Połącz się z nami

Przedwczesny wytrysk – jak mu zapobiegać?

Intymność

Przedwczesny wytrysk – jak mu zapobiegać?

„Miesiąc temu zaczęliśmy z moją dziewczyną uprawiać seks. Mieliśmy już trzy stosunki i pewnie można by nawet powiedzieć, że było fajnie… gdyby nie mój szybki wytrysk. Wszystko trwa maksimum dwie minuty od wprowadzenia do niej penisa, co oczywiście mnie załamuje. Jest mi wstyd i boję się, że ona mnie zostawi. Co robić? Jak wytrzymać, gdy ona mnie tak mega kręci?” Adam, 16l.

Przedwczesny wytrysk bywa problemem dla wielu par – wbrew pozorom, wcale nie występuje tylko u nastolatków. I rzeczywiście, jeśli sprawa pozostaje nierozwiązana przez dłuższy czas, może skutkować nawet nieporozumieniami w związku. Dlatego warto pożegnać problem raz na zawsze.

Wytrysk wytryskowi nierówny

Zanim zaczniemy omawiać sposoby walki z przedwczesnym wytryskiem – trochę informacji. Mianowicie, czy wiesz, że nie każdy wytrysk uważany za przedwczesny rzeczywiście takim jest? Już wyjaśniamy. Jeśli dochodzisz już na początku pieszczot z dziewczyną albo nawet już wtedy, zanim one się rozpoczną, mówimy o wytrysku zbyt przedwczesnym. Gdy orgazm i ejakulacja pojawia się przy albo tuż po wprowadzeniu penisa do pochwy, mamy do czynienia z wytryskiem przedwczesnym. A gdy do tego momentu jest ok, ale wystarczy ci kilka ruchów „w niej”, aby dojść, wówczas mówimy o wtrysku zbyt wczesnym.

W twoim przypadku mowa jest zapewne o tym ostatnim przypadku. Może nie jest to wielkie pocieszenie, ale zawsze lepiej wiedzieć, że wytrysk jest zbyt wczesny, a nie przedwczesny.

Jak walczyć ze zbyt wczesnym wytryskiem?

A teraz przejdźmy do rzeczy. Co możesz zrobić, by wytrzymać przynajmniej do chwili, gdy twoja dziewczyna osiągnie orgazm?

  1. Ćwicz w domu.

Oczywiście mówimy o masturbacji – im więcej będziesz ćwiczył, tym lepiej dla was. Koncentruj się zwłaszcza na momencie, w którym jesteś tuż, tuż przed wytryskiem – wówczas przestań się ruszać i przeczekaj, aż ten znany ci moment minie. Ucz się w ten sposób kontroli.

  1. Masturbuj się przed stosunkiem.

To kolejny sposób na pozbycie się kłopotu. Aby uniknąć przedwczesnego wytrysku, dobrze jest przeżyć orgazm tuż przed stosunkiem. Nie będziesz wówczas aż tak pobudzony, a czas przed wytryskiem znacznie się wydłuży.

Nie martw się o to, że jeśli dokonasz masturbacji, to potem ci „nie stanie”. Jeśli szybko się pobudzasz, to na pewno nie będziesz miał tego typu kłopotu. Gdy wiesz, że ma przyjść do ciebie twoja dziewczyna i będziecie uprawiać seks – weź najpierw sprawy w swoje ręce.

  1. Stosujcie prezerwatywę.

Nawet, jeżeli ona np. przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Po pierwsze, uchroni cię to przed ewentualnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, po drugie – gumka wydłuży czas waszego stosunku. Jak wiadomo, jej zakładanie oraz obecność na penisie dość mocno obniża przyjemne doznania. Zwykle jest to wada, ale w twoim przypadku – duża zaleta. „Dojście” będzie zajmowało ci więcej czasu.

  1. Skróćcie grę wstępną.

Czasami powodem następowania wytrysku niemal tuż po włożeniu członka do pochwy jest zbyt długa gra wstępna. Jej powody są oczywiście zrozumiałe – zapewne pragniesz, aby ona była wystarczająco „rozgrzana” i aby seks sprawiał jej przyjemność. Niestety może być to jednocześnie pułapka dla ciebie. Długa gra wstępna powoduje większe podniecenie, więc gdy dochodzi już do samego seksu, jesteś zbyt podniecony, by długo wytrzymać.

Postarajcie się zatem nieco skrócić grę wstępną. Niech np. trwa 10, a nie 15 minut.

  1. „Stop – start”

Podczas walki o późniejszy wytrysk możecie także spróbować techniki „stop – start”. W momencie, kiedy czujesz, że zbliża się orgazm, powiedz do swojej dziewczyny: „stop” i przestańcie się poruszać – do momentu, w którym poczujesz, że znowu możesz działać. Nie martw się, to nie metoda, która będzie na stałe przypisana do waszego seksu! To tylko chwilowe rozwiązanie, dzięki któremu nauczysz się kontroli momentu wytrysku.

Kremy na przedwczesny wytrysk? Alkohol? Zdecydowanie nie!

Rozmawiając z kimś o swoim problemie albo czytając na ten temat, możesz spotkać się z poradami w stylu: „napij się alkoholu” albo „posmaruj się specjalnym kremem”. My jednak odradzamy takie postępowanie. Twój ziejący alkoholem oddech może niezbyt nastrajać dziewczynę do miłosnych rozrywek. Kremy z kolei, mające na celu małe „znieczulenie” penisa, mogą powodować nawet jego odrętwienie oraz brak erekcji.

Pamiętaj też, że jeżeli są to twoje początki z seksem, to musisz wziąć pod uwagę, że za jakiś czas będzie znacznie lepiej. Początki zawsze są „trudne”, jednak gdy tylko oswoicie się ze sobą i swoją bliskością – będzie znacznie lepiej.

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Intymność

Do góry