Połącz się z nami

Dziewczyna z klasą – to ty?

Wygląd

Dziewczyna z klasą – to ty?

„To dziewczyna z prawdziwą klasą!” – chyba każda, młodsza czy starsza kobieta marzy, by słyszeć takie słowa właśnie o sobie. Wiele dziewcząt myli jednak klasę z posiadaniem najmodniejszych czy najdroższych ciuchów – podczas gdy jej wyznaczniki leżą zupełnie gdzie indziej.

Tak naprawdę najmodniej ubrana dziewczyna może nie prezentować klasy w ogóle, a z kolei jej skromniejsza koleżanka mieć ją w całej okazałości. Gdzie zatem leży różnica? Czym się kierować, by kiedyś usłyszeć: „Ty to masz klasę!”?

Czyste paznokcie
Ta z pozory oczywista wytyczna staje się mniej naturalna, gdyby przyjrzeć się paznokciom wielu kobiet. Niestety często zdarza się, że dziewczyny czy nawet starsze kobiety mają paznokcie z niedokładnie pomalowanymi paznokciami czy z nieestetycznymi resztkami lakieru. U niektórych można zauważyć grube, niezadbane skórki czy nieopiłowany kształt. Jednak rzeczą, która odejmuje najwięcej klasy, są bezsprzecznie… poobgryzane albo brudne (!) paznokcie. Jeżeli dotyczy to ciebie, przestań obgryzać paznokcie już dziś – raz na zawsze!

Warto pamiętać o tym, że zadbana kobieta zawsze ma zadbane paznokcie. Mogą być niepomalowane, ale muszą być czyste i opiłowane – w każdych okolicznościach.

Zadbane stopy
Kolorowy lakier z zeszłego lata, długość, przez którą niszczą się skarpetki oraz bardzo twarda, szorująca kołdrę skóra pięt – to małe kobiece „grzeszki”, które, niestety, odbierają klasę. Oczywiście w warunkach wiosennych, zimowych czy wiosennych nasze stopy są zakryte, więc nie widać tych „niedoskonałości”. Nie oznacza to jednak usprawiedliwienia dla takich zaniedbań – warto pamiętać, że kobieta z klasą nie dba o siebie dlatego, ze ktoś patrzy, ale dlatego, że czuje potrzebę pielęgnacji i czystości. A poza tym – nigdy nie wiadomo, czy przypadkiem nie zajdą okoliczności, które zmuszą nas do zdjęcia skarpetek .

Zdrowe i czyste zęby
Uśmiech jest najprawdziwszą ozdobą każdej kobiety. Nawet, jeśli założysz prawdziwe perły, koronkową sukienkę za dziesięć tysięcy złotych i buty od najsławniejszego projektanta, nie pokażesz klasy, gdy uśmiechając się odsłonisz brzydkie zęby z widoczną próchnicą.

Jak donoszą niektóre polskie badania, spora część Polaków przyznaje się do tego, że nie myje zębów. Niektórzy zapominają zrobić to rano, inni wykonują tę czynność raz na kilak dni. Warto zatem wiedzieć, że brudne zęby i nieświeży oddech mają się do klasy… nijak.

Ładny zapach
I niekoniecznie chodzi o perfumy! Nawet te najlepsze po prostu nie zastąpią mydła i antyperspirantu. Kobieta z klasą zawsze pachnie czystością. Można bez obaw powąchać jej włosy albo pożyczyć od niej sweterek – bez obaw, że zrazimy się zapachem.

Warto tu wspomnieć o paleniu papierosów. Niektóre ikony mody, zwłaszcza te w wydaniu „retro” pokazywane są z długim, cienkim papierosem , trzymanym w rękawiczkach. Jednak ten obraz, choć rzeczywiście korzystny, ma mało wspólnego z wypalaniem papierosa tuż za bramą szkoły. Wiąże się z tym również zapach, o którym wspomniano wyżej. Włosy kobiety z klasą nie śmierdzą papierosami – po prostu.

Zadbane włosy
Uczesane, ładnie obcięte, bez odrobiny łupieżu i nigdy, absolutnie nigdy – tłuste! Warto wiedzieć, że kobieta z klasą nigdy nie znajduje usprawiedliwienia dla tłustych kosmyków, bezradnie zwisających i dla wszystkich widocznych. Czyste włosy są po prostu niezwykle ważne, a ich umycie trwa tak krótko, że trudno szukać dobrych wymówek.

To jest łatwe!
Bycie kobietą z klasą nie jest trudne. Tak naprawdę wystarczy 20 minut dziennie, by zapewnić sobie wszystkie, opisane w artykule cechy wyglądu. A świadomość, że jest się kobietą z klasą, utrzymuje się znacznie, znacznie dłużej.

Więcej w kategorii Wygląd

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.