Połącz się z nami

Przedwczesny wytrysk

Intymność

Przedwczesny wytrysk

Zosia, 18 lat: Po roku znajomości zdecydowaliśmy się z chłopakiem na nasz pierwszy raz. On był prawiczkiem, ja dziewicą już nie. Zadbaliśmy o wszystko: antykoncepcję, atmosferę, znaliśmy bardzo dobrze siebie i reakcje naszych ciał. Wszystko się udało ale pojawił się pewien problem – mój chłopak bardzo szybko dochodzi – ma przedwczesny wytrysk. Po każdym kolejnym stosunku mówi mi, że jest beznadziejny, że nie potrafi dać mi przyjemności. Nasze stosunki trwają od 30 sekund do 5 minut maksymalnie. Chciałabym mu jakoś pomóc ale nie wiem jak. Jak opanować przedwczesny wytrysk?

W okresie nastu lat, poziom hormonów płciowych osiąga najwyższe stężenie we krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. W przypadku nastoletnich mężczyzn, głównym hormonem płciowym, który determinuje poziom podniecenia seksualnego i zdolność do odbywania stosunków płciowych jest testosteron. Jego stężenie we krwi nastolatka bywa o kilkanaście procent wyższe niż w ciele dojrzałych mężczyzn. To właśnie wysoki poziom testosteronu, który przekłada się na silne podniecenie seksualne, powoduje przedwczesny wytrysk u wielu młodzieńców, którzy jeszcze nie zakończyli procesu dojrzenia.

Za sprawą testosteronu, ciało nastolatka jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju bodźce seksualne, zarówno wzrokowe jak i fizyczne – przytulanie, pocałunki czy też pieszczoty. Naturalną reakcją organizmu na tego typu bodźce jest erekcja i dążenie do wytrysku nasienia zgromadzonego w jądrach. Wysoki poziom hormonów płciowych, silne podniecenie a co za tym idzie chęć szybkiego rozładowani napięcia seksualnego, przekłada się na przedwczesny wytrysk. Jest to bardzo częste wśród nastolatków, zatem nie należy się tym przejmować.

Przedwczesny wytrysk nasienia można „leczyć”

Jak sprawić aby przedwczesny wytrysk nie był już problemem? Po pierwsze, należy zrozumieć jego genezę i zaakceptować zmiany zachodzące w organizmie w okresie dojrzewania. Chłopak powinien zrozumieć, że taka reakcja jest spowodowana burzą hormonalną i wraz z upływem czasu sytuacja się unormuje.

Aby odbyć dłużej trwający stosunek seksualny, w przypadku gdy przedwczesny wytrysk jest problemem, pomocne mogą być dłuższe pieszczoty przed stosunkiem, podczas których chłopak osiągnie pierwszy wytrysk. Dopiero po nim, para odbywa, trwający zazwyczaj o wiele dłużej, stosunek.

Innego rodzaju pomocą przy „leczeniu” przedwczesnego wytrysku są żele, kremy oraz prezerwatywy, zawierające minimalne ilości środka znieczulającego. Środek ten, czasowo ogranicza przewodzenie bodźców czuciowych z penisa, a tym samym opóźnia moment wytrysku.

Przeczytaj także: Seks a przedwczesny wytrysk

Więcej w kategorii Intymność

Do góry