważna zasada. Nie używa się (nigdy) ciężkich zapachów w letnie, gorące dni! Im bardziej świeży i „chłodny” aromat będzie ci towarzyszył, tym bardziej będą kochać cię ludzie . Zimą możesz pozwolić sobie na coś cięższego i bardziej wyraźnego, ale tylko, jeśli chcesz. Równie dobrze możesz pozostać przy świeżych kompozycjach.

Jak kupować perfumy?

Najgorszym pomysłem na zakup perfum jest pójście do drogerii i wybieranie zapachu po uprzednim wąchaniu zakrętki. Już po trzech takich zabiegach twój nos jest otumaniony, a wrażenia błędne. Ponadto, zapach się zmienia i właściwe nuty uzyskuje dopiero po dwóch – trzech godzinach na twojej skórze.

Prawidłowo perfumy kupuje się tak: idziesz do drogerii, wybierasz trzy – cztery flakony, psikasz nimi cztery miejsca na rękach i wychodzisz. Po dwóch, trzech godzinach wąchasz te miejsca znowu, oceniasz i dopiero wtedy podejmujesz decyzję!

Nigdy też nie kupuj perfum od handlarzy stojących na parkingach przed marketami. To najgorsze, najtańsze wody, które sprzedawane są z kilkusetprocentowym zyskiem!

Jak nakładać perfumy?

Skoro już wybrałaś, to teraz musisz jeszcze odpowiednio nakładać perfumy. Co jest błędem? Psikanie razy kilka, z bliskiej odległości! Nigdy tego nie rób!

Aby efekt był interesujący (zapach wyczuwalny przez inne osoby tylko z bliska), powinnaś dwa razy psiknąć perfumami w przestrzeń przed sobą i przejść szybko przez powstałą mgiełkę. Tak nakłada się perfumy i tylko ten sposób gwarantuje odpowiednie natężenie zapachu.

Błędy

Na koniec, kilka ważnych uwag:

• Nawet najpiękniejszy zapach będzie prezentował się fatalnie, jeśli wypsikasz się nim cała. Zmęczysz siebie i otoczenie.

• Jeśli zapach ci się nie podoba, nie używaj go na siłę. Lepiej podaruj go komuś, komu się spodoba.

• Nie używaj perfum, jeśli idziesz odwiedzić osobę chorą albo niemowlę. Dla nich każdy taki zapach jest męczący.

• Nie kupuj nigdy perfum dla kogoś w prezencie. Wyjątkiem jest sytuacja, w której doskonale wiesz, jaki jest ulubiony zapach danej osoby.

• Gdy zastanawiasz się, czym pachnie jakaś inna osoba, a bardzo ci się dany zapach podoba – po prostu zapytaj, mówiąc: „Przepraszam, pięknie pani pachnie! Czy mogę wiedzieć, co to za perfumy?” Uwierz, każda kobieta uśmiechnie się na te słowa i do końca dniach będzie miała dobry humor .

Więcej w kategorii Wygląd

Do góry