Połącz się z nami

Jak wykorzystać stary T-shirt? Znamy 8 sposobów!

Pasje i hobby

Jak wykorzystać stary T-shirt? Znamy 8 sposobów!

Moda na DIY staje się coraz większa. Dlatego też tym razem postanowiliśmy podać wam więcej przepisów na samodzielne stworzenie cudownych przedmiotów za pomocą starych rzeczy. Na pewno posiadasz w swojej szafie kilka starych T-shirtów, które „kiedyś może jeszcze założysz”. My proponujemy, abyś przestała się oszukiwać i zrobiła z nich coś nowego i ciekawego.

Nowy dywanik – włochacz.

Dzięki starym koszulkom możesz zyskać naprawdę świetnie wyglądający dywanik, który ozdobi twój pokój i będzie stanowił przedmiot zazdrości innych.

Potrzebujesz maty do dywaników (nie kosztuje zbyt wiele) oraz kilka koszulek. Tniesz je na paski długości około 10 centymetrów (lub 15, jeśli wolisz, by dywan był jeszcze bardziej włochaty) oraz szerokości dwóch centymetrów. Kolejny krok to przywiązywanie ich od spodu. Gdy skończysz, twoim oczom ukaże się przepiękny dywanik.

Nasza rada: skorzystaj z koszulek w podobnych kolorach!

Nowy dywanik – w grubszej wersji.

Inny sposób na uzyskanie super dywanu poprzedzony jest pocięciem koszulek na jak najdłuższe kawałki. Paski muszą być dość szerokie – np. dziesięć centymetrów szerokości. Najpierw zszywamy początki trzech takich kawałków, a następnie tworzymy z nich warkoczyk i zwijamy go w „ślimaka”. I tak powtarzamy, aż osiągniemy pożądaną wielkość dywanu, na koniec dodatkowo zszywamy. Efekt jest fenomenalny.

Efektowna apaszka.

Ze starego T-shirtu możesz wykonać nie tylko cudowne dywaniki, ale także efektowne dodatki do stroju. Wystarczy, że starą koszulką przetniesz pod biustem, a potem – na dolnej części powstałego kawałka, wytniesz mnóstwo drobnych pasków. Następnie wystarczy jedynie zawinąć powstałą chustę… i już!

Efektowna apaszka sposób numer dwa.

Inny sposób na uzyskanie super apaszki to przecięcie koszulki na kilka jak najdłuższych kawałków oraz ich porozciąganie (tak, by stworzyć coś a’la ruloniki). Potem już tylko zszywasz wszystkie końce ze sobą i ewentualnie obracasz powstały komin na różne strony. Im więcej pasków, tym oczywiście lepiej!

Bluzeczka z frędzlami.

Jeśli masz naprawdę ładny brzuch i chcesz go pokazywać zgodnie z panującą modą, to koniecznie przerób w tym celu jeden ze swoich zwykłych T-shirtów. Mianowicie, musisz pociąć go od dołu, na równe paski, mniej więcej do połowy. Potem paseczki wiążesz ze sobą – dwa obok siebie, potem dwa obok siebie itd. Dolna warstwa według tej samej zasady, tylko przeskakujesz o jedno oczko w bok, by nie wiązać tych samych kawałków. I gotowe!

Produkt do stylizacji włosów.

Stary T-shirt świetnie sprawdzi się jako produkt do stylizacji włosów. Mianowicie, do kręcenia… pięknych loków. Wystarczy, że popsikasz wilgotne włosy sprayem do uzyskiwania loków, a następnie powoli (z pochyloną głową) umieścisz włosy na rozłożonej koszulce. Potem już tylko zawijasz, robisz „zapięcie” z rękawów i idziesz spać .

Zabawka dla psa.

Jeśli masz pieska, to gwarantujemy, że ucieszy się on z nowej, świetnej zabawki. A wszystko… za darmo! Jedyne, co musisz zrobić, to pociąć koszulkę na długie paski. Potem te kawałeczki łączysz i robisz grube wiązania (supły) na obu końcach. I już! Gwarantujemy, że twój pupile będzie zachwycony!

Ozdobne pompony do pokoju.

To jedna z najtańszych metamorfoz naszych T-shirtów, ponieważ do jej wykonania potrzebujesz tylko koszulek, kawałków kartonu oraz nożyczek. Z kartonu musisz stworzyć podwójną obręcz (wystarczy, że dwa jego kawałki wytniesz w obręcze z „wejściem” – czyli wycinasz tez 1/5 ich długości). Potem między kartoniki wkładasz jeden kawałek tkaniny, a kolejne owijasz wokół obręczy. Na koniec ściskasz dwa końce pierwszego kawałka, zawiązujesz, a te kawałki, którymi obwiązywałaś tekturę – przecinasz na środku. I już!

DIY – bezcenne i niepowtarzalne, w dodatku za grosze

DIY, czyli „zrób to sam”, to genialne sposoby na wykonanie jakiegoś przedmiotu samodzielnie, przy pomocy dostępnych nam, starych przedmiotów. DIY jest obecnie szalenie modne i warto pójść w ten nurt. Zyskasz dzięki temu niepowtarzalne przedmioty, którymi będziesz mogła pochwalić się przed znajomymi.

Więcej w kategorii Pasje i hobby

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.