Połącz się z nami

Męski facet – jak nim być?

Psychologia

Męski facet – jak nim być?

Bycie „męskim” jest pragnieniem każdego mężczyzny. Jednocześnie jest to określenie tak szerokie i niejasne, że trudno je sprecyzować. Niektórzy po prostu męscy są, inni… niekoniecznie. Podpowiemy ci, jakie cechy posiadają ci pierwsi. Być może będzie to dla ciebie mała sugestia, co warto zmienić w swoim postępowaniu.

Gotowy? Oto cechy facetów, którzy postrzegani są jako „męscy”:

Pewność siebie.

Pewność siebie bywa różna. Niektórzy tylko udają, że tacy są, inni są zarozumiali i aroganccy, a nie pewni siebie. Prawdziwa pewność siebie można rozpoznać po tym, że stoi za nią prawdziwe przekonanie o swojej racji, ale także świadomość swoich wad. Pewna siebie osoba nie czuje się w obowiązku przekonać wszystkich, że ma rację – szanuje to, że inni mogą mieć inne zdanie albo po prostu ma w nosie przekonywanie wszystkich dookoła J.

Przykład męskiej pewności siebie: ktoś mówi ci, że jeśli nie zapalisz, to jesteś baba. Nie chcesz palić. Będąc niemęskim, zaczniesz się tłumaczyć, przekonywać, że to niezdrowe albo zapalisz, żeby ktoś o tobie źle nie pomyślał. Będąc męskim, odpowiesz raczej: „Ta, zapomniałem, że rak płuc dodaje dziesięć punktów do męskości. Nadal nie, dzięki.”

Poczucie humoru.

Czy wiesz, dlaczego dziewczyny uwielbiają facetów z poczuciem humoru? Bo jest ono szalenie pociągające i takie właśnie… męskie! Chłopak, który lubi żartować, potrafi dostrzec element humorystyczny w wielu sytuacjach, jest po prostu mega atrakcyjny. Z drugiej strony, posiadanie poczucia humoru nie oznacza, że masz chichrać się z wszystkiego J.

Przykład: przychodzisz do szkoły z katarem. Nie jęczysz, jaki jesteś biedny i jakie to okropne, tylko mówisz: „W końcu stałem się pociągający. Która pierwsza idzie ze mną na randkę?”

Dystans do samego siebie.

To mega ważne. Męski facet potrafi śmiać się nie tylko z żartów i z innych, ale także z siebie. Bezwzględnie świadczy to też o jego wysokiej pewności siebie.

Przykład: ktoś mówi, że masz fatalną fryzurę. Niemęskie będzie przeżywanie tego jak dama, wyciąganie lustra, poprawianie, biegnięcie do toalety J, ale raczej komentarz w stylu: „Wiem, ale dzięki. Tą fryzurą sprawdzam, ilu moich znajomych potrafi mi powiedzieć prawdę. A poza tym, już zapłaciłem fryzjerowi za pół roku z góry.”

Towarzyskość.

I nie chodzi tu wcale o to, że musisz być wszędzie i zawsze, na każdej imprezie, wszędzie, gdzie coś się dzieje. Nie, chodzi raczej o umiejętność swobodnego kontaktu z innymi, brak zawstydzenia, otwartość, lekkość rozmawiania.

Przykład: bardzo męskie i fajne będzie np. podejście do nowej osoby w klasie i rozpoczęcie normalnej rozmowy. Albo zaproszenie dziewczyny na randkę bez czajenia się, proszenia o to koleżanek (!) itd. Po prostu: „Hej, poszłabyś ze mną do kina?”

Własna ścieżka.

Czyli znowu powiązanie z pewnością siebie. Męski facet nie boi się chodzić swoimi ścieżkami. Jeśli np. marzy o tym, by zostać policjantem, to nie zważa na docinki innych, ale robi to, co uważa za słuszne.

Przykład: ktoś namawia cię na kradzież samochodu ojca kolegi i nocną przejażdżkę po mieście. Wszyscy się zgadzają, tobie to nie pasuje. Niemęskie będzie pójście, żeby „nie gadali”. Męska będzie odpowiedź: „Nie, dzięki. Sorry, ale to jest zwyczajnie głupie”.

Umiar w pogoni za dziewczyną.

Wszyscy wiemy, że to raczej mężczyzna powinien być tym, który goni króliczka. Ale… bez przesady. Uganianie się za „zdobyczą”, ciągłe do niej dzwonienie, proszenie o kolejne spotkania – to nie jest męskie! Bądź dżentelmenem, ale nie bój się pokazać, że nie jesteś na każde jej skinienie.

Przykład: ona już drugi raz mówi, że „akurat dzisiaj nie ma czasu, może jutro”. Nie dopytuj o jutro! Powiedz raczej: „wiesz co, sama daj znać, kiedy znajdziesz chwilę”. I przestań się kontaktować. Będzie umierała z niepewności, czy nie przesadziła!

Wrażliwość… ale bez przesady.

Dzisiejszy męski facet różni się od zarośniętego i z maczugą w ręku. Można być wrażliwym i męskim, ale… bez przesady.

Przykład: pokaż, że bywasz twardy. Kiedy zrywa z tobą dziewczyna, nie wyżalaj się kumplowi przy wszystkich, przez cztery kolejne lekcje. Powiedz: „przykro mi trochę, że nie wyszło” i na tym skończ. Pokaż swoją dumę.

Dbałość o siebie – w granicach rozsądku.

To, że nie powinieneś przypominać faceta z kamieniołomu, nie oznacza, że masz być bardziej zadbany od kobiety. Patrząc na niektórych chłopaków, od razu widać, że spędzają w łazience dużo czasu, zanim w ogóle wyjdą z domu. Nie bądź taki. Bądź zadbany, ale w odpowiednim tego słowa znaczeniu – tyle, ile trzeba.

Przykład: absolutnie niemęskie jest to, gdy dziewczyna chce dotknąć czule włosów chłopaka, ale napotyka twarde od lakieru kosmyki i potępiające spojrzenie pt. „Bo zepsujesz!”.

I to było na tyle. Jak męsko wypadłeś?

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.