Połącz się z nami

Rodzice przyłapali mnie na masturbacji!

Intymność

Rodzice przyłapali mnie na masturbacji!

„Chyba potrzebuję pomocy. Kiedyś oglądałem film „American Pie” i była tam scena, w której chłopak zostaje przyłapany na masturbacji. Wtedy się śmiałem, dzisiaj jednak ta sytuacja przytrafiła mi się osobiście i… no, to już nie jest śmieszne. Mam ochotę już nigdy nie wychodzić z domu, a już nie mam pojęcia, jak spojrzę mamie w oczy – to ona mnie przyłapała. Ratunku!” Krystian, 14l.

No dobrze, spójrzmy prawdzie w oczy – taka sytuacja nie wygląda zbyt optymistycznie (choć dla osoby postronnej może być to powód do śmiechu). Nie jest to jednak tragedia. Jeśli przytrafiło ci się coś podobnego, głowa do góry – z naszymi wskazówkami wyjdziesz z twarzą z tych okropnych okoliczności.

Kto tu jest zawstydzony?
Na początek musisz uświadomić sobie jedną rzecz – nie tylko ty czujesz się najbardziej upokorzony na świecie. Możesz być pewien, że osoba, która weszła do twojego pokoju/łazienki w nieodpowiednim momencie, czuje się równie głupio. Może nawet jest jej ciebie żal i ma sama pretensje do siebie. Dlatego głowa do góry – co dwie zawstydzone głowy, to nie jedna .

Rodzice przyłapali mnie na masturbacji – rozmawiać czy przemilczeć?
To pytanie, które będzie pojawiało się w twojej głowie setki razy. Podejść, porozmawiać, czy po prostu udać, że to się nigdy, przenigdy nie wydarzyło? Cóż, możesz zrobić jedno albo drugie. Przedstawiamy plusy i minusy każdego rozwiązania i podajemy kompromisową, zabawną reakcję numer trzy.

Rozmowa
To jedna z opcji dla odważnych. Już to, że zostałeś przyłapany/-a na masturbacji, jest dla ciebie ciężkim przeżyciem, a jeszcze rozmowa o tym? Ale możesz to zrobić, jeśli czujesz, że same milczenie będzie „zbyt ciężkie”.

Jeśli chcesz porozmawiać, zachowaj się dojrzale. Podejdź do osoby, która była świadkiem niefortunnej sytuacji i powiedz po prostu: „Chciałbym porozmawiać o tym, co się stało. Wiedz, że jest mi bardzo przykro, że byłeś/-łaś świadkiem takiego wydarzenia. Jest mi koszmarnie głupio i mam wielką nadzieję, że puścimy to w niepamięć”. Szczerze i w prosty sposób – tak załatwisz to najlepiej.

Na rozmowę zdecydowała się Paulina, której zdarzyła się „mini tragedia” – została ona przyłapana na masturbacji przez tatę, który wrócił wcześniej z pracy. Paulina miała do wytłumaczenia nie tylko to, co robiła, ale też… fakt, że nie była w szkole. Jak sobie z tym wszystkim poradziła?

– Ojej…. To było przekoszmarnie straszne. Ale wiedziałam, że nie ma innej opcji, niż rozmowa. Mój tata chyba nie zacząłby ze mną normalnie rozmawiać, a i ja nie umiałabym przejść z tym do porządku dziennego bez wyjaśnienia. Podeszłam więc do taty i patrząc w podłogę powiedziałam, że jest mi obrzydliwie wstyd i błagam, by zapomniał o tym, co widział. Poprosiłam też, by dał mi największy na świecie szlaban za wagary, ale „o tym” nigdy nie wspominał. Tata roześmiał się i powiedział, że nigdy w życiu nie miał tak pilnie strzeżonej tajemnicy. I od tej pory zapomina o wszystkim, a żeby mnie pocieszyć, wybacza mi nawet wagary. Co za ulga! – przypomina sobie Paulina.

Milczenie złotem?
Krótka wymiana zdań jest ok, ale nie musisz czuć się gotowy/-a na taki krok. I jeśli czujesz, ze nie jesteś – trudno, nie zmuszaj się. Po prostu podejdź do mamy, taty, siostry czy tego, kto przyłapał cię na masturbacji i po prostu spytaj z uśmiechem, czy możesz w czymś pomóc. Nie udawaj, że nie istniejesz, nie chowaj się na dwa lata w pokoju. Jeśli przyjąłeś zasadę: „udajemy, że nic się nie stało”, to po prostu bądź konsekwentny/-a. Dasz radę.

Małe przekupstwo
Istnieje także rozwiązanie pośrednie – kiedy nie potrafisz przejść z tym wszystkim do porządku dziennego, ale nie chcesz też rozmawiać.

Osobie, która widziała zdecydowanie zbyt wiele, kup bukiet kwiatów (jeśli to kobieta) albo czteropak piwa (jeśli to na przykład tata). Dołącz do tego karteczkę z wiadomością: „Jest mi tak wstyd, że inaczej nie dam rady. Czy tym prezentem możemy puścić wszystko w niepamięć absolutną?” I zostaw upominek gdzieś, gdzie właściwa osoba na pewno go odnajdzie. Może ona tez poczuje ulgę, że „załatwiacie” to w taki właśnie sposób.

To nie koniec świata!
Bycie przyłapanym na masturbacji to nic przyjemnego. Ale uwierz – jeśli tylko zachowasz się odpowiednio, naprawdę z czasem będzie wspominał /-a to ze śmiechem. Zupełnie, jak w American Pie.

Więcej w kategorii Intymność

 • Antykoncepcja

  Wstęp do antykoncepcji

  Autor: Redakcja TeenZone

  Nie istnieje uniwersalna i idealna metoda antykoncepcji, dzięki której będziemy mieli 100% pewności i ochrony przed...

 • Intymność

  Masturbacja bez tajemnic. To musisz wiedzieć!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Masturbacja w naszym społeczeństwie jest poniekąd tematem tabu. Choć dotyczy większości z nas, mało kto otwarcie...

 • Ciąża

  Ciąża? To wcale nie są jej objawy!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Może trochę poszaleliście, a może właściwie się zabezpieczyliście, ale i tak się boisz. Do spodziewanego terminu...

 • Intymność

  Błona dziewicza a pierwszy raz

  Autor: Redakcja TeenZone

  Pierwszy raz, szczególnie w oczach dziewcząt, kojarzony jest z możliwym do wystąpienia dyskomfortem w postaci bólu...

 • Intymność

  Jak powstrzymać przedwczesny wytrysk?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam olbrzymi problem. Chodzi oczywiście o seks. Niedawno rozpoczęliśmy współżycie z moją dziewczyną. I niestety, wszystko...

Do góry