Połącz się z nami

Pierwszy pocałunek

Intymność

Pierwszy pocałunek

Niezależnie od tego czy jesteś chłopakiem czy też dziewczyną, swojego pierwszego pocałunku nigdy nie zapomnisz. Jest to pierwsze doświadczenie, gdy jesteś tak blisko z drugą osobą. Jeżeli chcesz aby Twój pierwszy pocałunek był naprawdę udany skorzystaj z naszych rad!

Nie ma takiej osoby, która by nie pamiętała swojego pierwszego pocałunku i towarzyszących mu emocji – uczucia niepokoju i „motylków w brzuchu”. Wiele nastolatek i nastolatków odczuwa podświadomy strach i stres przed tym wydarzeniem, martwiąc się o to jak wypadną. Pamiętaj, to  nie egzamin! Nie musisz nikomu niczego udowadniać!

Aby Twój pierwszy pocałunek nie zakończył się niepowodzeniem, ważne jest aby wybrać odpowiednią osobę – kogoś, kogo darzysz prawdziwym uczuciem. Pocałunek z zupełnie przypadkową osobą niczym nie będzie się różnić od całowania swojej własnej ręki. Pamiętaj, że pocałunek to tak naprawdę okazywanie czułości i uczuć bliskiej Ci osobie!

Podstawowa zasada mówi także aby… niczego nie planować i nie stresować się niepotrzebnie. Odpowiedni moment przyjdzie sam, na pewno to poczujesz. Nadmierny stres oraz czysto „techniczne” podejście do tematu, popsuje całą magię jaką niesie ze sobą ten pierwszy pocałunek. Poza tym, czy na prawdę chcesz, aby taki moment był zaplanowany od a do z?

Jak powinien wyglądać pierwszy pocałunek?

Zastanawiasz się zapewne też nad samą „techniką” całowania i nad tak zwanym „całowaniem z języczkiem”. Jeżeli nie masz pewności jak za to się zabrać – nie spiesz się. Zacznij od kilku delikatnych pocałunków w usta, następnie bardzo delikatnie, koniuszkiem języka obliż usta swojego partnera lub partnerki. W tym momencie najprawdopodobniej sprawy potoczą się własnym biegiem. Gdy dojdzie do „pocałunku z języczkiem”, możesz delikatnie masować koniuszkiem swojego języka język ukochanej osoby.

I to tyle! Gratulacje, właśnie masz za sobą swój pierwszy pocałunek! Wybór odpowiedniej osoby, czasu, miejsca oraz brak stresu sprawią, że swojego pierwszego pocałunku nigdy nie zapomnisz.

Boję się, że pierwszy pocałunek mi nie wyjdzie!

Strach to naturalna reakcja organizmu na coś, czego jeszcze nie doświadczał. Pierwszy pocałunek jest wyjątkowym, naprawdę magicznym momentem, pod warunkiem, że przeżyjesz go z odpowiednią osobą – z kimś kogo darzysz szczerym uczuciem. Jeżeli zdarzy się jakakolwiek wpadka, najlepszym wyjściem z sytuacji będzie obrócenie tego w żart! Pomoże to rozluźnić atmosferę i na pewno sprowokuje do kolejnego pocałunku! Pamiętaj – pierwszy pocałunek to nie egzamin – to okazanie swoich uczuć drugiej osobie!

Czytaj dalej

Więcej w kategorii Intymność

 • Antykoncepcja

  Mój chłopak nie chce używać prezerwatyw!

  Autor: Redakcja TeenZone

  Podjęliście już decyzję – chcecie rozpocząć współżycie seksualne, a przed wami ten ważny, pierwszy raz. Wydawałoby...

 • Intymność

  Masturbacja – wasze najczęstsze pytania

  Autor: Redakcja TeenZone

  O masturbacji, wręcz pozorom, wiemy niewiele – tyle tylko, że robi to właściwie prawie każdy ;-)....

 • Antykoncepcja

  Tabletki antykoncepcyjne – szkodliwe?

  Autor: Redakcja TeenZone

  Marta, 17 lat: Wraz ze swoim chłopakiem, postanowiliśmy, że niedługo rozpoczniemy współżycie. Chciałabym się zabezpieczyć przed...

 • Intymność

  Nie mam ochoty na seks – czy to normalne?

  Autor: Redakcja TeenZone

  „Mam poważny problem. Jakiś czas temu zaczęłam współżyć z moim chłopakiem. Na początku wszystko było dobrze,...

 • Intymność

  Pierwszy raz a krwawienie

  Autor: Redakcja TeenZone

  Monika, 16 lat: Bardzo boję się występującego podczas pierwszego razu krwawienia. Czy jest ono bardzo duże?...

Do góry