Połącz się z nami

Sposoby na przechowywanie biżuterii – znasz już je?

Moda

Sposoby na przechowywanie biżuterii – znasz już je?

Jeśli posiadasz jedną parę kolczyków i dwie bransoletki, to zapewne nie masz problemów z ich znajdowaniem. Ale jesteś młodą kobietą, więc twój zasób biżuterii na 99% jest znacznie większy. I pewnie przydałby ci się jakiś sprytny organizator. W tym tekście ci pomożemy, podsuwając 10 sprytnych sposobów na przechowywanie kolczyków, bransoletek i wisiorków. Oczywiście wszystko za grosze.

Haczyki w szafie.

To super sposób na przechowywanie biżuterii w taki sposób, aby nie była ona widoczna dla innych. Na wewnętrznych drzwiach szafy umieść kilkanaście małych haczyków – mogą być nawet najtańsze, plastikowe, przyklejane na dwustronną taśmę. Wieszaj tam to, co cienkie i delikatne – czyli łańcuszki, wisiorki, lejące się bransoletki.

Tuba na bransoletki.

Grubej, twardej bransolety albo takie składającej się z mnóstwa koralików raczej nie zawiesisz na haczyku w szafie. Ale możesz wykonać tubę – za grosze. Wystarczy, że użyjesz rolki po ręczniku papierowym. Owiń ją delikatną, bawełnianą tkaniną (najlepiej czarną, granatową albo czerwoną), a potem sklej brzegi tak, aby były niewidoczne – najlepiej z tyłu. Potem wbij na środku tuby kawałek twardego drutu i przyklej go klejem na gorąco do kawałka drewna. Będzie nie tylko wygodnie, ale i stylowo.

Pudełko z przegródkami.

Wystarczy np. pudełko po butach – ewentualnie możesz je nieco obciąć, aby było bardziej płytkie. W środku pudełka włóż kilka opakowań po ciastkach, małe kartoniki różnego pochodzenia. Możesz też sama stworzyć przegródki za pomocą twardej tektury. Jeśli masz ochotę – pomaluj środek, np. sprayem w złotym kolorze. I już – oto twój piękny segregator na biżuterię.

Tablica korkowa.

To banalnie prosty, a zarazem genialny pomysł na przechowywanie lekkiej biżuterii. Wystarczy ci mała tablica korkowa i pudełko ozdobnych, kolorowych szpilek z główkami. Powbijaj szpilki w różnych miejscach, a potem to już wiadomo .

Tarka kuchenna.

To nie błąd – naprawdę chodzi nam o tarkę kuchenną! W szczególności o tę dużą, która ma kilka boków i pusty środek.

Taka tarka to idealna metoda na przechowywanie różnego rodzaju kolczyków – od tych na śrubki, po różne wiszące. Aby jednak tarka wyglądała naprawdę urzekająco, najpierw pomaluj ją na biało, a potem owiń rączkę na górze ozdobną tasiemką. Gwarantujemy, że twoje koleżanki będą zachwycone.

Ramka na zdjęcia.

Możesz wykorzystać ją na dwa sposoby. Pierwszy to wyjęcie środka i umieszczenie w ramce trzech cienkich listewek, w które wbijesz pinezki. Drugi sposób to pozbycie się szyby z ramki i umieszczenie w niej tektury owiniętej lnem. Potem znowu – pinezki i możesz wieszać biżuterię.

Gałązka.

To banalnie prosty sposób na dekorację w pokoju i jednocześnie miejsce na pierścionki. Musisz znaleźć gałązkę która będzie miała wystające po pączkach końcówki – idealna jest gałąź bazi. Wstaw ją do ładnego, przezroczystego wazonu, do środka nasyp kamieni (to ta część dekoracyjna), a samą gałąź wykorzystaj jako stojak na pierścionki.

Oczywiście sam wieszak zda się na niewiele – ale ty przecież go odpowiednio przerobisz . Mianowicie, musisz usunąć dolną jego część (tę, na której przewiesza się spodnie). Potem musisz wkręcić około dwudziestu kawałków twardego drutu z zaokrąglonymi końcówkami – wkręca się je ok centymetr od siebie. Na koniec tylko owijasz wieszak dekoracyjną taśmą i kleisz klejem na gorąco.

Nasza porada: jeśli masz lewe ręce do robótek z drutem i wkręcaniem, poproś o pomoc tatę albo jakiegoś miłego chłopaka z otoczenia .

Stojak z patery.

Patera na owoce albo ciasto może być świetną dekoracją i jednocześnie super stojakiem na twoją biżuterię. Zwłaszcza, gdy pomalujesz ją np. na srebrno J. Zapytaj babcię albo mamę, czy nie posiada gdzieś takiego starego naczynia i działaj J.

Stojak ze sklepu.

Jeśli już koniecznie chcesz wydać pieniądze, to oczywiście możesz i kupić stojak. My jednak radzimy udać się do sklepu typu „wszystko za pięć złotych”, gdzie znajdziesz takie organizery w naprawdę śmiesznych cenach.

Dobry pomysł i mała chwilka – czyli twoje DIY

DIY, czyli „do it yourself”, w wolnym tłumaczeniu: „zrób to sam” to rosnąca w siłę moda na kreatywne wykorzystanie przedmiotów i oszczędzanie. Bądź zatem modna i rób wszystko samodzielnie. Dzięki temu zyskasz nie tylko unikalne, niepowtarzalne przedmioty, ale też podziw i uznanie koleżanek.

Więcej w kategorii Moda

Do góry