Połącz się z nami

Pierwszy raz a krwawienie

Intymność

Pierwszy raz a krwawienie

Monika, 16 lat: Bardzo boję się występującego podczas pierwszego razu krwawienia. Czy jest ono bardzo duże? Czy krwawienie podczas pierwszego razu występuje zawsze i czy jest łatwe do zatamowania? Proszę o pomoc!

Pierwszy raz jest tym momentem w życiu każdej osoby, który na zawsze pozostaje w pamięci, rzutuje także na nasze przyszłe życie seksualne. W oczach młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, pierwszy raz kojarzy się z krwawieniem jak i silnym bólem.

Zarówno ból jak i krwawienie podczas pierwszego stosunku nie jest czymś, co występuje u każdej z kobiet. Szczególnie w przypadku bólu, duży wpływ na jego występowanie ma nastawienie psychiczne, odpowiednio dobrana pozycja seksualna oraz długa gra wstępna.

Co się zaś tyczy krwawienia – krwawienie podczas utraty dziewictwa nie występuje u każdej z kobiet. Jest to cecha indywidualna, na którą ma wpływ budowa anatomiczna kobiety, a dokładniej mówiąc samej błony dziewiczej, która może przyjmować różne kształty. Dodatkowo, cechą indywidualną, jest ilość występujących w obszarze błony dziewiczej naczynek krwionośnych.

Samo krwawienie, o ile w ogóle wystąpi, jest mało obfite, nie wymaga specjalnego „tamowania”. Na ogół, jest to zaledwie kilka kropli krwi. Jeżeli nie mamy możliwości od razu po stosunku skorzystać z prysznica, dla własnego komfortu warto mieć przy sobie wkładki higieniczne.

Więcej w kategorii Intymność

 • Antykoncepcja

  Spirala antykoncepcyjna

  Autor: Redakcja TeenZone

  Spirala antykoncepcyjna często bywa nazywana wkładką wewnątrzmaciczną lub też wkładką antykoncepcyjną. Tego typu metoda antykoncepcji budzi...

 • Intymność

  Ciąża po pettingu?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Nazywam się Piotr, mam 16 lat. Dwa tygodnie temu wraz z moją dziewczyna uprawialiśmy petting. Teraz...

 • Antykoncepcja

  Jak działa tabletka po – Postinor Duo

  Autor: Redakcja TeenZone

  Antykoncepcja awaryjna, tak zwana "tabletka po", budzi do dziś wiele kontrowersji. Dla jednych jest to awaryjny...

 • Intymność

  Kiedy nie warto decydować się na pierwszy raz?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Zastanawiacie się, czy to już czas na wasz pierwszy raz? Trochę chcielibyście, trochę się boicie… no...

 • Intymność

  10 krępujących pytań o miesiączkę

  Autor: Redakcja TeenZone

  Istnieją takie pytania, których wstydzimy się zadać nawet najlepszej przyjaciółce. Czasami dotyczą one seksu, czasem masturbacji,...

Do góry