Połącz się z nami

Wstydzę się nagości a planujemy pierwszy raz!

Intymność

Wstydzę się nagości a planujemy pierwszy raz!

„Mam chyba dość poważny problem. Chodzi o to, że od jakiegoś czasu planujemy z moim chłopakiem ten pierwszy raz. Bardzo się cieszę, bo to miłość mojego życia, ale… strasznie się wstydzę nagości. Trochę sobie nie wyobrażam, że mam stanąć przed nim nagusieńka, że on ma mnie tam wszędzie dotykać. Ale nie chcę wyjść też na taką zupełnie skrępowaną. Co robić?” Andżelika, 17l.

Większość dziewczyn, które planują rozpoczęcie współżycia seksualnego, krępuje się tym „wielkim dniem” i swoją nagością. To zupełnie naturalne! Z drugiej jednak strony – skoro już postanowiliście przeżyć swój pierwszy raz i czujecie, że jesteście dla siebie stworzeni, to jednak warto coś z tą nieśmiałością zrobić, prawda? Oto kilka naszych porad.

 1. Zapoznaj się ze swoim ciałem. Dokładnie.

Wiele młodych dziewczyn tak naprawdę nigdy nie zaglądało sobie „tam” – czyli, mówiąc wprost, nie oglądało swojej pochwy. Taki brak wiedzy o jej wyglądzie i szczegółach powoduje, że napięcie i nieśmiałość są jeszcze większe.

Zmień to. Gdy będziesz sama w domu, to zamknij drzwi na klucz i weź do ręki spore lusterko. Rozbierz się do naga i po prostu zacznij się dokładnie oglądać. Wszystko, ze szczegółami. Po co? Otóż po to, aby przede wszystkim przełamać nieśmiałość sama przed sobą. To już naprawdę sporo!

 1. Chodź nago.

Aby łatwiej ci było znieść swoją nagość podczas seksu ze swoim chłopakiem, musisz się do tej nagości przyzwyczaić. Jak to zrobić? Najprościej – po prostu często chodź nago po mieszkaniu czy domu. Oczywiście nie wtedy, gdy reszta domowników także spędza czas w mieszkaniu . Ale kiedy tylko będziesz zostawała sama, rozbieraj się, zamykaj drzwi na klucz i przyzwyczajaj się.

Z początku będzie ci bardzo, bardzo dziwnie. Ale już po kilku takich rundkach przyzwyczaisz się!

 1. Poznaj reakcje swojego ciała.

Uwaga, uwaga – tak, teraz będziemy namawiać cię do masturbacji. Koniecznie spróbuj sprawiać sobie sama przyjemność. Dotykaj się – wszędzie, głaszcz, eksperymentuj (ale raczej nie z przedmiotami, w końcu chcesz stracić dziewictwo ze swoim chłopakiem, prawda ?)

Gdy zauważysz, jak reaguje twoje ciało, co sprawia ci przyjemność – tematy te przestaną być dla ciebie aż tak krępujące. Zaczniesz czuć się swobodniej i seks nie będzie ci aż tak bardzo nowy. Oczywiście nadal będzie to ogromne przeżycie, ale chociaż już będziesz wiedziała, co on ma na myśli, gdy pyta, czy jest ci dobrze.

 1. Zadbaj o właściwie warunki.

Jeśli bardzo wstydzisz się swojej nagości, to na pewno warto pomyśleć o nieznacznym jej zakryciu. Nie chodzi nam jednak o ubranie (trudno byłoby uprawiać seks w spodniach ), a raczej o grę świateł i nastrój.

Najlepiej byłoby, gdyby ten pierwszy raz odbył się w twoim pokoju – dzięki temu wcześniej będziesz wiedziała, co i jak przygotować. Możesz poeksperymentować z oświetleniem, lampkami. Z naszej strony tylko dodamy, że najlepsze światło to przytłumione, dyskretne, pochodzące z kilku świec. Nie tylko będziesz przy nim czuła się pewniej, ale też ładniej. Światło świec sprawia, że ciało staje się gładsze, a mankamenty figury i cellulit stają się mniej widoczne.

 1. Nie szalej z byciem seksi.

Skoro to ma być twój pierwszy raz, to nie myśl tak bardzo o tym, żeby zachowywać się jak wamp – nikt tego od ciebie nie wymaga. Na super koronkowe majtki, gorsety i inne bajery będzie jeszcze czas. Co istotne, bez całej tej „otoczki” będziesz czułą się pewnie, a nie jak w jakiejś roli czy przedstawieniu. Ubierz się więc ładnie, ale swobodnie i czuj się dobrze.

Pamiętaj, że jesteś piękna!

Każda dziewczyna, która rozpoczyna przygodę z seksem, czuje się zawstydzona – naprawdę! Ale musisz pamiętać, że to początkowe skrępowanie szybko minie i potem będziesz się cieszyć wspólnymi, intymnymi chwilami. A na początek pamiętaj o trzech rzeczach, które na pewno poprawią Ci humor. Po pierwsze – twój chłopak tak samo się krępuje Po drugie – jesteś przepiękną, młodą kobietą o fantastycznym ciele. Po trzecie – twój chłopak bardzo cię kocha, więc nie będzie patrzył na seks z tobą przez pryzmat twoich umiejętności. Będzie dobrze, bo jesteście szczęśliwi i zakochani, prawda?

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Ból podczas stosunku – dlaczego występuje?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Potrzebuję pomocy. Mianowicie, od pewnego czasu współżyję z moim chłopakiem, Tomkiem. To była bardzo przemyślana decyzja,...

 • Intymność

  Kilka faktów o seksie oralnym

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie o wszystkim rozmawiamy… ze wszystkimi. Do takich tematów „nieco tabu” należy między innymi seks oralny....

 • Antykoncepcja

  Antykoncepcja dla nastolatków

  Autor: Redakcja TeenZone

  Podjęliście decyzję – rozpoczynacie współżycie seksualne. Zanim jednak to nastąpi, musicie wybrać odpowiednią metodę antykoncepcji. Na...

 • Antykoncepcja

  Pierwsze objawy ciąży: fakty i mity

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nawet nastolatki, które zabezpieczają się przed ciążą, często obawiają się ewentualnej wpadki. Czytanie for internetowych dotyczących...

 • Antykoncepcja

  Plusy i minusy różnych metod antykoncepcji

  Autor: Redakcja TeenZone

  Podjęliście już decyzję o rozpoczęciu współżycia? Świetnie, ale zanim dojdzie do tego pierwszego razu, koniecznie się...

Do góry