Połącz się z nami

Przedwczesny wytrysk

Intymność

Przedwczesny wytrysk

Zosia, 18 lat: Po roku znajomości zdecydowaliśmy się z chłopakiem na nasz pierwszy raz. On był prawiczkiem, ja dziewicą już nie. Zadbaliśmy o wszystko: antykoncepcję, atmosferę, znaliśmy bardzo dobrze siebie i reakcje naszych ciał. Wszystko się udało ale pojawił się pewien problem – mój chłopak bardzo szybko dochodzi – ma przedwczesny wytrysk. Po każdym kolejnym stosunku mówi mi, że jest beznadziejny, że nie potrafi dać mi przyjemności. Nasze stosunki trwają od 30 sekund do 5 minut maksymalnie. Chciałabym mu jakoś pomóc ale nie wiem jak. Jak opanować przedwczesny wytrysk?

W okresie nastu lat, poziom hormonów płciowych osiąga najwyższe stężenie we krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. W przypadku nastoletnich mężczyzn, głównym hormonem płciowym, który determinuje poziom podniecenia seksualnego i zdolność do odbywania stosunków płciowych jest testosteron. Jego stężenie we krwi nastolatka bywa o kilkanaście procent wyższe niż w ciele dojrzałych mężczyzn. To właśnie wysoki poziom testosteronu, który przekłada się na silne podniecenie seksualne, powoduje przedwczesny wytrysk u wielu młodzieńców, którzy jeszcze nie zakończyli procesu dojrzenia.

Za sprawą testosteronu, ciało nastolatka jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju bodźce seksualne, zarówno wzrokowe jak i fizyczne – przytulanie, pocałunki czy też pieszczoty. Naturalną reakcją organizmu na tego typu bodźce jest erekcja i dążenie do wytrysku nasienia zgromadzonego w jądrach. Wysoki poziom hormonów płciowych, silne podniecenie a co za tym idzie chęć szybkiego rozładowani napięcia seksualnego, przekłada się na przedwczesny wytrysk. Jest to bardzo częste wśród nastolatków, zatem nie należy się tym przejmować.

Przedwczesny wytrysk nasienia można „leczyć”

Jak sprawić aby przedwczesny wytrysk nie był już problemem? Po pierwsze, należy zrozumieć jego genezę i zaakceptować zmiany zachodzące w organizmie w okresie dojrzewania. Chłopak powinien zrozumieć, że taka reakcja jest spowodowana burzą hormonalną i wraz z upływem czasu sytuacja się unormuje.

Aby odbyć dłużej trwający stosunek seksualny, w przypadku gdy przedwczesny wytrysk jest problemem, pomocne mogą być dłuższe pieszczoty przed stosunkiem, podczas których chłopak osiągnie pierwszy wytrysk. Dopiero po nim, para odbywa, trwający zazwyczaj o wiele dłużej, stosunek.

Innego rodzaju pomocą przy „leczeniu” przedwczesnego wytrysku są żele, kremy oraz prezerwatywy, zawierające minimalne ilości środka znieczulającego. Środek ten, czasowo ogranicza przewodzenie bodźców czuciowych z penisa, a tym samym opóźnia moment wytrysku.

Przeczytaj także: Seks a przedwczesny wytrysk

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Nie umiem się całować. Pomocy!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam poważny problem. Chodzi o to, że nie umiem się całować. Nie o to chodzi, że...

 • Antykoncepcja

  Plusy i minusy różnych metod antykoncepcji

  Autor: Redakcja TeenZone

  Podjęliście już decyzję o rozpoczęciu współżycia? Świetnie, ale zanim dojdzie do tego pierwszego razu, koniecznie się...

 • Antykoncepcja

  Korzyści z zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Znałaś je?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Tabletki antykoncepcyjne mają jedno, podstawowe zadanie – zapobiec niechcianej ciąży. Ich wysoka skuteczność oraz uzyskiwany dzięki...

 • Antykoncepcja

  Jak obliczyć dni płodne?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Dni płodne to okres w trakcie trwania cyklu miesięcznego, kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest największe....

 • Intymność

  Masturbacja – wasze najczęstsze pytania

  Autor: Redakcja TeenZone

  O masturbacji, wręcz pozorom, wiemy niewiele – tyle tylko, że robi to właściwie prawie każdy ;-)....

Do góry