Połącz się z nami

Wstydzę się uprawiać seks z moim chłopakiem!

Intymność

Wstydzę się uprawiać seks z moim chłopakiem!

„Kilka tygodni temu kochaliśmy się pierwszy raz z moim chłopakiem. Potem kilka razy to powtórzyliśmy i wszystko byłoby dobrze, nic mnie nie boli, jest przyjemnie… ale ja się koszmarnie wstydzę! Krępuję się nagości, tego, że on widzi moje piersi i mnie tam… a kiedy mam założyć mu prezerwatywę, to już w ogóle umieram ze wstydu. Wszystko to uniemożliwia mi cieszenie się seksem. Co mam robić?” Marlena, 17l.

Negatywne emocje związane z wkroczeniem w świat seksu to nie tylko ból, którego tak obawiają się dziewczyny, ale także właśnie… wstyd. Jeśli temat jest ci bliski, koniecznie dowiedz się, co robić.

Wstyd przed seksem? To naturalne!

Na początek dobra wiadomość – wstyd podczas kilku pierwszych stosunków to zupełnie normalna sprawa. To przecież coś zupełnie dla was nowego i do tej pory nie pokazywałaś nikomu swoich piersi czy okolic intymnych, prawda?

Możesz zatem czuć się dziwnie, chcieć się zakryć, czuć zażenowanie z powodu swojej nagości, co więcej – nawet czuć się źle w samej bieliźnie! Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że to na pewno bardzo niedługo minie – o czym dowodzi przypadek 17-letniej Agnieszki:

– Z moim chłopakiem zaczęliśmy uprawiać seks rok temu. Rany, jaki to był na początku koszmar. Fizycznie ok, ale ja ciągle się zastanawiałam, czy mój tyłek śmiesznie wygląda, czy moje piersi nie są dla niego brzydkie, w ogóle ciągle byłam okropnie skrępowana nagością. Czułam gigantyczną ulgę, kiedy w końcu mogłam się ubrać. Na szczęście, po kilku miesiącach to minęło samo i w końcu mogłam cieszyć się seksem – wyjaśnia Agnieszka.

W twoim przypadku też tak zapewne będzie, zatem głowa do góry. A zanim z sobą „do ładu”, niech pocieszeniem dla ciebie będzie to, co myślisz o swoim chłopaku, kiedy ten jest nagi. Nic złego, prawda? Na pewno nie jest doskonały, a jednak kochasz jego ciało i uważasz, że on jest seksi. On też tak myśli o tobie!

Jak się zrelaksować podczas seksu??

Czasem wstyd jest tak silny, że uniemożliwia czerpanie radości z seksu. Niektóre dziewczyny, chociaż mają ochotę na zbliżenie, odmawiają… właśnie dlatego, że krępuje je ta cała „otoczka” nagości. Co możesz zrobić, aby to uczucie znikło?

  • Postaw na ubranie

Oczywiście trudno byłoby uprawiać seks w jeansach . Ale przecież nikt nie mówi, że macie być zupełnie nago! Jeśli czujesz się skrępowana tym, że masz np. zdjąć bluzkę, to jej nie zdejmuj. Szepnij chłopakowi, że dzisiaj będziecie trochę ubrani – na pewno mu się to spodoba!

  • Przyciemnione światło

Sprzymierzeńcem zawstydzenia jest silne światło dziennie. Nie tylko sprawia, że nagość wydaje się „dziwna”, ale i obnaża nasze najmniejsze wady (jak choćby cellulit). Dlatego, jeśli bardzo się wstydzisz, staraj się wybierać takie pory waszych spotkań, w których jest już trochę ciemniej… i trzeba zapalić lampkę. Albo w ogóle z niej zrezygnujcie i cieszcie się światłem świec.

  • 100% ładnej sylwetki

Na pewno będziesz czuła się znacznie pewniej, jeżeli będziesz pewna, że zadbałaś o swoje ciało (i masz ładną bieliznę). Kiedy domyślasz się, że wieczorem „zaszalejcie”, usuń zbędne owłosienie, posmaruj się kremem delikatnie brązującym, spryskaj gdzieniegdzie perfumami (tylko nie przesadź). Dzięki temu będziesz wiedziała, że nie masz się czego wstydzić, bo wyglądasz po prostu ładnie. A stąd już kolejny krok do sukcesu.

A może Twój wstyd przed seksem to kompleksy?

Warto podkreślić, że nie zawsze zwykły wstyd przed nagością ma związek tylko z seksem. Być może chodzi raczej… o twoje kompleksy. Zastanów się, czy tak faktycznie jest, czy martwisz się najbardziej nie tyle o nagość, co o to, że on zobaczy „twoją brzydką pupę”. Jeśli tak jest, to problem może nie tylko nie minąć, ale i zepsuć wasze życie seksualne. Dlatego postaraj się zmienić to, co możesz (zwalcz cellulit, ćwicz), a gdy to nie pomaga – poczytaj trochę, jak walczyć z kompleksami. Bo naprawdę szkoda na nie życia! Powodzenia.

Więcej w kategorii Intymność

Do góry