Połącz się z nami

Wszystko o… malinkach!

Intymność

Wszystko o… malinkach!

„Mam dość nietypowe pytanie, które wstydzę się zadać znajomym. Czym jest właściwie malinka? Słyszałam o niej już wiele razy, każdy się śmieje przy mówieniu o malinkach, a ja tak naprawdę nie wiem, co chodzi. Wyjaśnijcie proszę”. Ania, 13l.

Malinki uznawane są za symbol namiętności. Uwielbiają je młodzi ludzie, chociaż niektórzy twierdzą, ze ich robienie jest strasznie dziecinne i głupie. Poniżej – nieco więcej informacji na ich temat.

Jak powstaje malinka?

Malinka to czerwony ślad na skórze, przypomina nieco siniaka, ale jest bardziej bordowa, niż sina i dookoła ma mnóstwo drobnych, czerwonych punkcików. Malinka powstaje poprzez zasysanie skóry przez dłuższą chwilę. Przeważnie to chłopcy robią dziewczynom malinki i odwrotnie, chociaż – jeśli się uprzesz – możesz zrobić ją sam(-a) sobie. Chociaż by po to, by dowiedzieć się, o co chodzi.

Najczęściej robimy malinki na szyi i dekolcie. Niektórzy oczywiście schodzą niżej, czego skutkiem może być malinka na brzuchu czy nawet… nodze. Taki ślad goi się dość długo – zwykle ponad tydzień.

Opinie na temat malinek

Malinki mają swoich wielbicieli i przeciwników. Do grona tych drugich należy 17-letni Igor:

– Dla mnie to jest zabawa dla dzieci. Dojrzali ludzie nie muszą tak ostentacyjnie pokazywać swojej „miłości” i tego, że wczoraj czy przedwczoraj mieli chwile bliskości. Nie wyobrażam sobie, że np. rozmawiam z sprzedawcą w sklepie rowerowym i on widzi, że dziewczyna się do mnie przyssała. Dziecinada – podkreśla Igor.

Zupełnie innego zdania jest 16-letnia Zosia:

– Oj tam, zaraz dziecinada. Trzeba po prostu wiedzieć, na ile można sobie pozwolić. Wiadomo, że nie zrobię chłopakowi ogromnego śladu na szyi, jakbym go oznaczała. Ale już mała malinka przy piersi? Super sprawa, taka mała „pamiątka” po naszym wieczorze – dodaje Zosia.

Cóż, zdania są podzielone. Wygląda jednak na to, że najlepszym sposobem na racjonalne pozostawianie „malinek” to robienie ich w taki sposób, aby nie były widoczne na co dzień, dla każdego. Mogą bowiem być powodem nie do dumy, ale do… wyśmiania. Czasem też bywają przyczyną problemów – było tak na przykład u 15-letniej Kasi:

– Mój chłopak zrobił mi pewnego razu ogromną malinkę na szyi. Nie mogłam jej ukryć i zobaczył ją mój tata. Powiedział, że zachowuję się idiotycznie i narobię mu wstydu, bo wieczorem mamy gości. Rzeczywiście, było mi trochę głupio. Założyłam apaszkę na wieczór, ale i tak wszyscy się chyba domyślali, bo ciągle padały jakieś żarty w stronę mojego taty – dodaje Kasia.

Jak ukryć malinkę?

Jeśli nie podoba ci się to, co powstało na twojej szyi, możesz temu zaradzić. Skorzystaj z kilku naszych sposobów:

 • Jeśli malinka powstała dosłownie przed chwilą, szybko połóż bardzo zimny okład – na przykład kostki lodu w chusteczce. Przykładaj go do skóry przez około 20 minut.
 • Postaraj się też lekko rozmasować ślad, np. miękką szczoteczką.
 • Użyj korektora. Najlepszy będzie ten w kolorze zielonym, który maskuje czerwone przebarwienia. Opcjonalnie możesz też użyć podkładu do makijażu.
 • Zasłoń malinkę! Najlepiej oczywiście sprawdzi się tutaj apaszka, a zimą ogromny szalik. Są obecnie bardzo modne, więc przy odrobinie szczęścia nikt nawet nie zauważy, że coś jest nie tak.

Malinki… do uzgodnienia

Oczywiście lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego jeśli na pewno nie chcesz mieć malinki na szyi, to od razu powiedz o tym swojemu chłopakowi. I na wszelki wypadek spytaj też, czy możesz zostawić taką „pamiątkę” na jego szyi.

Więcej w kategorii Intymność

 • Psychologia

  10 oznak, że on chce się z tobą przespać!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Jestem już rok z moich chłopakiem. Jeszcze nie przeżyliśmy tego pierwszego razu, więc zaczynam o tym...

 • Intymność

  Nieudany pierwszy raz

  Autor: Redakcja TeenZone

  Adam, 17 lat: Po kilku miesiącach bycia razem, postanowiliśmy przeżyć z dziewczyną nasz pierwszy raz. Ja...

 • Antykoncepcja

  Antykoncepcja awaryjna

  Autor: Redakcja TeenZone

  Chwilowe uniesienie i magiczna atmosfera, która towarzyszy relacjom między partnerami przed stosunkiem seksualnym czasami doprowadza do...

 • Intymność

  Wstydzę się uprawiać seks z moim chłopakiem!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Kilka tygodni temu kochaliśmy się pierwszy raz z moim chłopakiem. Potem kilka razy to powtórzyliśmy i...

 • Intymność

  Chłopak namawia mnie na seks oralny!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Jesteście parą. Nie widzicie poza sobą świata. Zgadzacie się w wielu sprawach, macie już za sobą...

Do góry