Połącz się z nami

Talent – co z nim zrobić?

Pasje i hobby

Talent – co z nim zrobić?

Istnieje pogląd głoszący, że każdy z nas ma jakiś talent. Nie wiadomo, czy jest to do końca prawda – nie wszyscy bowiem się z tym zgadzają. Zakładając jednak, że ty jesteś właśnie w tym gronie, które bez wątpliwości można nazwać utalentowanym – co możesz zrobić ze swoim potencjałem, jak go wykorzystać?

Jeśli właśnie tak czujesz albo wszyscy dookoła mówią ci – „hej, masz talent!” to warto działać już teraz. Współczesna technologia daje nam ogrom możliwości i odkładanie czegoś na później to zwyczajne marnowanie czasu.

Gdy pasją jest śpiew

Załóżmy, że kochasz śpiewać. W dodatku wszyscy dookoła mówią ci, że masz naprawdę piękny głos i powinnaś „coś z tym zrobić”. Gdzie warto postawić swoje kroki?

Oczywiście trudno o bardziej banalne skojarzenie, niż pójście do programu rozrywkowego „wyłapującego” talenty. Nawet, jeśli się wahasz, to za każdym razem przypominaj sobie, że takie programy nie będą trwały w nieskończoność i raz się żyje – to jest twoja szansa. Skorzystała z niej Ilona:

– Niedawno mama i znajomi namówili mnie, żebym zgłosiła się do jego z programów, gdzie „łapano” śpiewające talenty. Akurat był casting w moim mieście, chociaż… ja dalej miałam wątpliwości. W końcu przyjaciółka mnie zaciągnęła niemal na siłę. Byłam stremowana, ale udało się – przeszłam do kolejnego etapu. Po jakimś czasie już odpadłam, ale i tak było warto – dzięki temu nabrałam wiary w siebie i zaczęłam współpracować z tutejszą kapelą. Dziś już nie wiem, jak mogłam bez tego żyć! – dodaje ze śmiechem Ilona.

Pamiętaj jednak, że w tego typu programach nie wszystko wygląda tak, jak w telewizji. Przygotuj się na masę czekania albo nawet nieprzychylne ci komentarze padające od jurorów. Warto też pamiętać, że przed nagraniem musisz wyrazić zgodę na publikację. To cena za szansę!

Co możesz pokazać w Internecie?

Inną drogą wykorzystania swojego talentu jest oczywiście Internet. Jak warto go użyć?

Przede wszystkim możesz wykorzystać stronę z filmikami, czyli oczywiście YouTube. Załóż tam swój kanał i pokazuj coś, co umiesz. Jeśli jest to gra na instrumencie – graj przed kamerą. Wyjątkowe wygibasy – nagraj je. Umiesz robić świetnie makijaże – pokaż to!

Twoim talentem może być też rozśmieszanie ludzi. I w takim przypadku warto skorzystać z pomocy Internetu. Nagrywaj swoje skecze albo coś, co lubisz robić! Przypadek Sylwestra Wardęgi pokazuje, że dzięki temu możesz nie tylko zarobić niezłe pieniądze (mówi się o 400 000 złotych), ale i cieszyć się błyskawiczną sławą. A wszystko dzięki talentowi do robienia czegoś śmiesznego czy zaskakującego.

A może blog?

Pokazywanie talentu to nie tylko zakładanie kanałów na YouTube. Istnieje też inna opcja, czyli stworzenie swojego bloga. Jeśli np. masz talent do robienia biżuterii, ubrań czy ozdób albo nawet do odrestaurowywania mebli – załóż blog i systematycznie wrzucaj na niego zdjęcia swoich prac. Dodawaj opisy, wchodź na inne blogi – to świetny pomysł na reklamę.

Gdzie jeszcze?

Nie zapominaj też o rzeczach banalnych. Pokazuj swój talent w miejscach, które są do tego… przeznaczone. Innymi słowy, szukaj klubików, chórów, centrów kultury – miejsc, w których mogłabyś albo mógłbyś się pokazać. Pytaj też w szkole!

A może to nie talent?

Przy okazji warto poruszyć jeszcze jedną kwestię. Zwykle mamy dwa różne podejścia do kwestii swojego talentu. Pierwszy to zdecydowanie zaprzeczanie jego istnienia, podczas gdy talent faktycznie jest. Drugi to twierdzenie o tym, że talent jest… chociaż go nie ma.

Jeśli nie wiesz, do której grupy należysz, to po prostu zapytaj kilka osób, co myślą o twojej twórczości. I jeżeli kilka razy usłyszysz, że no to niestety „chyba nie to”, to warto im po prostu uwierzyć – dla oszczędzenia sobie ewentualnej kompromitacji.

Więcej w kategorii Pasje i hobby

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.