Połącz się z nami

Pierwszy raz a krwawienie

Intymność

Pierwszy raz a krwawienie

Monika, 16 lat: Bardzo boję się występującego podczas pierwszego razu krwawienia. Czy jest ono bardzo duże? Czy krwawienie podczas pierwszego razu występuje zawsze i czy jest łatwe do zatamowania? Proszę o pomoc!

Pierwszy raz jest tym momentem w życiu każdej osoby, który na zawsze pozostaje w pamięci, rzutuje także na nasze przyszłe życie seksualne. W oczach młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, pierwszy raz kojarzy się z krwawieniem jak i silnym bólem.

Zarówno ból jak i krwawienie podczas pierwszego stosunku nie jest czymś, co występuje u każdej z kobiet. Szczególnie w przypadku bólu, duży wpływ na jego występowanie ma nastawienie psychiczne, odpowiednio dobrana pozycja seksualna oraz długa gra wstępna.

Co się zaś tyczy krwawienia – krwawienie podczas utraty dziewictwa nie występuje u każdej z kobiet. Jest to cecha indywidualna, na którą ma wpływ budowa anatomiczna kobiety, a dokładniej mówiąc samej błony dziewiczej, która może przyjmować różne kształty. Dodatkowo, cechą indywidualną, jest ilość występujących w obszarze błony dziewiczej naczynek krwionośnych.

Samo krwawienie, o ile w ogóle wystąpi, jest mało obfite, nie wymaga specjalnego „tamowania”. Na ogół, jest to zaledwie kilka kropli krwi. Jeżeli nie mamy możliwości od razu po stosunku skorzystać z prysznica, dla własnego komfortu warto mieć przy sobie wkładki higieniczne.

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  10 krępujących pytań o miesiączkę

  Autor: Redakcja TeenZone

  Istnieją takie pytania, których wstydzimy się zadać nawet najlepszej przyjaciółce. Czasami dotyczą one seksu, czasem masturbacji,...

 • Antykoncepcja

  Petting a ciąża

  Autor: Redakcja TeenZone

  Petting jest jedną z najczęstszych aktywności seksualnych wśród młodych osób, które jeszcze nie zdecydowały się na...

 • Intymność

  Jak odmówić seksu oralnego?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Zwracam się do was z nietypową prośbą. Niestety, nie mam nikogo, z kim mogłabym swobodnie porozmawiać...

 • Antykoncepcja

  Seks bez gumki? Przeczytaj, co możesz sobie fundnąć. I nie chodzi o ciążę!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Kiedy nastolatkowie myślą o seksie bez zabezpieczenia, w głowie pojawia im się przede wszystkim wizja niechcianej...

 • Intymność

  Brak przyjemności z seksu

  Autor: Redakcja TeenZone

  Miało być wspaniale. Czekaliście na to od dłuższego czasu, zabezpieczaliście się, przygotowywaliście – gdy jednak doszło...

Do góry