Połącz się z nami

Seks a przedwczesny wytrysk

Intymność

Seks a przedwczesny wytrysk

Dla nastolatków, którzy dopiero zaczynają współżycie seksualne, jest to sfera, która powoduje mnóstwo dylematów i problemów. Dziewczęta wstydzą się swojej nagości i obawiają bólu, a młodzi mężczyźni mają straszne wizje braku erekcji lub… przedwczesnego wytrysku. I to właśnie ten ostatni wątek poruszymy w poniższym artykule.

Czym jest przedwczesny wytrysk?
Wbrew pozorom, zdefiniowanie problemu przedwczesnego wytrysku nie jest bardzo jednoznaczne. Niektórzy specjaliści podkreślają, że o przedwczesnym wytrysku mówimy wtedy, gdy stosunek seksualny zostaje zakończony w czasie krótszym niż dwie minuty od jego rozpoczęcia. Inne teorie głoszą, że niezależnie od tego ile trwa stosunek, mówimy o przedwczesnym wytrysku, gdy partnerka nie zdąży przeżyć orgazmu. Jednak najbardziej „trafna” wydaje się trzecia definicja – o przedwczesnym wytrysku mówimy w sytuacji, gdy mężczyzna „kończy” szybciej… niż by chciał.

Bardzo ważne jest odróżnienie, czy o przedwczesnym wytrysku mówimy w kontekście dojrzałego mężczyzny, który od wielu lat jest aktywny seksualnie, czy raczej u chłopaka, który dopiero nabiera tego typu doświadczeń. W tym drugim przypadku nie ma powodów do niepokoju. Specjaliści podkreślają, że jest to bardzo częste zjawisko, które wraz z kolejnymi zbliżeniami zanika.

By opóźnić fajerwerki

Spokojnie – fakt, że przedwczesny wytrysk jest czymś zupełnie normalnym w wieku „nastu” lat nie oznacza, że nie można w ogóle zaradzić temu problemowi. Te sposoby mogą co pomóc:

Nie podchodź do seksu jak do egzaminu
Oczywiście, to może być szalenie trudne – chcesz przecież pokazać się z jak najlepszej strony. Jednak im bardziej będziesz myślał o tym, by „nie skończyć” zbyt szybko, tym bardziej… będziesz zwiększał prawdopodobieństwo takiego obrotu sprawy. Myśl bardziej w kategoriach poznawania nowego doświadczenia dla was obojga – twoja partnerka zapewne również ma mało doświadczenia i też myśli o tym, jak wypadnie.

Poproś swoją dziewczynę, aby na chwilę zaprzestała pieszczot
Metoda ta sprawdza się w przypadku, gdy dotyk partnerki bardzo cię podnieca. W takiej sytuacji powiedz wprost – „robisz to tak świetnie, że nasz seks nie potrwa zbyt długo”. Nie martw się –  pewnością nie poczuje się urażona.

Stosujcie prezerwatywę
Prezerwatywa ma podwójne korzyści w przypadku współżycia nastolatków. Po pierwsze – chroni przed ciążą i chorobami. Tym samym zwiększa się wasz spokój i zmniejsza lęk. A wysoki poziom lęku również może wpływać na pojawianie się przedwczesnego wytrysku!

Drugi plus korzystania z prezerwatywy jest już bardziej „techniczny” – zakładanie zabezpieczenia i sama jego obecność pozwoli ci się na chwilę „ostudzić”, co przełoży się na dłuższy stosunek.

Masturbacja przed zbliżeniem
Jeśli jesteś pewien, że „dojdziesz” zbyt szybko, spróbuj masturbacji przed seksem – np. pół godziny wcześniej. Dzięki temu będzie ci znacznie trudniej osiągnąć szybki orgazm.

Jeden… po drugim

Pamiętaj, że nawet, jeśli wasze zbliżenie skończy się zbyt szybko, możesz bez problemu „naprawić sytuację” i poprawić swój wizerunek w oczach partnerki. Jeśli niedługo po pierwszym stosunku rozpoczniecie drugi, szanse na inny obrót sprawy będą naprawdę znacznie większe.

Warto wiedzieć, że w większości przypadków zbyt wczesny wytrysk to problem, która znika już po kilku zbliżeniach. Dlatego nie martw się na zapas – już niedługo z pewnością i ty zażegnasz tego rodzaju kłopoty.

Przeczytaj także: Przedwczesny wytrysk u nastolatka

Więcej w kategorii Intymność

Do góry