Połącz się z nami

Silne napięcie seksualne

Intymność

Silne napięcie seksualne

Łukasz, 15 lat: Od ponad trzech miesięcy mam bardzo silny popęd seksualny – odczuwam duże podniecenie. Tak właściwie to ciągle mam ochotę na seks, miewam bardzo częste, mimowolne erekcje. Nie wiem za bardzo co się dzieje, bo chęć na seks jest tak duża, że muszę się często masturbować, nawet dwa razy dziennie. Jeżeli tego nie zrobię bardzo bolą mnie jądra a w nocy mam wytryski przez sen. Dodatkowo, w ostatnim czasie, bardzo urosły mi zarówno jądra jak i penis. Czy to normalne co się ze mną dzieje?

Okres dojrzewania to czas w którym nasz organizm przechodzi szereg zmian. Dotyczą one zarówno aspektów fizycznych jak i psychologicznych. Intensywny wzrost, rozwój narządów płciowych, kształtowanie się osobowości i preferencji seksualnych, to tylko niektóre ze zmian jakich doświadcza każdy nastolatek. Za zmiany te, odpowiada tak zwana burza hormonalna, którą przechodzą młodzi ludzie.

W ciałach młodych mężczyzn wzrasta poziom androgenów oraz najważniejszego hormonu płciowego czyli testosteronu. To właśnie jego poziom wpływa na kształtowanie się cech męskich oraz popęd seksualny.

Poziom testosteronu u dojrzewających chłopców może być blisko 25% wyższy niż w ciałach dojrzałych mężczyzn. Tak wysoki poziom tego hormonu powoduje powstanie silnego napięcia seksualnego. Jednocześnie, pod jego wpływem, ciało młodego mężczyzny zaczyna się zmieniać – następuje szybki wzrost kośćca jak i masy mięśniowej a także powiększają się narządy płciowe.

Jądra, w procesie spermatogenezy, zaczynają produkować duże ilości nasienia, które znajduje ujście albo podczas masturbacji albo w czasie polucji, czyli nocnych, mimowolnych wytrysków nasienia. W szczycie burzy hormonalnej, ilość zgromadzonego w jądrach nasienia może być tak duża, że powoduje bóle jąder i podbrzusza.

Częste onanizowanie się, czyli inaczej masturbacja, jest typowym zjawiskiem, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt, będących aktualnie w fazie zwiększonego wydzielania hormonów płciowych.

Choć zmiany te mogą budzić niepokój, są jak najbardziej prawidłowe. Z biegiem czasu, gdy okres dojrzewania zakończy się, a poziom hormonów płciowych nieco zmaleje, wszystko powinno wrócić do normy.

Więcej w kategorii Intymność

Do góry