Połącz się z nami

Krwawienie po masturbacji – tylko dla dziewczyn!

Intymność

Krwawienie po masturbacji – tylko dla dziewczyn!

„Pomocy, mam wielki problem! Chodzi o to, że po ostatnim razie, kiedy się onanizowałam, zaczęłam krwawić i tak było przez trzy dni. Przeraziłam się, ale nie wiem, z kim mogłabym o tym porozmawiać – właściwie z nikim! Do ginekologa na pewno nie pójdę, bo chyba spłonęłabym ze wstydu, z mamą z trudem o okresie porozmawiałam, a o tym to nawet sobie nie wyobrażam. Co to może być? Czy to coś groźnego?” Ilona, 15l.

Niespodziewane krwawienia zawsze wywołują niepokój. Gdy chodzi o krew pojawiającą się na bieliźnie po masturbacji, możesz być bardzo zaniepokojona – przecież nikt nigdzie o tym nie pisze! Rzeczywiście, taki stan trudno uznać za prawidłowy – z drugiej strony, taka sytuacja nie musi jeszcze oznaczać czegoś bardzo złego. Poznaj przyczyny krwawień po masturbacji.

Utrata dziewictwa przez masturbację?

Jeśli czytałaś już o błonie dziewiczej, to na pewno wiesz, że jest ona dość elastyczna. Może nawet wiesz już, że właściwie przy masturbacji, jeździe konno czy intensywnych ćwiczeniach fizycznych trudno mówić o jej uszkodzeniu.

Z drugiej jednak strony – w tego typu informacjach najczęściej myśli się o masturbacji łechtaczkowej, a nie pochwowej. Innymi słowy, nie stracisz dziewictwa, jeżeli będziesz dotykała pochwę na zewnątrz – tam, gdzie jest łechtaczka. Ale już zaspokajanie się pochwowo, z wprowadzaniem przedmiotów do pochwy, może skończyć się utratą dziewictwa i delikatnym krwawieniem. Mogło się tak zdarzyć, jeśli przedmiot użyty przez ciebie był stosunkowo duży albo jeśli był to na przykład wibrator. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, dla twojej błony nie ma znaczenia, czy penis jest żywy… czy z lateksu. Liczy się rozmiar oraz głębokość jego wsunięcia.

Wiele dziewczyn pyta o możliwość przerwania błony podczas wsuwania palców do pochwy. Teoretycznie jest to trudne, ale znowu – jeżeli używasz nie jednego, a trzech palców i robisz to dość głęboko, istnieje spora szansa, że pozbawisz się dziewictwa. To właśnie może być przyczyna krwawienia po masturbacji.

Jeżeli podejrzewasz, że tak stało się także w twoim przypadku – spokojnie. Owszem, być może straciłaś błonę dziewicą, ale tak naprawdę nadal jesteś dziewicą. Chodzi tu przecież nie tylko o sam fizyczny aspekt posiadania błony dziewiczej, ale też o przeżycie pierwszego seksu. Z błoną dziewiczą czy nie, będzie to dla ciebie równie wielkie doświadczenie, uwierz.

Krwawienie po masturbacji wywołane innymi czynnikami

Istnieje także inna potencjalna przyczyna krwawień z pochwy po masturbacji. Jest bardziej prawdopodobna, jeżeli onanizowałaś się pochwowo i wprowadzałaś do pochwy coś nieco ostrzejszego. Przykładem może być choćby pisak czy ołówek.

W takiej sytuacji prawdopodobnie dochodzi do uszkodzenia bardzo delikatnej tkanki szyjki macicy. To mały narząd, który „kończy” jamę macicy i którego można dotknąć nawet palcami (przy odpowiedniej fazie cyklu). Jest niezwykle unaczyniony, dlatego krwawienia czy plamienia zdarzają się nawet u dziewczyn, które często głęboko masturbują się palcami.

Tkanka szyjki macicy szybko się regeneruje – po kilku dniach nie powinno być już śladu po krwawieniu. Z drugiej jednak strony, częste jej podrażnianie do tak dużego stopnia może być bardzo niebezpieczne. Jest to zatem dla ciebie ważny sygnał – przestań masturbować się z użyciem przedmiotów innych, niż te zupełnie gładkie.

Krwawienie po masturbacji – kiedy iść do lekarza?

Właściwie w każdej z tych sytuacji należałoby udać się do ginekologa, aby sprawdził, czy wszystko jest z twoim ciałem w porządku. A już na pewno musisz udać się do lekarza, jeżeli krwawienie wystąpiło, jeżeli np. masturbowałaś się tylko łechtaczkowo (czyli nie ma mowy o uszkodzeniu czegokolwiek) albo jeżeli krwawienie trwa dłużej, niż trzy dni.

Oczywiście sama rozmowa z lekarzem będzie wydawała ci się czymś koszmarnym, ale spokojnie – lekarz nie tylko jest specjalistą, którego zapewne sam nie zdziwi. Pewnie należy też do 98% ludzi, którzy także się masturbują. Spojrzenie na sprawę w ten sposób z pewnością ułatwi ci zadanie.

Więcej w kategorii Intymność

Do góry