Połącz się z nami

Prawidłowa długość penisa

Intymność

Prawidłowa długość penisa

Michał, 16 lat: Od kilku miesięcy spotykam się z moją obecną dziewczyną. Nie spieszymy się zbytnio ze sprawami intymnymi, jednak ostatnio rozmawialiśmy o tym i chcemy zdecydować się na petting. Jednak ja mam pewien wstydliwy problem, o którym jej nie mówiłem – rozmiar penisa – sądzę, że mam go za małego. Długość penisa w stanie erekcji to nieco ponad 12 centymetrów. Bardzo się boję reakcji dziewczyny oraz tego czy wszystko ze mną w porządku.

Długość penisa to chyba najbardziej drażliwy temat dla dorastających mężczyzn. Wielu z nich, inspirowanych szczególnie filmami erotycznymi, ma wrażenie, że ich penis jest zbyt mały a co za tym idzie, po rozpoczęciu życia seksualnego, nie będą w stanie zadowolić partnerki. Czas najwyższy obalić ten mit i przedstawić kilka faktów.

Przeciętna wielkość penisa

Średnia długość członka podczas wzwodu w naszym kraju to nieco ponad 14 centymetrów. Wielkość penisa przekraczająca 17 centymetrów należy już do rzadkości. Pamiętać należy, że nawet przy średniej długości 14 centymetrów, prawidłowe jest także odchylenie w wyniku plus/minus 2 centymetry. Ale to jest tylko i wyłącznie statystyka. Także mężczyźni z mniejszymi penisami są w stanie odbyć stosunek seksualny satysfakcjonujący obie strony.

Weź także pod uwagę, że całe ciało nastolatka (w tym także penis), w okresie dojrzewania jest w fazie intensywnego wzrostu. To sprawia, że długość Twojego penisa może ulec jeszcze zwiększeniu.

Rozmiar penisa a prawidłowość stosunku seksualnego

Czy mężczyźni z mniejszymi penisami są w stanie dać satysfakcję seksualną kobiecie? Otóż odpowiedź kobiet w większości wypadków jest jedna – długość penisa nie ma wpływu na satysfakcję seksualną partnerki. Najbardziej unerwiona część narządów płciowych kobiety, czyli łechtaczka oraz około pięć pierwszych centymetrów pochwy, może być skutecznie stymulowana przez penisa o długości 8-9 centymetrów.

Wielu młodych mężczyzn zapomina także o fakcie, że zbyt duża wielkość penisa może uniemożliwić lub znacząco utrudnić odbycie stosunku seksualnego. Mężczyźni, których penisy mają powyżej 19-20 centymetrów, muszą zachować szczególną ostrożność, gdyż mogą sprawić znaczny ból podczas stosunku swoim partnerkom. Przeciętna długość pochwy wynosi od 7 do 10 centymetrów. Wprowadzenie zbyt dużego penisa do pochwy kobiety, która nie jest przygotowana do odbycia stosunku seksualnego (brak lub niewystarczająco długa gra wstępna), może spowodować bolesne otarcia oraz silny ból, mogący w skrajnym przypadku wywołać pochwicę. Dodatkowo, duży penis w trakcie trwania stosunku seksualnego, może silnie uderzać o szyjkę macicy i powodować tym samym jej urazy oraz ból.

Gdybyś nadal miał obawy o prawidłowość Twojego rozwoju, nadal niepokoił Cię rozmiar penisa, możesz zasięgnąć rady specjalisty – urologa.

Więcej w kategorii Intymność

 • Antykoncepcja

  Globulki, pianki, żele plemnikobójcze

  Autor: Redakcja TeenZone

  Spermicydy czyli środki plemnikobójcze wciąż nie cieszą się dużym stopniem zaufania wśród osób stosujących antykoncepcję. Wynika...

 • Intymność

  Jak powstrzymać przedwczesny wytrysk?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam olbrzymi problem. Chodzi oczywiście o seks. Niedawno rozpoczęliśmy współżycie z moją dziewczyną. I niestety, wszystko...

 • Intymność

  Mój chłopak nie chce uprawiać seksu a ja tak!

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Jestem chyba w najbardziej obciachowej sytuacji roku. Chodzi o to, że jestem z moim chłopakiem Łukaszem...

 • Intymność

  Ból po stosunku – o co chodzi?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam chyba dość nietypowy problem. Jakieś dwa miesiące temu przeżyłam „pierwszy raz” ze swoim chłopakiem. Od...

 • Intymność

  Pierwszy pocałunek

  Autor: Redakcja TeenZone

  Niezależnie od tego czy jesteś chłopakiem czy też dziewczyną, swojego pierwszego pocałunku nigdy nie zapomnisz. Jest...

Do góry