Połącz się z nami

Pierwszy raz a krwawienie

Intymność

Pierwszy raz a krwawienie

Monika, 16 lat: Bardzo boję się występującego podczas pierwszego razu krwawienia. Czy jest ono bardzo duże? Czy krwawienie podczas pierwszego razu występuje zawsze i czy jest łatwe do zatamowania? Proszę o pomoc!

Pierwszy raz jest tym momentem w życiu każdej osoby, który na zawsze pozostaje w pamięci, rzutuje także na nasze przyszłe życie seksualne. W oczach młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, pierwszy raz kojarzy się z krwawieniem jak i silnym bólem.

Zarówno ból jak i krwawienie podczas pierwszego stosunku nie jest czymś, co występuje u każdej z kobiet. Szczególnie w przypadku bólu, duży wpływ na jego występowanie ma nastawienie psychiczne, odpowiednio dobrana pozycja seksualna oraz długa gra wstępna.

Co się zaś tyczy krwawienia – krwawienie podczas utraty dziewictwa nie występuje u każdej z kobiet. Jest to cecha indywidualna, na którą ma wpływ budowa anatomiczna kobiety, a dokładniej mówiąc samej błony dziewiczej, która może przyjmować różne kształty. Dodatkowo, cechą indywidualną, jest ilość występujących w obszarze błony dziewiczej naczynek krwionośnych.

Samo krwawienie, o ile w ogóle wystąpi, jest mało obfite, nie wymaga specjalnego „tamowania”. Na ogół, jest to zaledwie kilka kropli krwi. Jeżeli nie mamy możliwości od razu po stosunku skorzystać z prysznica, dla własnego komfortu warto mieć przy sobie wkładki higieniczne.

Więcej w kategorii Intymność

 • Ciąża

  Nastolatka, ciąża i… poronienie

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ogólnie przyjmuje się, że największym dramatem dla nastolatki jest ciąża. Czasem jednak ona i on „wpadają”,...

 • Intymność

  Nie jestem gotowa na „pierwszy raz”

  Autor: Redakcja TeenZone

  Maja, 15 lat: Od dwóch lat jestem ze swoim obecnym chłopakiem. Jesteśmy ze sobą szczęśliwi, bardzo...

 • Antykoncepcja

  Pigułki i tabletki antykoncepcyjne

  Autor: Redakcja TeenZone

  Odpowiedni i przemyślany dobór najlepszych środków antykoncepcyjnych jest niewątpliwie bazą, na której można budować zdrowy związek...

 • Intymność

  Seks poza domem – tak czy nie?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mój chłopak namawia mnie na seks poza domem. Chce, żebyśmy zrobili to gdzieś w ryzykownym miejscu...

 • Intymność

  Orgazm – fakty i mity

  Autor: Redakcja TeenZone

  Właśnie zacząłeś/-łaś współżycie seksualne? Albo to planujesz? A może nie masz nawet z kim to zacząć...

Do góry