Połącz się z nami

Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?

Wygląd

Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?

„Zawsze staram się ładnie wyjść na zdjęciach, ale mi to nie wychodzi. I gdy dochodzi do wspólnego oglądania np. zdjęć z imprezy, to mam ochotę zapaść się pod ziemię ze wstydu, że wyglądam tak głupio. Co mogę zrobić, żeby lepiej się prezentować?” Kamila, 14l.

Na początek małe pocieszenie – większość z nas uważa się za niefotogenicznych, w związku z tym mamy wrażenie, że na zdjęciach (zwłaszcza tych spontanicznych, imprezowych), wyglądamy po prostu idiotycznie. Jeśli temat dotyczy i ciebie – zmień to. Istnieje kilka wskazówek, dzięki którym będziesz prezentować się naprawdę nieźle na każdej fotografii.

1. Dobierz odpowiedni ubiór.

Ujmijmy sprawę tak: jeśli założysz na siebie coś, co jest zbyt obcisłe, to na każdym zdjęciu będą widoczne przede wszystkim twoje wylewające się tu i ówdzie fałdki. I choćbyś zrobiła do zdjęcia najpiękniejszy uśmiech, to i tak fotka będzie należała do tych nieudanych.

Inna sytuacja – wielka grafika na koszulce albo mnóstwo brokatu/cekinów – efekt będzie taki, że ubraniem odwrócisz uwagę od swojej twarzy. A przecież nie o to ci chodzi, prawda?

Jeśli domyślasz się, że na wybranej imprezie/spotkaniu będą wykonywane zdjęcia, to wskocz w coś w miarę neutralnego. Idealnie sprawdzą się tutaj beże i pastele. Uważaj jednocześnie na kolor biały – może dodać ci anemicznego wyglądu.

2. Zadbaj o cerę.

Piękny uśmiech i trzy widoczne na zdjęciu wypryski? Ok, to potrafi zepsuć humor każdemu (zwłaszcza, gdy na zdjęciu towarzyszymy komuś o idealnej cerze). Jeśli chcesz uniknąć takich fotograficznych wpadek, musisz odpowiednio zadbać o skórę.

Twoimi przyjaciółmi niech zostaną korektor kryjący i podkład w kolorze cery. Uwaga – co istotne, nie zapominaj o sprawie po wyjściu z domu. Te kosmetyki są tak małe, że spokojnie możesz włożyć je do torebki! Regularnie sprawdzaj, czy wszystko jest ok i jeśli trzeba – poprawiaj to i owo.

Skoro jesteśmy już przy temacie cery – nie dopuść do tego, by mocno błyszczała. Efekt „spoconej twarzy” to gwarancja zdjęcia, o którym będziesz chciała szybko zapomnieć (a w dobie Facebooka nie jest to takie proste). Miej przy sobie matujący puder albo chusteczki absorbujące nadmiar sebum.

3. Ulubiony kąt.

Nie, nie chodzi o kąt w pokoju . Czy wiesz, że każdy z nas ma kąt twarzy, które prezentuje się najlepiej? Poćwicz w domu – zrób sobie nawet i setkę zdjęć w różnych ułożeniach twarzy i oceń, w których wyszłaś najlepiej. Potem próbuj ten efekt powtórzyć. Chodzi o to, aby finalnie automatycznie układać twarz w najładniejszy sposób.

4. Dobra postawa.

„Dobra” – czyli prosta, pełna gracji i klasy. Zapomnij o zgarbionej sylwetce! Jeśli sporo się garbisz, z początku będziesz czuła się sztucznie w wyprostowanej do zdjęcia pozycji. Ale uwierz – efekt będzie świetny!

Warto też podkreślić, że modna ostatnio wśród blogerek poza „stopy wykrzywione do środka” wygląda po prostu fatalnie! Jeśli nie chcesz na zdjęciu wyglądać tak, jakbyś miała obie nogi złamane albo bardzo krzywe, to daruj sobie takie eksperymenty.

5. Uśmiech

Piękny, naturalne, pełen rozbawienia uśmiech – to jest to, co na zdjęciach zawsze wygląda pięknie! Czasami jednak przygotowanie do ujęcia trwa zbyt długo i czujemy, jak mięśnie twarzy zaczynają odmawiać nam posłuszeństwa. Tak, to właśnie wtedy osiągamy fatalne zdjęcie, jak wymuszone do legitymacji . Nasza rada – gdy czekasz na ujęcie zbyt długo, odwróć się, weź głęboki oddech i wtedy nagle zwróć się z uśmiechem do obiektywu.

6. Podbródek wysoko!

Niestety, w ostatnich latach zyskała popularność dziwaczna moda na zdjęcia z pochyloną głową. To nigdy nie wygląda dobrze. Jeśli chcesz wyjść na zdjęciu naprawdę ładnie, nie popełniaj tego błędu i lekko unieś podbródek. Oczywiście nie tak, aby mogła oglądać niebo , ale delikatne podniesienie brody na pewno będzie wskazane.

7. Głowa na bok.

A może masz ochotę wychodzić na zdjęciach nieco zalotnie i bardzo dziewczęco? W takim razie poćwicz lekkie przechylanie głowy w bok (co wcale nie wyklucza podniesienie podbródka!). Najlepiej wykonać kilka takich zdjęć w domu i ocenić efekty. Najczęściej są one bardzo pozytywne.

Tego nie rób robiąc zdjęcie!

A teraz garść porad z cyklu: „tego nie rób”. Czego powinnaś unikać?

Dziubek
Ani w żartach, ani w „zmysłowych” zdjęciach – po prostu wyklucz „dziubek” i już. To najprostszy pomysł na to, aby na zdjęciu wyjść tanio, tandetnie i wulgarnie.

„Seeer”
Kiedy wszyscy krzyczą „seeer”, ty się po prostu z nich śmiej – dzięki temu ty wyjdziesz pięknie, a oni będą mieli usta wykrzywione w półsłowie .

Sztuczność
Nie masz ochoty na zdjęcia i „wietrzysz zęby” bez emocji? Uwierz, aparat to „wyczuje”! Jeśli nie masz ochoty na zdjęcie, po prostu o tym powiedz.

Nieprzemyślane okoliczności
Zdjęcia w toalecie, z zaskoczenia? Nigdy w życiu na to nie pozwól! Musisz pamiętać, że takie fotografie zawsze mogą „wypłynąć” w sytuacji, w której najmniej być tego chciała. Nie pozwalaj zatem fotografować się w różnych dwuznacznych pozach i dziwnych okolicznościach.

Więcej w kategorii Wygląd

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.