Połącz się z nami

Sposoby na przechowywanie biżuterii – znasz już je?

Moda

Sposoby na przechowywanie biżuterii – znasz już je?

Jeśli posiadasz jedną parę kolczyków i dwie bransoletki, to zapewne nie masz problemów z ich znajdowaniem. Ale jesteś młodą kobietą, więc twój zasób biżuterii na 99% jest znacznie większy. I pewnie przydałby ci się jakiś sprytny organizator. W tym tekście ci pomożemy, podsuwając 10 sprytnych sposobów na przechowywanie kolczyków, bransoletek i wisiorków. Oczywiście wszystko za grosze.

Haczyki w szafie.

To super sposób na przechowywanie biżuterii w taki sposób, aby nie była ona widoczna dla innych. Na wewnętrznych drzwiach szafy umieść kilkanaście małych haczyków – mogą być nawet najtańsze, plastikowe, przyklejane na dwustronną taśmę. Wieszaj tam to, co cienkie i delikatne – czyli łańcuszki, wisiorki, lejące się bransoletki.

Tuba na bransoletki.

Grubej, twardej bransolety albo takie składającej się z mnóstwa koralików raczej nie zawiesisz na haczyku w szafie. Ale możesz wykonać tubę – za grosze. Wystarczy, że użyjesz rolki po ręczniku papierowym. Owiń ją delikatną, bawełnianą tkaniną (najlepiej czarną, granatową albo czerwoną), a potem sklej brzegi tak, aby były niewidoczne – najlepiej z tyłu. Potem wbij na środku tuby kawałek twardego drutu i przyklej go klejem na gorąco do kawałka drewna. Będzie nie tylko wygodnie, ale i stylowo.

Pudełko z przegródkami.

Wystarczy np. pudełko po butach – ewentualnie możesz je nieco obciąć, aby było bardziej płytkie. W środku pudełka włóż kilka opakowań po ciastkach, małe kartoniki różnego pochodzenia. Możesz też sama stworzyć przegródki za pomocą twardej tektury. Jeśli masz ochotę – pomaluj środek, np. sprayem w złotym kolorze. I już – oto twój piękny segregator na biżuterię.

Tablica korkowa.

To banalnie prosty, a zarazem genialny pomysł na przechowywanie lekkiej biżuterii. Wystarczy ci mała tablica korkowa i pudełko ozdobnych, kolorowych szpilek z główkami. Powbijaj szpilki w różnych miejscach, a potem to już wiadomo .

Tarka kuchenna.

To nie błąd – naprawdę chodzi nam o tarkę kuchenną! W szczególności o tę dużą, która ma kilka boków i pusty środek.

Taka tarka to idealna metoda na przechowywanie różnego rodzaju kolczyków – od tych na śrubki, po różne wiszące. Aby jednak tarka wyglądała naprawdę urzekająco, najpierw pomaluj ją na biało, a potem owiń rączkę na górze ozdobną tasiemką. Gwarantujemy, że twoje koleżanki będą zachwycone.

Ramka na zdjęcia.

Możesz wykorzystać ją na dwa sposoby. Pierwszy to wyjęcie środka i umieszczenie w ramce trzech cienkich listewek, w które wbijesz pinezki. Drugi sposób to pozbycie się szyby z ramki i umieszczenie w niej tektury owiniętej lnem. Potem znowu – pinezki i możesz wieszać biżuterię.

Gałązka.

To banalnie prosty sposób na dekorację w pokoju i jednocześnie miejsce na pierścionki. Musisz znaleźć gałązkę która będzie miała wystające po pączkach końcówki – idealna jest gałąź bazi. Wstaw ją do ładnego, przezroczystego wazonu, do środka nasyp kamieni (to ta część dekoracyjna), a samą gałąź wykorzystaj jako stojak na pierścionki.

Oczywiście sam wieszak zda się na niewiele – ale ty przecież go odpowiednio przerobisz . Mianowicie, musisz usunąć dolną jego część (tę, na której przewiesza się spodnie). Potem musisz wkręcić około dwudziestu kawałków twardego drutu z zaokrąglonymi końcówkami – wkręca się je ok centymetr od siebie. Na koniec tylko owijasz wieszak dekoracyjną taśmą i kleisz klejem na gorąco.

Nasza porada: jeśli masz lewe ręce do robótek z drutem i wkręcaniem, poproś o pomoc tatę albo jakiegoś miłego chłopaka z otoczenia .

Stojak z patery.

Patera na owoce albo ciasto może być świetną dekoracją i jednocześnie super stojakiem na twoją biżuterię. Zwłaszcza, gdy pomalujesz ją np. na srebrno J. Zapytaj babcię albo mamę, czy nie posiada gdzieś takiego starego naczynia i działaj J.

Stojak ze sklepu.

Jeśli już koniecznie chcesz wydać pieniądze, to oczywiście możesz i kupić stojak. My jednak radzimy udać się do sklepu typu „wszystko za pięć złotych”, gdzie znajdziesz takie organizery w naprawdę śmiesznych cenach.

Dobry pomysł i mała chwilka – czyli twoje DIY

DIY, czyli „do it yourself”, w wolnym tłumaczeniu: „zrób to sam” to rosnąca w siłę moda na kreatywne wykorzystanie przedmiotów i oszczędzanie. Bądź zatem modna i rób wszystko samodzielnie. Dzięki temu zyskasz nie tylko unikalne, niepowtarzalne przedmioty, ale też podziw i uznanie koleżanek.

Więcej w kategorii Moda

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.