Połącz się z nami

Pierwszy pocałunek

Intymność

Pierwszy pocałunek

Niezależnie od tego czy jesteś chłopakiem czy też dziewczyną, swojego pierwszego pocałunku nigdy nie zapomnisz. Jest to pierwsze doświadczenie, gdy jesteś tak blisko z drugą osobą. Jeżeli chcesz aby Twój pierwszy pocałunek był naprawdę udany skorzystaj z naszych rad!

Nie ma takiej osoby, która by nie pamiętała swojego pierwszego pocałunku i towarzyszących mu emocji – uczucia niepokoju i „motylków w brzuchu”. Wiele nastolatek i nastolatków odczuwa podświadomy strach i stres przed tym wydarzeniem, martwiąc się o to jak wypadną. Pamiętaj, to  nie egzamin! Nie musisz nikomu niczego udowadniać!

Aby Twój pierwszy pocałunek nie zakończył się niepowodzeniem, ważne jest aby wybrać odpowiednią osobę – kogoś, kogo darzysz prawdziwym uczuciem. Pocałunek z zupełnie przypadkową osobą niczym nie będzie się różnić od całowania swojej własnej ręki. Pamiętaj, że pocałunek to tak naprawdę okazywanie czułości i uczuć bliskiej Ci osobie!

Podstawowa zasada mówi także aby… niczego nie planować i nie stresować się niepotrzebnie. Odpowiedni moment przyjdzie sam, na pewno to poczujesz. Nadmierny stres oraz czysto „techniczne” podejście do tematu, popsuje całą magię jaką niesie ze sobą ten pierwszy pocałunek. Poza tym, czy na prawdę chcesz, aby taki moment był zaplanowany od a do z?

Jak powinien wyglądać pierwszy pocałunek?

Zastanawiasz się zapewne też nad samą „techniką” całowania i nad tak zwanym „całowaniem z języczkiem”. Jeżeli nie masz pewności jak za to się zabrać – nie spiesz się. Zacznij od kilku delikatnych pocałunków w usta, następnie bardzo delikatnie, koniuszkiem języka obliż usta swojego partnera lub partnerki. W tym momencie najprawdopodobniej sprawy potoczą się własnym biegiem. Gdy dojdzie do „pocałunku z języczkiem”, możesz delikatnie masować koniuszkiem swojego języka język ukochanej osoby.

I to tyle! Gratulacje, właśnie masz za sobą swój pierwszy pocałunek! Wybór odpowiedniej osoby, czasu, miejsca oraz brak stresu sprawią, że swojego pierwszego pocałunku nigdy nie zapomnisz.

Boję się, że pierwszy pocałunek mi nie wyjdzie!

Strach to naturalna reakcja organizmu na coś, czego jeszcze nie doświadczał. Pierwszy pocałunek jest wyjątkowym, naprawdę magicznym momentem, pod warunkiem, że przeżyjesz go z odpowiednią osobą – z kimś kogo darzysz szczerym uczuciem. Jeżeli zdarzy się jakakolwiek wpadka, najlepszym wyjściem z sytuacji będzie obrócenie tego w żart! Pomoże to rozluźnić atmosferę i na pewno sprowokuje do kolejnego pocałunku! Pamiętaj – pierwszy pocałunek to nie egzamin – to okazanie swoich uczuć drugiej osobie!

Więcej w kategorii Intymność

 • Intymność

  Jak odmówić seksu oralnego?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Zwracam się do was z nietypową prośbą. Niestety, nie mam nikogo, z kim mogłabym swobodnie porozmawiać...

 • Intymność

  Masturbacja – wasze najczęstsze pytania

  Autor: Redakcja TeenZone

  O masturbacji, wręcz pozorom, wiemy niewiele – tyle tylko, że robi to właściwie prawie każdy ;-)....

 • Intymność

  Jak powstrzymać przedwczesny wytrysk?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam olbrzymi problem. Chodzi oczywiście o seks. Niedawno rozpoczęliśmy współżycie z moją dziewczyną. I niestety, wszystko...

 • Ciąża

  Nastolatka, ciąża i… poronienie

  Autor: Redakcja TeenZone

  Ogólnie przyjmuje się, że największym dramatem dla nastolatki jest ciąża. Czasem jednak ona i on „wpadają”,...

 • Intymność

  Nieudany pierwszy raz

  Autor: Redakcja TeenZone

  Adam, 17 lat: Po kilku miesiącach bycia razem, postanowiliśmy przeżyć z dziewczyną nasz pierwszy raz. Ja...

Do góry